Autor Wątek: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska  (Przeczytany 12722 razy)

stanowiska

  • Gość
Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« dnia: Grudzień 18, 2013, 13:31:19 »
witam, mam pytanie do Was koleżanki i koledzy, jak długo może 01 trzymać wolne stanowiska. U mnie w Jrg sa trzy wolne stanowiska z-cy dowódcy zmiany od blisko roku, trzech dowodcow zastepu spełnia wymagania na ich obsadzenie tylko że 01 ani i tym mysli, pozdrawiam i życzę spokojnych, wesołych świąt.

tadek_85

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2013, 14:39:56 »
Nie wiem czy jakiś przepis określa jak długo może trzymać wolne stanowiska, najwyżej wyznaczy p.o. i już oszczędności dla komendy. Najlepiej nie dać stanowisk do końca roku a od 2014 droga do awansu zamknięta  :stop: przynajmniej dla aspirantów. Oby tak dalej w tej naszej PSP...

mirek98112

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2013, 17:57:49 »
no właśnie przez siedem lat wydymałem mnie na dowódcy zastępu i nieetatowym dowódcą zmiany a teraz jak ma stanowiska wolne zastępcy dowódcy zmiany to mowi ze w przyszłym roku je obsadzi a ja jestem aspirantem he

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2013, 19:36:42 »
Powiem wam jak było z tym u mnie. Awanse były wstrzymywane przez parę ładnych lat, doszło do sytuacji, że oprócz dowódcy zmiany, zastępcy, jednego operatora na zmianie byli sami ratownicy i starsi ratownicy, mimo że były osoby spełniające kryteria. Żadne rozmowy nic nie dawały. Założyliśmy w jednostce związek. W tym tygodni zostały wręczone nominacje na starszych operatorów i dowódców zastępu  :straz:.
 Powiem tak, za parę dni podoficerowie i aspiranci nie będą już mogli zajmować części stanowisk i jeśli jesteś w tej grupie i chodzi o te stanowiska, to już za późno...

mirek98112

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2013, 20:23:36 »
wiem i to z czystej złośliwości 01 zastane na dowodcy zastępu mimo tego że siedem lat byłem nieetatowym dowodca zmiany nigdy nie podpadłem, nie rozumiem zamiast ludziom dawac jak sa wolne stanowiska to woli ich udupić

tadek_85

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2013, 21:09:53 »
Kolego nie jesteś sam w takiej sytuacji wiele osób ma podobnie. Nie rozumiem tylko czemu takie zmiany na stanowisku d-cy zmiany i zastępcy były od wielu lat stanowiskami aspiranckimi.

Andrej 23

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2013, 21:22:32 »
Jeśli posiadasz wyższe wykształcenie to możesz uzupełnić kwalifikacje na SPF w SGSP. Na aktualnym kursie jest 120 osób :gwiazdki:., po zaliczeniu droga otwarta na zajmowanie stanowisk związanych z kierowaniem. Wszystko zależy od twojego 01, gdzie jest twoje miejsce w jego  :kwit:
 

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2013, 08:40:35 »
Właśnie o to Panowie chodzi. Więcej kursów, kursików, uzupełnień, aby tylko wydłużyć okres nie dawania nic tym którzy zapier.alali prze kilka a nawet kilkanaście lat na stanowisku będąc PO albo i nie. Często słuchali uzupełnij to albo tamto, minął czas zmienił się przepis kwalifikacyjny i od nowa kursy , kursiki....... :wall: W niektórych komendach miejsca czekają, tylko ludzie muszą skończyć szkoły. Niejednokrotnie będąc w szkole już znają swoje stanowiska, niestety. I przychodzi taki po szkole, nawbijane ma pierdół do głowy, charakterek do tego  robi swoje i .......kanarki mu się lęgną w głowie ale stanowisko dowódcze jest obsadzone. Jak  taki człowiek ma kierować akcją ratowniczą, nie mam na myśli oczywiście śmietnika czy innych małych zdarzeń. Jak taki człowiek ma prowadzić szkolenia praktyczne???A ty człowieku zapier.alaj do do usranej śmierci na tym co masz. Bo nie masz ,,pleców". ,,Dzień Świra" się kłania, jak to ktoś podpowiadał pod innym wątkiem.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

mirek98112

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2013, 12:51:19 »
jak on mnie na kurs wyśle jak stanowiska nie chce dać sam by sobie w kolano strzelił, wiem że takich jak ja jest wiele osób zaczynając już od szeregowych trzymanych na najniżej możliwych stanowiskach, ale co zrobić, kolega wcześniej dobrze pisze, wiele rzeczy trzeba był na klatę przyjąć a teraz kopa w dupę i siedź na tym co masz

olaf9999999

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2013, 16:39:42 »
jak nie dał stanowisk to na kurs na pewno nie puści, oby jak najmniej takich 01

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2013, 17:02:59 »
Na zm.1 sekcyjny-stażysta, da się?! http://www.zywiec.kppsp.gov.pl/zdjecia/komenda.html

misiek998112998

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2013, 18:17:06 »
jak się chce to naprawdę się da, jak komendant nie chce to tylko związki mogą próbować bo innczej nie da rady

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2013, 19:41:27 »
Na zm.1 sekcyjny-stażysta, da się?! http://www.zywiec.kppsp.gov.pl/zdjecia/komenda.html

i to jest patologia... podoficer powinien być co najmniej ratownikiem lub ratownikiem-kierowcą, a jeżeli jest w służbie przygotowawczej (nie ma trzech wymaganego stażu), to zwykła przyzwoitość nakazuje dać mu drugą grupę...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2013, 21:24:25 »
Patologią jest przepis który wg nowych zasad po kursie jednoetapowym daje możliwość uzyskania sekcyjnego (połączone kursy dawne podstawowy z podoficerskim). Nie jest winą komendantów, że po takim kursie dostają gościa ze stopniem i stażem pół rocznym. I co mają zrobić? Nic, utrzymać stanowisko stażysty do czasu zakończenia służby kandydackiej ze stopniem sekcyjnego.... jedynym wyjściem z tej patologii jest ukończenie kursu z możliwością dostania stopnia podoficerskiego ale tą zależność pozostawić należy właściwemu komendantowi w jednostce w której taki delikwent służy.... (skończy staż, dostaje stopnień.....) pozdr.
ps. czytam te wywody młodzieży i jestem za reformą PSP. I to głęboką. Przysłowie "nie matura lecz chęć szczera" nabiera z powrotem wartości...
EGO = 1 / wiedza

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2013, 21:43:36 »
i dlatego właśnie planowana jest taka zmiana:
Cytuj
Art. 52. 1. Pierwszy stopień podoficerski może być nadany strażakowi w służbie stałej, który uzyskał kwalifikacje pożarnicze wymagane do zajmowania stanowisk podoficerskich w Państwowej Straży Pożarnej, w szkołach Państwowej Straży Pożarnej.

można pójść jeszcze dalej i analogicznie potraktować techników pożarnictwa po kkz-etach (a docelowo dzienne aspirantki też zlikwidować); i konsekwentnie - dostajesz stopień, jeśli wcześniej jesteś mianowany na stanowisko zaliczone do danej grupy; skończy się dawanie ** mł. ratownikom i podobne przypadki; ale ja już tego nie doczekam:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2013, 22:43:15 »
Szanowny stażysta podoficer(co najmniej 2 lata) nie jest z kursu jednoetapowego... :rolleyes:

marian232432

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2013, 23:48:05 »
Pracuję 7 lat na podziale w tym 4 lata jestem na po dcy zmiany, wg mnie jeżeli jest taka możliwość aby komuś dać stanowisko i wyższe pieniążki to właśnie tak powinno być, przełożony powinien umożliwić strażakowi rozwijanie się, podnoszeni kwalifikacji, a tylko słabi 01 co boją się wychylać będą przytakiwali te ustawy, rozporządzenia, a jakie to trzeba miec kursy, przeszkolenie, czasookresy itd, a jak dobrze wiemy są komendy ludzi się awansuje, wysyła do szkół, na kursy podoficerskie.

CaCeK

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2013, 00:58:34 »
We wszystkich postach tylko "powinni" "należy się" itp. a tak na serio to jednak 01 jest szefem i to jego wizja prowadzenia komendy i jednostki jest realizowana. To jego rola obserwowanie i wyciąganie wniosków. To, że ktoś ma x lat i jest najstarszy, najlepszy, niepodpadnięty to wcale nie znaczy, że się nadaje na dane stanowisko. Tu co niekiedy potrzeba predyspozycji do kierowania jakimś zespołem, kreatywności a nie tylko oczekiwania na to co wynika z tabelki. Spójrzcie na stanowiska kierownicze w bankach, dużych koncernach kto je często zjamuje? Nie starzy z doświadczeniem (oni pracują niżej i robią to co potrafią najlepiej - fakt, że dobrze im płacą :) ) a młodsi, którzy mają swój wyraz, chęć do pracy rozwijania się a nie oczekiwania tylko na drabinkę awansową ze stażu.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2013, 11:03:06 »
We wszystkich postach tylko "powinni" "należy się" itp. a tak na serio to jednak 01 jest szefem i to jego wizja prowadzenia komendy i jednostki jest realizowana. To jego rola obserwowanie i wyciąganie wniosków. To, że ktoś ma x lat i jest najstarszy, najlepszy, niepodpadnięty to wcale nie znaczy, że się nadaje na dane stanowisko. Tu co niekiedy potrzeba predyspozycji do kierowania jakimś zespołem, kreatywności a nie tylko oczekiwania na to co wynika z tabelki. Spójrzcie na stanowiska kierownicze w bankach, dużych koncernach kto je często zjamuje? Nie starzy z doświadczeniem (oni pracują niżej i robią to co potrafią najlepiej - fakt, że dobrze im płacą :) ) a młodsi, którzy mają swój wyraz, chęć do pracy rozwijania się a nie oczekiwania tylko na drabinkę awansową ze stażu.
Wybacz się się nie zgodzę z tymi stwierdzeniami, no może poza jednym:
Cytuj
oni pracują niżej i robią to co potrafią najlepiej - fakt, że dobrze im płacą
Mundurowi jak i większość innych zawodów niestety nie jest opłacana dobrze, ba nawet nie jesteśmy opłacani na średnim poziomie. Co do tego większość ekonomistów ma podobne zdanie. Predyspozycje do kierowania działaniami czy ludźmi owszem ma niewielu, jednak większość z nich nie ma szans na awans bo jakiś pociotek ma obiecane, bo jakiś plecak ukończył coś i to na niego czeka to miejsce. Nieważne że nie ma predyspozycji, doświadczenia , niejednokrotnie nawet odpowiednich kwalifikacji -te uzupełni w trakcie- , o wiedzy i odpowiednim myśleniu nie wspomnę. A co do 01 i jego wizji.......to jego wizja niejednokrotnie mija się z rozumem.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Schaiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2013, 16:49:27 »
Sprawny 01 powinien dążyć do jasnych i przejrzystych kryteriów drogi awansu. Proces przekazu informacji w wyżej podanych sytuacjach w którymś momencie po prostu umarł. Wszystko owiane jest nutką tajemnicy i ruchy kadrowe są albo zaskakujące, albo oderwane od rzeczywistości.

W mojej opinii sprawny system ścieżki kariery jest podstawą zdrowego funkcjonowania Komendy. Ale to wymaga pracy, świeżego podejścia i, co chyba najważniejsze, nie rzucania kłód pod nogi z nadrzędnych jednostek organizacyjnych. A z tym bywa różnie.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2013, 17:05:40 »
Cytuj
We wszystkich postach tylko "powinni" "należy się" itp. a tak na serio to jednak 01 jest szefem i to jego wizja prowadzenia komendy i jednostki jest realizowana. To jego rola obserwowanie i wyciąganie wniosków
01  nie jest bogiem i carem w jednej osobie. Jest coś takiego jak regulamin komendy, gdzie są dokładnie opisane stanowiska docelowe. tylko że cześć komendantów nie dorosła do funkcji i ma się za pana i władcę. Niech ktoś mi wyjaśni jak to jest, że to na podziale się nie daje stanowisk, a na przykład główna księgową, albo zastępcą komendanta nie jest ratownik PO obowiązki? Ale by była oszczędność  :rofl:

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 20, 2013, 17:19:36 »
oszczędności najlepiej szukać tam gdzie nikt za bardzo nie powinien się odzywać;
wspomniany sekcyjny stażysta - lepiej niech się nie odzywa, bo przecież jak coś powie to znaczy że się w główce młodemu poprzewracało, ile on w ogóle ma lat służby itp. "Stary" powie,  że za jego czasów to było nie do pomyślenia!
Co niektórym się w główce przewraca i jest to niestety śmiech na sali. :gwiazdki:

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2013, 01:02:21 »
Na zm.1 sekcyjny-stażysta, da się?! http://www.zywiec.kppsp.gov.pl/zdjecia/komenda.html
patrz wyzej Tata dowodca :)

Offline username 2013

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 30, 2013, 20:26:47 »
Na zm.1 sekcyjny-stażysta, da się?! http://www.zywiec.kppsp.gov.pl/zdjecia/komenda.html
patrz wyzej Tata dowodca :)
Jak spojrzysz dokładniej to zobaczysz że na każdej zmianie jest osoba o tym samym nazwisku, ot rodzinne tradycje pożarnicze  ^_^

moral989898

  • Gość
Odp: Jak długo 01 może trzymać wolne stanowiska
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2013, 13:54:55 »
Witam, mam nadzieję że mój 01 zagląda czasem na to forum (chociaż wątpię bo to naburmuszony cwel), ale jeżeli się mylę i to czyta to chciałbym mu ponownie podziękować (na zmianie służby usłyszał to ode mnie prosto w twarz), że ja i moi koledzy serdecznie dziękują mu za wydymanie nas przez siedem lat i w ostatnim możliwym kończącym się roku nie obsadził stanowisk, które potem zostaną aspiranckimi i oficerskimi, mimo iż spełniamy wszelkie wymagania co do lat pracy, wykształcenia itd. Wszystkim normalnym, rozsądnym i zdrowym na umyśle życzę szczęśliwego Nowego Roku !!!