Autor Wątek: oficerskie po cywilnej szkole  (Przeczytany 5108 razy)

Offline kitek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
oficerskie po cywilnej szkole
« dnia: Luty 24, 2006, 15:20:13 »
Bardzo prosze podajcie mi przepisy mówiące o mozliwości awansowania po szkole cywilnej oczywiscie przydatnej w PSP. Zostałem poinformowany, że w tej kwesti doszło do zmiany przepisów jeżeli tak to pomóżcie.Dzieki pozdrawiam

Offline Krzysztof37

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2006, 17:01:52 »
Witam!
Z tego co mówił KG aby zostac oficerem po szkole cywilnej trzeba bedzie zaliczyc tak jakby program studiów inżynierskich na SGSP. Poprzez porównaiu tego co sie ma i ińzyniera jak cos sie pokrywa to jest zaliczone a czego bedzie brakować trzeba to zaliczyć.
Pozdrawiam.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2006, 17:08:48 »
No to jest tak jak ktoś już na tym forum powiedział - ostatni z garbusów przeszedł i zatrzasnął furtkę, mówiąc: Teraz będą ZASADY!
Tricks are for kids.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2006, 18:02:02 »
kitek wystarczy wpisać sobie np. <studia cywilne> w opcji "SZUKAJ" - pasek u góry i wiele się można naprawdę dowiedzieć przeglądając uprzednie tematy :angry: Wierz mi nic nowego.  Sprawdziłem!
Pozdrawiam na przyszłość...
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline kitek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2006, 21:03:13 »
maxx dobre ale myślę że to niewyczerpalny potencjał ludzki w Polsce wystarczy, że pociotek jakiegos kolesia potrzebuje ratunku bo go życie weryfikuje i juz fala baraństwa przebija sie bez wazeliny jak "stado pedzących imadeł" heh.Pozdarawiam

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2006, 20:22:20 »
Wykaz przedmiotów podlegających zaliczeniu uzupełniającemu na USM dla słuchaczy nie będących absolwentami Studiów Zawodowych na Wydziale IBP SGSP


Sprzęt ratowniczo-gaśniczy 120 godz.
Przeciwpożarowe zaopatrzenie w wodę 30 godz.
Rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i wybuchowych 105 godz.
Techniczne systemy zabezpieczeń 120 godz.
Bezpieczeństwo pożarowe budynków 105 godz.
Taktyka działań ratowniczych 75 godz.
Ratownictwo chemiczno-ekologiczne 105 godz.
Środki gaśnicze 60 godz.
Ratownictwo w transporcie  60 godz.
Medycyna katastrof  45 godz.
Łączność i alarmowanie 60 godz.
Ochrona przeciwpożarowa lasów 30 godz.
Elektroenergetyczne zagrożenie pożarowe  60 godz.
Termodynamika 30 godz.
Hydromechanika  90 godz.
Psychologiczne aspekty działań ratowniczych 51 godz.
Ewakuacja interwencyjna 75 godz.
Bezpieczeństwo ratownictwa  58 godz.
Metodyka badań przyczyn pożarów  30 godz.
Samochody gaśnicze i specjalne  45 godz.
Postępowanie administracyjne 30 godz.
Wybrane zagadnienia organizacyjno-prawne 60 godz.
Teoria pożarów  30 godz.
 RAZEM 1474 godz.


1474 godziny stanowi 60 % programu Studiów Zawodowych
Proszę powiedzieć czy w ciągu 1,5 roku jest możliwe po studiach cywilnych zaliczyć tyle programu :rolleyes:
Jeszcze dochodzą zaliczenia bieżące
Każdy wpis czyli podejscie do zaliczenia, jak mi wiadomo kosztuje troszkę kasy :huh:

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2006, 20:26:31 »
zaliczenia i egzaminy uzupełniające każde przystąpienie  84,- - - przed przystąpieniem do zal. lub egz

W sprawach niejasnych uzyskacie Państwo wyjaśnienia w dziekanacie WIBP u Pani kpt. inż. Hanny Fabijańskiej pod nr telefonu (022) 56-17-634.

Prosze napisc co ta Pani  ......... wie na ten temat i ile osób to zaliczyło
Czy to jest możliwe żeby tyle zaliczyć :huh:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2006, 10:04:24 »
Ten wykaz to chyba dotyczy USM na kierunku Zarządzanie Kryzysowe (cywilne).... Dla strażaka z kilkuletnim stażem i dobrym przygotowaniem zawodowym zaliczenie tych różnic programowych nie powinno być problemem.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2006, 21:12:01 »
lang sorki, ale nie istnieje coś takiego jak:
Cytuj
Ten wykaz to chyba dotyczy USM na kierunku Zarządzanie Kryzysowe (cywilne).
jest tylko jeden kierunek na USM- a zarzadznaie kryzysowe mozna zrobic jako podyplomówke:)
 a do tego co ładnie wypisał andrej, należy jeszcze dodać, ze część zajęć jest w formie logoratoryjnej i pracuje się w grupach...hm..jesli ktos jest to w stanie zrobić sam jak np laborki ze srodków gasniczych - to powinien dostać Nobla:)
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2006, 14:36:23 »
http://www.sgsp.edu.pl/studia/kierunki/wibp/usm_p/opis_usm_p.php

faktycznie jest tylko jeden; ale mocno jestem przekonany, że jeszcze w poprzednim roku był kierunek Zarządzanie Kryzysowe w ramach USM - przekonanie to mam stąd, że się wybierałem właśnie na ten kierunek. Chociaż mogło mi się coś poprzekręcać...
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2006, 14:38:19 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2006, 19:29:42 »
Nie jestem pewien, ale chyba zawsze było tylko ogólnie USM, ale tez mogę się mylic, a co do Zarządzania Kryzysowego to oprócz podyplomówki cyklicznie organizowane są kursy dla instruktorów ZK , kończyłem go w zeszłym roku, trzeba sledzić stronę SGSP na której pojawiają się informacje o kursie lub strone KG - tylko cięzko ją sledzić, chyba komus strasznie kazali ją prowadzić i tak się przykłada jak ja do gotowania:))
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2006, 13:42:34 »
A nie wiecie od kiedy miałyby odbywać się te kursy ? . Ja słyczałem ( i jestem [ niestety ]zaineresowany tym czymś) , że Poznań przygotowuje się do takiego Kursu , ......ale ostatnio doszły mnie słuch ze Częstochowa też zgłosiła "chęć zarobku".
Wiecie już jakieś szczegóły na ten temat, no i oczywiście jaki będzie tryb powoływania na ten kurs -_-
Czy będzie jakiś konkurs świadectw ^_^
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2006, 21:59:24 »
Raczej konkurs garbów  :wacko:
Tricks are for kids.

Offline dziobakwawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2006, 08:41:33 »
No właśnie - tez szukam rozwiązania. Dzwoniłem do Krakowa - w SA PSP nie robią tych kursów. Lecz polecam spokój - kupa zwiążkowców (tych właściwych) ma ten sam problem i na pewno chłopaki coś wymyślą ciekawego, łatwego i szybkiego. Jak bedziecie coś wiedzieć to piszcie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2006, 14:13:24 »
dziobakwawa pisze:
Cytuj
kupa zwiążkowców (tych właściwych) ma ten sam problem i na pewno chłopaki coś wymyślą ciekawego, łatwego i szybkiego. Jak bedziecie coś wiedzieć to piszcie.
dobre, ale ja chociaż ziązkowiec takiego problemu nie mam, z tego co słyszałem ostatnio to mają sie niedługo (?) pojawić "kursy doszkalające", prawdopodobnie 3 semestrowe - nie mylić z uzyskaniem po ich ukończeniu inzyniera pożarnictwa, poprostu niemozliwe! - zakres przedmiotowy nie ejst jeszzce znany, ale liczba miejsc ogranczona, a popyt ogromny! Wg. moich informacji nie ma mozliwości, żeby prowadziła te kursy inna szkoła jak SGSP, chociaz na bazie dydaktycznej CSP Częstochowa. Reasumując: kurs 3 semestralny prowadzony w Częstochowie, zakres przedmiotowy bliżej nie znany.
taki kurs zapewnia wykałdowcom z SGSP kasę i prace na dobrych kilka lat, ciekawe w jaki sposób bedzie sę odbywać rekrutacja? Oj, czuję, ze telefony w KG będą gorące?   :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2006, 19:50:44 »
Jestem zainteresowany tym kursem , i dowiedziałem się że jeśli zaczną już teraz zjazdy trzydniowe to mają pracy na 12 ( dwanaście ) lat . Chyba że zrobią zkoszarowany - trzymiesięczny .
Ale - jak słusznie podsumował ten pomysł jeden ze strażaków - czyja wątroba to wytrzyma?
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 21, 2006, 23:13:10 »
Czyżby kolejny nocny - skoszarowany jak nie tak dawne "powszechne" średnie? No... to się też piszę ^_^ Wątrąba chyba  jeszcze wytrzyma na starość! A co tam....
Pozdr.

Ps. azotox - nie wiem czym się będzie różnił? Myślę, że podobnie :huh: Zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2006, 18:50:23 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: oficerskie po cywilnej szkole
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 22, 2006, 13:48:35 »
@ajax
Czym się będzie różnił od zaocznej szkoły aspirantów, o której kiedyś pisałeś?