Autor Wątek: Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego dla Stacji paliw  (Przeczytany 9296 razy)

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego dla Stacji paliw
« dnia: Grudzień 09, 2013, 17:36:48 »
Witam !
Posiada ktoś IBP dla stacji paliw. Znajomy poprosił mnie żebym zrobił mu IBP dla stacji paliw, ale nie do końca wiem jak się za nią zabrać. Gdyby ktoś miał IBP dla stacji paliw na wzór bym był bardzo wdzięczny.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego dla Stacji paliw
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2013, 18:16:52 »
Wydaje mi się że we wzorze IBP dla stacji paliw jest błąd ponieważ jest napisane że: Obiekt jest zagrożony pożarem i wybuchem, jest zaliczany do kategorii zagrożenia ludzi ZL II i zagrożenia wybuchem Z-2.
Moim zdaniem na pewno to nie jest ZL II. Tylko ZL III.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego dla Stacji paliw
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2013, 18:24:04 »
Wydaje mi się że we wzorze IBP dla stacji paliw jest błąd ponieważ jest napisane że: Obiekt jest zagrożony pożarem i wybuchem, jest zaliczany do kategorii zagrożenia ludzi ZL II i zagrożenia wybuchem Z-2.
Moim zdaniem na pewno to nie jest ZL II. Tylko ZL III.

I tu nasze zdania się różnią ;) bo wydaje mi się, że biorąc pod uwagę całokształt ludzi korzystających ze stacji paliw powinno się podciągnąć ją pod Z II właśnie. Z tym, że ja to tłumaczę sobie "na chłopski rozum", więc kwalifikacja tych obiektów przez fachowca może być zgoła różna.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego dla Stacji paliw
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2013, 18:27:47 »
Rozumiem że dobrze by było w IBP wpisać poj. zbiorników na paliwa( ilości nagromadzone na stacji paliw) ale czy muszę obliczać obciążenie ogniowe tym bardziej że jest to ZL ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego dla Stacji paliw
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2013, 18:43:18 »
Szczerze mówiąc to IBP pisałem bodajże dwa razy (budynek gospodarczy i jakiś średniej wielkości budynek użyteczności publicznej, jednak ze stacją paliw nie miałem do czynienia)i to jeszcze jako podstawę do późniejszych poprawek, więc specjalnie w produkcji tychże szczegółowy nie musiałem być.
Jednak wydaje mi się, że raczej taka wartość jak obciążenie ogniowe powinna być uwzględniona w przypadku stacji paliw właśnie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego dla Stacji paliw
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2013, 19:38:56 »
Panowie z cały szacunkiem dla Was, proszę mnie źle nie zrozumieć, ale sądząc po waszych wypowiedziach, to raczej nie powinniście brać się za opracowywanie ibp, skoro nie macie dostatecznej wiedzy w tym temacie.
Jeżeli na stacji jest pawilon handlowy to kwalifikuje się go do kategorii zagrożenia ludzi ZL III. Gęstości obciążenia ogniowego nie wyliczasz.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego dla Stacji paliw
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2013, 22:22:11 »
Właśnie pisałem że ZL III. Pawilon to za dużo powiedziane. Po prostu są dystrybutory zadaszone dachem na dwóch słupach  oraz coś w rodzaju kontenera w którym przez okienko pobierana jest opłata.