Autor Wątek: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców  (Przeczytany 20796 razy)

Offline blazej2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« dnia: Grudzień 04, 2013, 19:38:57 »
Szukam sprzętu do usuwania elementów z napuchniętych palców np. zdjęcie obrączki z palca przy pomocy urządzenia. Jakie techniki stosujecie przy takich zdarzeniach?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2013, 20:23:20 wysłana przez robn »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2013, 20:07:23 »
Przyrząd do przecinania obrączek na palcu o wrogo brzmiącej nazwie: piłka tarczowa ręczna do przecinania pierścionków. Co ciekawe po przecięciu obrączka czy inny pierścionek nadaje się do naprawy, a po rzazie nie ma śladu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2013, 20:23:26 wysłana przez robn »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 334
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2013, 20:35:34 »
Taki przyrząd powinni mieć jubilerzy w swoim wyposażeniu w sklepach w razie konieczności użycia, można pożyczyć
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2013, 21:10:51 »
Taki przyrząd powinni mieć jubilerzy w swoim wyposażeniu w sklepach w razie konieczności użycia, można pożyczyć
Myślę, że bez problemu można 1 taki przyrząd na KP/KM kupić:)

Offline blazej2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2013, 21:37:40 »
Przyrząd do przecinania obrączek na palcu o wrogo brzmiącej nazwie: piłka tarczowa ręczna do przecinania pierścionków. Co ciekawe po przecięciu obrączka czy inny pierścionek nadaje się do naprawy, a po rzazie nie ma śladu.

Czy wie ktoś może gdzie to kupić lub ma ktoś zdjęcia tej piłki?

Offline patrykk_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2013, 22:30:41 »
Udało mi się znaleźć coś takiego:
http://dylaktadeusz.wordpress.com/zlotnictwo/narzedzia-cz-2
Jednak nie wiem gdzie można takie kupić, sam bym chętnie nabył.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2013, 22:35:26 »
Sprzęt taki wcale nie jest taki drogi, już od 60 zł to nie jest jeszcze tak źle....
http://tommo.pl/46-kleszcze-do-przecinania-obraczek


Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2013, 00:41:56 »
Z tym, że piły te wygodniejsze są podobno w wersji z chwytem "kombinerkowym" że tak go nazwę.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2013, 17:43:08 »
Tylko że tym przetniemy tylko bizuterię, a  temat jest o wiele bardziej szeroki. Na przykład wewnętrzna bieżnia łożyska na palcu  :straz: co radzicie w takim wypadku?

Offline Plastyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2013, 17:53:43 »
Sporo pracuję Dremelem i jakbym miał ciąć tę bieżnię na czymkolwiek, to pewnie nim, a na palcu...
Ciężko mi ocenić czy Dremel (narzędzie tego typu) nie będzie zbyt rozgrzewał materiału (jak to palec odczuje) i czy nie uszkodzi palca wyrywając się, co czasem się zdarza. O ile w pierwszym przypadku można chłodzić i robić przerwy, o tyle w drugim trzeba by przynajmniej coś założyć na palec przed tarczą.
 Zastrzegam że rozważam tę hipotetyczną metodę wyłącznie do pracy nad palcem (tudzież innym członkiem) dorosłego. Dziecko byłoby przerażone wirującym i buczącym urządzeniem, tu zostaje tylko ta przecinarka jubilerska. Zresztą sam nie zbliżyłbym czegoś takiego do rączki dziecka.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2013, 20:41:28 »
Koledzy mnie ubiegli a chciałem założyć wątek w oparciu o artykuł z www.vententersearch.com
Dokładny opis sprzętu i więcej zdjęć.
http://www.vententersearch.com/?p=2027



Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2013, 21:29:13 »
Na pierwszym kursie kpp w którym brałem udział lekarz prowadzący sprzedał nam ten patent :) Użyłem raz, nazwijmy to w celach prywatnych i działa. Można też używać tego po oparzeniu I czy II stopnia ale zaraz po wypadku, kiedy palec jeszcze do końca nie jest opuchnięty. Równie dobrze sprawuje się nitką czy trochę grubszy sznureczek.

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2013, 22:55:59 »
Ale na napuchniętym palcu niewiem czy tak tą nitkę czy sznureczek nawiniemy na bolący i grubszy palec. Wtedy chyba lepsze by były te kleszcze do ściągnięcia obrączki. Ale patent całkiem fajny
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2013, 23:03:11 »
Bardzo dobra metoda nieinwazyjna. Jeśli palec boli - niestety, chwila większego cierpienia jest warta całkowitego ustąpienia bólu, a próbować warto, czasami wręcz trzeba.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2013, 23:32:18 »
Próbowałem kilku przedmiotów do ściągania za ciasnych pierścionków z palca i tasiemka (ja to określiłem jako delikatny, świecący i śliski materiał, za to wujek google podpowiedział, że może to być "lamówka") szerokości coś koło 0,5 cm wypada najlepiej :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 334
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2013, 11:20:40 »
Tej ręcznej przecinarki do obrączek kiedyś w Łodzi jak dobrze pamiętam chłopaki na pogotowiu używali. Dziewczynce bodajże utknęła obrączka na palcu i ludzie z pogotowia zadzwonili po strażaków o pomoc. Jakimś sposobem pozyskali(pożyczyli) przyrząd od jubilera i uratowali palec dziewczynki. Trochę to trwało, ponieważ po kilku obrotach tarczy trzeba było chłodzić palec i obrączkę w chłodnej wodzie, ale udało się.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 18, 2013, 11:36:09 »
Tej ręcznej przecinarki do obrączek kiedyś w Łodzi jak dobrze pamiętam chłopaki na pogotowiu używali. Dziewczynce bodajże utknęła obrączka na palcu i ludzie z pogotowia zadzwonili po strażaków o pomoc. Jakimś sposobem pozyskali(pożyczyli) przyrząd od jubilera i uratowali palec dziewczynki. Trochę to trwało, ponieważ po kilku obrotach tarczy trzeba było chłodzić palec i obrączkę w chłodnej wodzie, ale udało się.

Pamiętam, że był odcinek JRG w akcji albo 28 sekund, gdzie używali tego narzędzia.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Sprzęt do usuwania elementów z napuchniętych palców
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 18, 2013, 12:22:13 »
W 1 sezonie dokumentu 28 sekund jest odcinek jak dziewczynce utknął palec w sitku od syfonu w umywalce i przyjechali na oddział z tym sitkiem na palcu a pielęgniarki wezwały straż. Rozcinali takim właśnie specjalnym urządzeniem a później kombinerkami zdjęli.