Autor Wątek: Czy tak wolno.  (Przeczytany 1403 razy)

Offline Juhas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Czy tak wolno.
« dnia: Luty 21, 2006, 19:46:34 »
Witam.
Mam pytanko.
Czy można wybrać członka OSP do zarządu jeśli nie ma go na zebraniu sprawozdawczo -wyborczym z przyczyn losowych. Dodam ze złożył akces pisemny ze chce wejść do składu zarządu i jest pełnoprawnym członkiem OSP.
Pozdrawiam Juhas

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Czy tak wolno.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2006, 19:59:42 »
To znaczy że się zgodził. Może

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Czy tak wolno.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2006, 21:11:10 »
Jezeli wydal oswiadczenie ze sie zgadza to jak najbardziej moze zajmowac stanowisko w Zarzadzie OSP. U nas takowe zebranie odbylo sie 18.02.06 (sobota) i sekretazem zostal czlonek OSP ktory podczas i obecnie przebywa w szpitalu ale przed zebraniem wydal stosowne oswiadczenie ze zgadza sie na wstapienie do Zarzadu OSP. Ale przy wybieraniu czlonkow do Komisji Rewizyjnej wybrano czlonka ktory na zebraniu nie byl i od dwoch lat niepokazuje sie w jednostce

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Czy tak wolno.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2006, 22:29:23 »
Witam,
A więc opowiem historię ktora mnie się wydarzyła.
Los chciał, że w ubiegły czwartek złożyla mnie grypa. Nie jakiś tam kaszelek, ale poważna temperaturka i łamanko w kościach... A tu w sobotę zebranie.
Powiem szczerze, że nie mialem nawet sił na myślenie co to będzie, knucie i "ustawianie ludzi". Sam pogodziłem sie z faktem, że jako nieobecny - nie będę miał głosu i wpływu na wybór zarządu.
Tymczasem, podczas zebrania (a właściwie w czasie ogloszonej przerwy) wpadł do mnie kumpel i poprosil o napisanie oświadczenia, że wyrażam zgodę na kandydowanie do zarządu jednostki. Ździwilem się prawdę powiedziawszy, że istnieje także takie rozwiązanie, ale widać i tak można.
Ciągnę więc następną kadencję - chociaż mogli się mnie pozbyć jak nigdy  ^_^.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Czy tak wolno.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2006, 11:46:54 »
U nas miła miejsce taka sytuacja, ponieważ jeden z czynnych członków wyjechał w ważnej sprawie natydzień. Wcześniej przedstawił całą sytuacje i wyraził zgode że w razie zgłoszenia jego kandydatury zgadza się na bycie w zarządzie lub komisji rewizyjnej. Naczelnik powiedział to na walnym zebrani i w razie jakich kolwiek niedomówień poddano sprawe głosowaniu.