Autor Wątek: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT  (Przeczytany 6886 razy)

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« dnia: Listopad 28, 2013, 21:37:14 »
Witam

Poszukuje uchwytu latarki do hełmu Dragom HT czy ktoś spotkał się z takowym uchwytem?

Lub czy ktos może przystosował inny uchwyt do tego hełmu z tego co widzę uchwyt latarki do tego hełmu montowany jest za pomocą śruby z nakrętką jest przystosowany otwór do tego celu w tym hełmie ktos może z was improwizował w tym temacie?

Jeśli chodzi o typ latarki której używam to Parat PX1.

Offline Chemik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Zatańczą nad nami zwycięski walc salwami ...
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2013, 21:43:18 »

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2013, 22:26:52 »
Myślę właśnie nad nim.
Używacie takich uchwytów uniwersalnych są stabilne czy jednak może łatwo mogą zsunąć się?

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2013, 23:49:33 »
Ja do tego hełmu wykorzystałem uniwersalny uchwyt Peli 770 ale przykręciłem go właśnie na tą śrubę z boku. Użyłem do tego zwykłej metalowej śruby ze sklepu o tym samym gwincie co ta plastikowa. Kolega ma ten sam uchwyt ale w Kaliszu przykręcony właśnie do rantu hełmu i trzyma dobrze, niestety w Dragonie nie dało się tak przykręcić to musiałem pokombinować inaczej. Można byłoby popytać u dystrybutora tego Dragona czy jest możliwość zakupu oryginalnego uchwytu bo widać na zdjęciach że jakiś jest. Jak chcesz to mogę zrobić zdjęcie swojego hełmu z latarką i wysłać tobie, ale dopiero w niedzielę.

Offline akosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2013, 00:06:22 »
@krzysztof175
ja bym prosił o zdjęcie Twojego hełmu z Latarką (zamocowania), gdyż sam mam problem z mocowaniem latarki w hełmie kalisza w uniwersalnym uchwycie na hełm model Peli0770.
Pozdrawiam
"Z Sercem do ludzi, Z Rozumem do akcji..."
[...] nawet z narażeniem życia [...]

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2013, 16:53:53 »

Prosił bym cię o to zdjęcie, jestem ciekaw jak to rozwiązałeś z tym uchwytem na śrubie.
Mniejsza o latarkę chodzi o sposób zamocowania na śrubie uchwytu uniwersalnego czy to do parata czy do peli.

Mój e-mail : patro093@gmail.com

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2013, 18:14:22 »
Jutro postaram się zrobić parę zdjęć mojego Dragona i kolegi Kalisza. Na Dragonie nie jest to może jakoś super estetycznie ze względu na zwykłą czarną śrubę ale spełnia swoje zadanie. Co do innych latarek to nie wiem o co chodzi i w czym jest problem bo nie posiadam takich.

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2013, 18:09:02 »
Mam tylko dzisiaj zdjęcia Dragona. Wykorzystałem z tego kompletu Peli 770 jeden z adapterów takich wsuwanych, obciąłem go lekko zaokrąglając a następnie wywierciłem dziurę na śrubę. Śrubę kupiłem w sklepie, jest to zwykła czarna śruba z drobnym gwintem bo ocynkowanych nie ma. Można byłoby jeszcze trochę ściąć łepek od śruby aby zmniejszyć jej wagę.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:07:21 »
No i fajne rozwiązanie zrobie tak samo jeszcze jak byś mi mógł powiedzieć jaką śrubę tutaj zastosowałeś M5 czy większa i jaka długość tej śruby?

Czyli rozwiercenie tego otworu na wylot nic nie narusza, nie osłabia?

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2013, 22:27:10 »
Ja nic nie rozwiercałem, po prostu wykręciłem tą oryginalną plastikową i dopasowałem taką samą metalową tylko dłuższą. Musiałem tylko tą kupioną skrócić tak żeby dała się wkręcić bo otwór nie jest na wylot.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2013, 00:06:52 »
Aha czyli wychodzi na to że otwór nie jest gwintowany tylko w trakcie wkręcania po prostu wchodzi w tworzywo i tworzy sie gwint na otworze.
Nie zauważyłem żeby tam był gwint w tym  otworze ty miałeś juz tam gwint? Bo to wygląda tak że jest otwór o danej średnicy kształtowy a głębiej jest mniejsza średnica i tak jak mówisz ślepy otwór tak to u ciebie wygląda?
Jeśli możesz podaj średnicę śruby.

Mam dokładnie tą wersje hełmu

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2013, 13:54:44 »
U mnie w tym otworze było miejsce na klucz imbusowy i wykręcasz tą plastikową śrubę a tam w środku potem znajduje się gwint. Zauważ że ten plastikowy łepek który teraz masz składa się  z dwóch części tzn. że jest tam wkręcona ta plastikowa śruba. Ja jej nie mogłem wykorzystać bo była trochę za krótka i za mało gwintu łapała to kupiłem tą metalową.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2013, 18:13:10 »
Aha no to teraz rozumiem.
Jak zamontuję uchwyt pod parata to też wrzucę fotkę może komus sie przyda.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Uchwyt latarki do hełmu Dragon HT
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2013, 21:25:21 »
Zamocowałem uchwyt w ten sam sposób jak "krzysztof175" dzięki za pomoc.

Czyli generalnie żeby zamontować w tym hełmie uchwyt do innych latarek niż przewiduje producent hełmu trzeba zastosować śrubę M14 o długości gwintu 1cm takich krótkich chyba nie ma więc trzeba skrócić tak jak ja tez musiałem zrobić i wywiercić otwór w uchwycie danej latarki i pozostaje tylko przykręcić uchwyt do hełmu.