Autor Wątek: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze  (Przeczytany 158839 razy)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #250 dnia: Wrzesień 01, 2016, 10:38:21 »
Ja troche was nie rozumiem Panowie.. u mnie w miescie nie ma zadnych dodatkowych punktow za takie rzeczy jak: opsluga drabin,podnosnikow,napelnianie aparatow, obsluga pilarek ...ITD ITP.... Skad wy to bierzecie jesli moge spytac?

A z jakiego miasta jesteś? Było by to troche dziwne gdyby tylko w jednej Komendzie nie dawali punktow za dodatkowe uprawnienia.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline LowBass

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #251 dnia: Wrzesień 01, 2016, 12:30:52 »
Opolskie. Przykladowy link do ogloszenia : http://psp.opole.pl/bip/static/upload/strony/zalaczniki/nabor-do-sluzby-w-psp/ogloszenie.pdf i kazde wyglada tak samo jesli chodzi o punty..

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #252 dnia: Wrzesień 01, 2016, 13:42:28 »
Faktycznie ... dziwne aczkolwiek tak jak riddick11 napisał, uprawnienia daja wieksza szanse przy rozmowie i de facto decyduja o "byc albo nie byc" :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Ralg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #253 dnia: Wrzesień 01, 2016, 13:49:55 »
We Wrocławiu było dokładnie to samo

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #254 dnia: Wrzesień 06, 2016, 23:50:36 »
no i w Katowicach-ostatni nabór
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #255 dnia: Wrzesień 07, 2016, 05:40:11 »
Dlaczego ostatni?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #256 dnia: Wrzesień 07, 2016, 08:01:50 »
ostatnio ogłoszony nabór :) chodzi o brak dodatkowych punktów za uprawnienia ;)
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #257 dnia: Wrzesień 07, 2016, 18:41:25 »
Koledzy czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tym naliczanie punktow?tzn im więcej uprawnień tym lepiej czy jest limit jakiś po którym już więcej komisja nie naliczy?.Mam kpp+sp+rt z osp,poza tym hds c+e,podesty ruchome,eksploatacja urzadzaen instalacji i sieci,patent sternika motorowodnego,ale wydany przez związek motorowodny i narciarstwa wodnego a nie przez ministerstwo i nie wiem czy oni to liczą.i teraz najważniejsze:czy jest sens robić jeszcze jakiś kurs np napełnianie zbiornikow pod ciśnieniem,lub coś innego i wogole co jeszcze może się przydac?

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #258 dnia: Wrzesień 07, 2016, 19:18:38 »
czytaj uważnie informacje z naboru
max możesz uzyskać za kursy i szkolenia 60pkt
w tym momecie masz sp+rt+kpp 15pkt, ce 10pkt, podesty i hds i SEP różnie punktowane przeważnie 2-5pkt z tym że nie więcej niż 15pkt za dodatkowe uprawnienia, to samo sternik tylko ze musi być wydany przez urząd żeglugi sródladowej i teraz pytanie co w jakiem komendzie jest punktowane i za ile pkt. Teraz masz 31-40pkt robisz zbiorniki i masz 33-40 bo nie możesz mieć więcej niż 15 za dodatkowe. Osobiście uważam że jak masz już tyle to co szkodzi zrobić zbiorniki koszt nieporównywalnie mniejszy niż prawo jazdy a zawsze inaczej patrzą na rozmowie. Jeśli sie jej doczekasz bez obawy nie widziałem jeszcze naboru żeby ktoś mial max za uprawnienia i kursy czyli 60pkt

Używaj kropoek - znaków interpunkcyjnych podczas pisania postów. Ciężko się czyta posty o monotonnej składni...
ten poprawiłem, następny podobny poleci do kosza....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 08:57:47 wysłana przez robn »

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #259 dnia: Wrzesień 07, 2016, 19:33:31 »
Doszedłem do rozmowy ale niestety po niej zostałem sklasyfikowany niżej niż ilość wakatów.zdaje sobie sprawę oczywiście że na rozmowie lista z punktami może się odwrócić do góry nogami ale zawsze jedno uprawnienie na + to spokojniejsza glowa:)dzięki riddick11

Offline Remkam0908

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 05, 2016, 17:59:07 »
Witam. Mam mały problem z wybraniem odpowiednich kursów związane z podnośnikami. Czy znajdzie się osoba, która pomoże w tej sprawie ? Będę wdzięczny i prosiłbym o kontakt na pw, pozdrawiam !

Offline Ralg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 05, 2016, 19:00:14 »
Witam. Mam mały problem z wybraniem odpowiednich kursów związane z podnośnikami. Czy znajdzie się osoba, która pomoże w tej sprawie ? Będę wdzięczny i prosiłbym o kontakt na pw, pozdrawiam !

Opisz problem w temacie, może odpowiedź i dodatkowa wiedza posłuży też innym  :huh:

Offline Remkam0908

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 05, 2016, 20:16:37 »
Ok. Otóż w najbliższym czasie planuje zrobić kursy, które przydałyby się do naboru. Mógłby ktoś wytłumaczyć jakie warto zrobić kursy związane z drabinami mechanicznymi ? Jakie ewentualnie kursy warto zrobić, a nie które nie itp.  -_-

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 06, 2016, 18:42:43 »
Ok. Otóż w najbliższym czasie planuje zrobić kursy, które przydałyby się do naboru. Mógłby ktoś wytłumaczyć jakie warto zrobić kursy związane z drabinami mechanicznymi ? Jakie ewentualnie kursy warto zrobić, a nie które nie itp.  -_-

Jak dobrze pamietam,  drabiny mechaniczne nie zrobisz od tak sobie.. tylko przez PSP. Chyba,ze cos sie pozmienialo..

Offline Remkam0908

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 06, 2016, 20:51:32 »
Karol, a wiesz może jaki najlepiej kurs zrobić, który liczył by się przy naborze ? Kurs na podesty ruchome IP czy jakiś inny ?

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 06, 2016, 21:31:26 »
Karol, a wiesz może jaki najlepiej kurs zrobić, który liczył by się przy naborze ? Kurs na podesty ruchome IP czy jakiś inny ?

Tak, jeżeli chodzi o punkty które są na naborze to są to właśnie podesty ruchome IP, na każdym naborze miałem to punktowane. :)
PS. Przepraszam za takie "wcięcie" sie w rozmowe ;)


Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 06, 2016, 21:51:42 »
Karol, a wiesz może jaki najlepiej kurs zrobić, który liczył by się przy naborze ? Kurs na podesty ruchome IP czy jakiś inny ?

Generalnie to podesty IP, napelnianie zbiornikow przenosnych, HDS, duzo tego jest (najlepiej popatrz na ta jednostke/stki , do ktorych sie przymierzasz, bo tak wydawac pieniadze na slepo raczej mija sie z celem), prawko C ewnt C+E. Ratownik medyczny, i wszystkie OSP i mozna skladac papierki. Teraz trzeba ostro tyrac bo egzaminy sprawnosciowe poszly w gore ;))

Offline Remkam0908

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 06, 2016, 22:16:24 »
Czarny, spoko i dzięki :) Ogólnie w jednostce, w mojej gminie nabór był ostatnio 5 miesięcy temu. W ogłoszeniu nie było rozpiski co jest dokładnie punktowane, w ogóle nawet nie było napisane co będzie punktowane. Planuje zrobić prawko C, KPP, podesty i ewentualnie napełnianie butli, oczywiście OSP mam oprócz RT.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 06, 2016, 22:31:49 »
MUSISZ MIEC KOMPLET tj. wyszkolenie pożarnicze w OSP tj. SP+KPP + RT (do tego RW) +plus te dodatkowe co wypisales

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 08, 2016, 13:47:30 »
MUSISZ MIEC KOMPLET tj. wyszkolenie pożarnicze w OSP tj. SP+KPP + RT (do tego RW) +plus te dodatkowe co wypisales

Nie jest to obligatoryjne. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 08, 2016, 15:02:28 »
nie wprowadzam. Po przyjeciu do komendy strazak zostaje skierowany na szkole podoficerska na ktorej wymogiem jest OSP +RT z KPP.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 08, 2016, 17:13:26 »
nie wprowadzam. Po przyjeciu do komendy strazak zostaje skierowany na szkole podoficerska na ktorej wymogiem jest OSP +RT z KPP.

KPP jest wymogiem cała reszta NIE

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 08, 2016, 17:34:47 »
musi byc komplet OSP wraz z RT, dlatego ze bedac na szkole sa sluzby na podziale. Napewno tak jest bo widzialem na to kwity.

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 08, 2016, 17:39:58 »
nie wprowadzam. Po przyjeciu do komendy strazak zostaje skierowany na szkole podoficerska na ktorej wymogiem jest OSP +RT z KPP.

KPP jest wymogiem cała reszta NIE


Człowieku co Ty mówisz.. jeżeli nie posiadasz OSP i Rt to komenda która cię wysyłka musi zrobić ci szkolenia na swój koszt..

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 08, 2016, 17:48:01 »
czlowieku :pyt:  Człowieku czytales cala rozmowe od pocatku? Chodzi o to ze komendantowi bardziej pasowalaby osoby z calym pakietem OSP +RT  zeby go wyslac na szkole, niz z brakujacymi szkoleniami. Zgadza sie komenda zrobi szkolenie, ale po co jak sa z odpowiedni kwalif kandydaci.