Autor Wątek: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze  (Przeczytany 158904 razy)

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 09, 2016, 13:23:12 »
pewnie znow ustawe zmienia :D jak nie wiesz co zrobic zrob tak by wogle punktow za to nie bylo i bedzie po sprawie hehe :wall: :wall:

Offline Wojtek311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 09, 2016, 15:21:59 »
Witam.

Wiem ze to może nie dokońca odpowiednie miejsce na taki post, ale .. mam pytanie.  Poszukuję możliwości zrobienia w kursu na napełnianie przenośnych zbiorników ciśnieniowych najlepiej w południowej  Wielkopolsce lub gdzieś niedaleko. Robił ktoś może taki kurs , lub orientuje się gdzie o coś takiego można pytać ?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)  :straz:

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 09, 2016, 17:09:38 »
zadzwon do urzędu dozoru technicznego moze oni bede w temacie gdzie co i jak :)

Offline Wojtek311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpień 09, 2016, 18:06:14 »
Stanowisko urzędu dozoru technicznego wygląda tak ze oni nie prowadzą szkoleń tylko egzaminy .. i tyle mi pomogli :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpień 09, 2016, 20:44:36 »
Stanowisko urzędu dozoru technicznego wygląda tak ze oni nie prowadzą szkoleń tylko egzaminy .. i tyle mi pomogli :)

Mi na przykład dali namiar na ośrodek, który organizował szkolenia...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #230 dnia: Sierpień 09, 2016, 20:54:05 »
Odezwij sie do mnie na priv, ja robilem wiele szkolen UDT i SEP i nie placilem wiele, wystarczy pomyslec i nie bedzie trzeba wydawac tysiecy zlotych na kursy w osrodkach, uwierzcie mi.

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #231 dnia: Sierpień 09, 2016, 21:54:09 »
a jak to wygląda teraz z tym ratownictwem wodnym kiedy ktoś kończy szkolenie podstawowe w tym roku ? Odrazu mu zaliczają w naborze szkolenie podstawowe + RW + RT ? Niby jak ktoś zrobił to nowe szkolenie podstawowe to tak powinnni mu dawać punkty za 3 oddzielne kursy, ale gadałem ze znajomym i on mówił że w komendzie sami nie wiedzą jak to teraz punktować  :gwiazdki:

wg.  najnowszego programu szkolenia po ukończeniu kursu podstawowego w jego skład wchodzi rownież ratownictwo techniczne , wiec otrzymujemy dwa szkolenia na raz , bez żadnego wodnego bo one idzie osobnym trybem szkolenia

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #232 dnia: Sierpień 10, 2016, 03:40:29 »
a jak to wygląda teraz z tym ratownictwem wodnym kiedy ktoś kończy szkolenie podstawowe w tym roku ? Odrazu mu zaliczają w naborze szkolenie podstawowe + RW + RT ? Niby jak ktoś zrobił to nowe szkolenie podstawowe to tak powinnni mu dawać punkty za 3 oddzielne kursy, ale gadałem ze znajomym i on mówił że w komendzie sami nie wiedzą jak to teraz punktować  :gwiazdki:

wg.  najnowszego programu szkolenia po ukończeniu kursu podstawowego w jego skład wchodzi rownież ratownictwo techniczne , wiec otrzymujemy dwa szkolenia na raz , bez żadnego wodnego bo one idzie osobnym trybem szkolenia
Ratownictwo wodne jest w szkoleniu podstawowym.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #233 dnia: Sierpień 10, 2016, 07:58:13 »
dokładnie teraz jeden kurs a w nim 3 w 1 :)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #234 dnia: Sierpień 10, 2016, 20:54:57 »
a jak to wygląda teraz z tym ratownictwem wodnym kiedy ktoś kończy szkolenie podstawowe w tym roku ? Odrazu mu zaliczają w naborze szkolenie podstawowe + RW + RT ? Niby jak ktoś zrobił to nowe szkolenie podstawowe to tak powinnni mu dawać punkty za 3 oddzielne kursy, ale gadałem ze znajomym i on mówił że w komendzie sami nie wiedzą jak to teraz punktować  :gwiazdki:

wg.  najnowszego programu szkolenia po ukończeniu kursu podstawowego w jego skład wchodzi rownież ratownictwo techniczne , wiec otrzymujemy dwa szkolenia na raz , bez żadnego wodnego bo one idzie osobnym trybem szkolenia
Ratownictwo wodne jest w szkoleniu podstawowym.

Ale 5pkt na naborze nie masz za RW tylko SP + RT według kursu na nowych zasadach



Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpień 11, 2016, 06:05:25 »
masz tylko podstawowe samo masz 5 masz kpp plus podstawowe masz 10 masz podstawowe plus technik bez kpp tez 10 kpp plus podstawowe plus technik 15 kpp podstawowy plus technik plus kpp plus rw 20 takze za kazde uprawnienie 5 punktów ze szkoleń :P

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpień 11, 2016, 23:02:23 »
Dokładnie teraz robisz podstawowe i masz 15pkt, z kpp 20

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpień 12, 2016, 19:25:57 »
Dokładnie teraz robisz podstawowe i masz 15pkt, z kpp 20

tak? a niby gdzie tak punktują bo ja widzę że na nowych zasadach jest tylko 10pkt za szkolenie podstawowe tu notatka z naboru  :fiuu:

"Osoby, które ukończyły
szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP według „Zasad
organizacji szkoleń członków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”
z dnia 17 listopada 2015 r otrzymują punkty również za posiadanie szkolenia z zakresu
ratownictwa technicznego dla strażaków-ratowników OSP."

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpień 20, 2016, 15:19:28 »
To ja ponawiam jedno pytanie a propos kursu archiwizacji. Ktoś robił? Jak tak to gdzie? Czy są jakieś ramy co ten kurs powinien zawierać? Czy uznawany jest taki z egzaminem państwowym na koniec czy bez również?

Drugie pytanie to czy jak ktoś ma tylko kat. D prawa jazdy to też dostaje jakieś punkty w rekrutacji?

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpień 21, 2016, 07:14:37 »
za D nie ma punktow ale za komplet DE i CE ale zawsze autu ze masz :) nie kazdy atut musi byc punktowany :)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpień 22, 2016, 17:29:41 »
jak masz CE to wystarczy zrobić D i masz 15 pkt  :fiuu:

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpień 22, 2016, 19:01:19 »
tylko czy warto wydawac 6 kola za 5 punktow jak nie masz zamiaru tym jezdzic ?:)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpień 22, 2016, 21:00:30 »
tylko czy warto wydawac 6 kola za 5 punktow jak nie masz zamiaru tym jezdzic ?:)


w jednym naborze zabrakło 1pkt w kolejnym 1,5pkt brakuje tylko kat. D ale trzeba czekać na 24 lata i lepiej zrobić  :fiuu:

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 22, 2016, 21:11:08 »
tylko czy warto wydawac 6 kola za 5 punktow jak nie masz zamiaru tym jezdzic ?:)


w jednym naborze zabrakło 1pkt w kolejnym 1,5pkt brakuje tylko kat. D ale trzeba czekać na 24 lata i lepiej zrobić  :fiuu:
Dużo ci brakuje do 24?  ^_^
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpień 22, 2016, 21:12:36 »
tylko czy warto wydawac 6 kola za 5 punktow jak nie masz zamiaru tym jezdzic ?:)


w jednym naborze zabrakło 1pkt w kolejnym 1,5pkt brakuje tylko kat. D ale trzeba czekać na 24 lata i lepiej zrobić  :fiuu:
Dużo ci brakuje do 24?  ^_^

pół roku  :fiuu: zrobiłem prawie wszystko co się da, może człowiek się gdzieś w końcu dostanie  :wall:

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpień 23, 2016, 06:29:10 »
tylko zebys nie uslyszal jak ja podczas naboru jednego w polnocej polsce :D pan ma tyle uprawnien widac ze pod straz pan to robil ale ma pan uprawnienia a nie ma w tym doswiadczenia :P takze moze nie raz warto nie miec punktow na maxa preferencyjnych ...:P

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #246 dnia: Sierpień 23, 2016, 08:54:43 »
Mysle ze warto miec jak najwiecej ja zaczynalem tylko z C To bylo ciezko sie zalapac przez 5lat zrobilem osp kpp ce de podesty zwyzki dzwigi sternik nurek napelnianie butli troche to kosztowalo aleco nabor bylo tylko lepiej az sie udalo poza tym nie kazdy musi byc kierowca w strazy a myslicie ze oni nie wiedza ze to pod straz sie robi jak co 2 albo 3 lata rozmawia sie z tymi samymi ludzmi na rozmowie kwalifikacyjnej mnie juz poznawali jak przychodzilem hee

Offline LowBass

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 01, 2016, 10:09:47 »
Ja troche was nie rozumiem Panowie.. u mnie w miescie nie ma zadnych dodatkowych punktow za takie rzeczy jak: opsluga drabin,podnosnikow,napelnianie aparatow, obsluga pilarek ...ITD ITP.... Skad wy to bierzecie jesli moge spytac?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #248 dnia: Wrzesień 01, 2016, 10:20:12 »
Może tylko jedna komenda bez wymogów tak robi ale inne dają punkty za uprawnienia
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Jakie kwalifikacje zwiększają szanse w naborze
« Odpowiedź #249 dnia: Wrzesień 01, 2016, 10:34:59 »
może nie punktują za uprawnienia, ale zawsze mogą inaczej patrzeć na rozmowie na kogoś i wtedy rozmowe więcej punktować