Autor Wątek: Ewid99  (Przeczytany 10380 razy)

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Ewid99
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2009, 22:42:32 »
kawał świetnej roboty!
kilku punktów mi brakowało, bo już od pół roku jrg w którym pracuję korzysta z opracowania które kiedyś mi wysłałeś:) Teraz to już jest chyba wszystko.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ewid99
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 26, 2009, 18:54:55 »
Nie wiem czy w jakimś watku to było ale może koledzy mi podpowiedzą czy zachowałem się prawidlowo czy nie?
Prośba Policji o pomoc w oświetleniu terenu wypadku. Potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym. Na miejsce zadysponowałem OSP z KSRG. Po dojechaniu zastępu zwłok już nie było a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.
W meldunku ujołem tylko pomoc policji w oświetleniu.
Dział 8 - 816
dział 9 - 310
Nie wykazałem pojazdu sprawcy ani nie ujołem poszkodowanego.
Dzisiaj dowiedziałem się że popełniłem błąd i powinienem to wszystko ująć.
Kto ma rację?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Ewid99
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 26, 2009, 19:50:13 »
no i bardzo dobrze,
przecież działania straży polegały na oświetleniu terenu,
- jak wyżej - nie utrudniajmy sobie życia i nie zakręcajmy się w faktach
- a co może z kosmosu miałbyś wziąć te dane, i po co?
Nie odchodzisz od faktów, bo po przyjeździe straży nie było poszkodowanego, więc gdzie go masz ująć, to samo z samochodem?
Ja bym wpisał te dane w opisówce, jeśli coś bym się więcej dowiedział i tyle, a informacja ze zdarzenia dotyczy konkretnych działań straży pożarnej
wg. naszej instrukcji dodałbym w obiekcie POMOC POLICJI (materiał wyżej)
- więc jeśli ci ktoś coś zarzucił, to może to, że w opisówce nic o tym nie było (ale nie musiało, ale mogło - ty sporządzasz meldunek i to ciebie będą jak coś ciągnąć do opowiedzialności, ale jak zrobisz wszystko zgodnie z faktami dodając w opisówce pewne dane, to będziesz chroniony)
Poza tym bez problemu masz 7 dni na poprawienie meldunku bez żadnych konsekwencji (tylko wytłumaczenie się przełożonym, itp)
pozdrawiam
mgoleb