Autor Wątek: Czasookres Pomiędzy Awansami  (Przeczytany 25995 razy)

Offline fire666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Czasookres Pomiędzy Awansami
« dnia: Luty 15, 2006, 15:59:38 »
Witam. Czy ktos wie jaki jest czasookres pomiędzy awansami na następne stopnie podoficerskie i aspiranckie??Z góry  dziękuję

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2006, 17:06:35 »
poczytaj ustawę o PSP.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2006, 17:34:08 »
Niedługo ludzie przestaną w ogóle o cokolwiek pytać...
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2006, 17:34:31 wysłana przez maldrin »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2006, 20:35:19 »
O co ci chodzi człowieku? Nie ma tego w tej ustawie? <_<  

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2006, 20:54:20 »
Przepraszam jeśli Cię uraziłem, ale tak na dobrą sprawę odpowiedzi prawie na wszystkie pytania na tym forum mogą tak wyglądać. Jeśli ktoś akurat wie, bo się tym interesuje to mógłby odpowiedzieć...
 
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2006, 21:05:26 »
Art. 54. Nadanie kolejnego wyższego stopnia następuje stosownie do posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz w zależności od zajmowanego stanowiska i opinii służbowej. Nadanie tego stopnia nie może jednak nastąpić wcześniej niż po przesłużeniu w stopniu:

1) strażaka - 1 roku,

2) sekcyjnego - 2 lat,

3) starszego sekcyjnego - 2 lat,

4) młodszego ogniomistrza - 3 lat,

5) ogniomistrza - 3 lat,

6) młodszego aspiranta - 3 lat,

7) aspiranta - 5 lat,

8) starszego aspiranta - 5 lat,

9) młodszego kapitana - 3 lat,

10) kapitana - 4 lat,

11) starszego kapitana - 5 lat,

12) młodszego brygadiera - 5 lat,

13) brygadiera - 5 lat,

14) starszego brygadiera - 4 lat.

 

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2006, 23:42:11 »
Racja - to stoi jak wół w ustawie o PSP. A tak w ogóle to nie ma słowa "czasookres"! Jest albo czas, albo okres! Czasookres to tak jak: cofać sie do tyłu, unosić rękę do góry, schodzić po schodach w dół, itp.

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2006, 10:32:14 »
Racja jesli komus nawet nie chce sie poczytac ustawy notabene jak dla nas drugiej co do waznosci ustawy ( pierwsza jest ustawa zasadnicza). Ale jesli nie czytamy juz nic a kazdy mysli ze zada pytanie na forum to ktos zrobi robote za niego. Jak my tak bedziemy  robic to nawet nie "cofniemylawek do przodu" lub "oswiecimy swiatła" ( slowa mojej pani profesor fizyki z czasów licealnych:)
Pozdrawiam  
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2006, 13:16:11 »
Czyli będąc poprawnym względem przełożonych z ml.kpt do st bryg można awansować po 22 latach. Ja znam przypadek skrócenia tego okresu do 15 lat i wiele wskazuje że to nie koniec drogi awansowania.
Znacie podobne przykłady błyskawicznych karier?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2006, 15:26:10 »
Oj... znam, znam :D Zawsze można się w "odpowiednim" oczywiście wniosku <pomylić> , a i zasługi często w między-czasie niemałe. Więc... &lt;_&lt;  W KG w sumie i tak mało kto to czyta, analizuje i weryfikuje - są znacznie ciekawsze i mniej odpowiedzialne /stresujące/ zajęcia przecie? Nieprawdaż!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2006, 20:39:42 »
daw_77 "Znacie podobne przykłady błyskawicznych karier?"
Niejeden na tym forum napewno zna takie przypadki, jeśli tylko słusznie zasłużył to dlaczego ma wcześniej nie dostać awansu ? ALE NIE WAZELINIARZE i PODPIERDALACZE !!! :angry:
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2006, 18:10:29 »
np. w maju na  mł.aspiranta a jesienią już mł.kpt. 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2006, 19:40:12 »
GeddeonNiesamowite!!!Nawet jakby należał do właściwej w danym momencie opcji i był tam "aparatczykiem" oraz ukończył w trybie <nocnym> mocno przyspieszonym KUL, WSTG, lub coś podobnego, to i tak, aż wierzyć mi nie chce. Proszę o - ścieżkę :wub:
POzdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2006, 21:23:49 »
Możliwe Ajax... pewnie gościu skończył studia w trakcie albo przed aspirantką w systemie przemiennym, a że pewnie był debeściak to na jesień już był oficerem. O tym, że ma poważny problem z kręgosłupem to chyba wszyscy wiedzą ;).
Za niedługo pewnie będę świadkiem równie błyskotliwej kariery...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2006, 21:55:07 »
AjaX - to nie chodzi o mnie  ^_^  ja jestem tylko zwykły << "citroen" a tak jak to napisał Lang jest to możliwe..... i jest.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2006, 09:27:47 »
Ja to znam taki przykład, gdzie jedem Pan miał taką szybką ściezkę kariery (po studiach wyszych z informatyki czy elektroniki) że na tabliczce przy drzwiach miał st. sekcyjnt, na pagonach aspirant a na wizytówkach mł. kpt:):)  Dobry fachowiec.... w kreceniu imprez okoliczmościowych na vhs i robieiu zdjęc:)

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2006, 09:29:43 »
dla mnie strażaka pamiętającego dekret o służbie funkcjonariuszy pożarnictwa, to co dzieje się dzisiaj z awansami w stopniach to kpina a wlaściwie tragedia! Dawniej mozna było awansować w drodze wyróżnienia (z przyśpieszeniem) ale nie większym niż jeden rok przed upływem właściwego terminu awansu. Przestałyby wtedy występowac przypadki tak szybkich awansów. Pozdrawiam

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2006, 11:39:01 »
emer:
Cytuj
a to znam taki przykład, gdzie jedem Pan miał taką szybką ściezkę kariery (po studiach wyszych z informatyki czy elektroniki) że na tabliczce przy drzwiach miał st. sekcyjnt, na pagonach aspirant a na wizytówkach mł. kpt:)Smiley  Dobry fachowiec.... w kreceniu imprez okoliczmościowych na vhs i robieiu zdjęc:)
hahahahah...dobre to jest, jak to się ludzie umieją ustawić no? Niejeden powiedziaby,ze to pewnie związkowiec, kurde ale gdyby tak, to jaki to zwiazek, może i ja bym zmienił barwy ?  :wacko: :mellow:
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2006, 11:59:04 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2006, 11:57:09 »
Panowie znam szybszy sposób awansowania ! Z mł.kpt. na mł.bryg. - w trzy lata . Sposób prosty trzeba było być naczelnikiem wydziału organizacyjnego w byłej KW PSP. Oraz samemu na siebie pisać wnioski na awans , odznaczenia itp. Komendant i tak wszystko podpisywał - chyba poprostu tego nieczytał.
pozdrowienia dla normalnie kroczących. :mellow:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2006, 12:18:07 »
Czy jest możliwy awans w stopniu z mł. kpt na kpt. jeśli nie jest się na stanowisku oficerskim??A mianowicie mając dowódce zastępu.Oczywiscie oficer po SGSP.Odpowiedzcie. Bo u mnie w komendzie mówią że nie czy to prawda??

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 15, 2006, 13:30:07 »
a ile Pan Kapitan zamierza się obijać na d-cy zastępu?

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 15, 2006, 13:33:35 »
zgodnie z rozporzadzeniem MSW i A w sparwie kwalifikacji zawodowych, jakie powinni posiadać strażacy PSP na określonych stanowiskach słuzbowych, oraz etatów stopni słuzbowych dla poszczególnych stanowisk stopień etatowy dla dowódcy zastepu to starszy aspirant z tego wynika że nie możesz awansowac, nalezy zadac pytanie czy zgodnie z prawem jestes mianowany na stanowisko d-cy zastepu posiadając kwalifikacje zawodowe oficerskie. d-ca zastepu powinien posiadać kwalifikacje aspiranckie lub podoficerskie.
pozdarwiam kg877

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 15, 2006, 14:15:42 »
Jak wyżej. Dodam jeszcze tyle, że jakieś dwa lata temu absolwenci SGSP trafiając na podział byli mianowani na d-cę sekcji. To jest najniższy etat przewidziany dla oficera. Z drugiej strony aspirant kończąc studia cywilne mógł być nominowany na pierwszy stopień oficerski, jeżeli zajmował takowy etat (czyli na podziale praktycznie od d-cy sekcji). Ci, którzy byli tylko d-cami zastępu mogli zapomnieć o gwiazdkach. Ktoś dał ciała delikatnie mówiąc, mianując oficera na stanowisko d-cy zast. Jest też taka możliwość, że mianowanie było na wniosek zainteresowanego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2006, 18:24:15 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 15, 2006, 22:11:15 »
Zostałem przyj ety na to stanowisko co prawda do awansy jeszcze rok. Byłem u Komendanta zapytac się czy w końcu da mi dce sekscji bo jak mnie przyjmował twierdziłże ma to stanowisko dla przyszłych emerytów co by im grupę podwyższyć.Teraz okazało się że kończy aspirant w tym roku SGSP no i jak nie będzie miał stanowiska nie będzie promowany na oficera no i dostał od 1 marca dowódce sekcji. Pracujemy razem na zmianie i żeby było jeszcze ciekawiej ja pełnie obowiązki dowódcy zmiany jak go niema a on sobie siedzi cichutko!!Więc powiedziałem dowódcy jednostki że nie będę pełnił tych obowiązków no bo i za jakie grzechy?Jest dowódca sekcji to niech on dowodzi!A KOmendant powiedział mi że do awansu jeszcze ponad rok i wtedy będziemy się martwić. Tylko jest 99 % pewne że za rok to on jużn ie będzie KP.Czy może ktoś wie jak podejść do tej sprawy czy jest jakiś przepis gdzie jest określone, że oficer może pracować na stanowisku aspiranckim na jakich warunkach i jka długo??

Offline psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Czasookres Pomiędzy Awansami
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 16, 2006, 09:13:53 »
U mnie w komendzie jest tak że przychodzi jakiś człowieczek po szkole czy to aspiranckiej czy SGSP to otrzymuje stanowisko d-ca zastępu. Oczywiście oficerowi szybciej awansować i zmienic stanowisko ale początki mają takie same.