Autor Wątek: Znowu zmiana???  (Przeczytany 4571 razy)

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Znowu zmiana???
« dnia: Wrzesień 23, 2013, 18:20:07 »
Dzwoniąc dzisiaj do ZW ZOSP RP dostałem informację, że nastąpiła znowu zmiana w ceremoniale pożarniczym, a dokładnie w zmianie barwy szarfy (bandoliery) dla sztandarowego - wcześniej były to kolory niebieski-czerwony-niebieski a teraz to podobno niebieski-czerwony-biały :gwiazdki:

Czy to prawda??????

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Znowu zmiana???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2013, 19:18:07 »
Zajęli by się wreszcie tym co nas naprawdę boli w regulaminach i ceremoniałach, a nie wprowadzają jakieś kosmetyczne zmiany w szczegółach które mało kogo obchodzą... Tak jakby nie mogli ogarnąć choćby TEGO.

Edit: Link poprawiony już działa
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 22:12:09 wysłana przez Radhezz »
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Znowu zmiana???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2013, 22:26:11 »
Dzwoniąc dzisiaj do ZW ZOSP RP dostałem informację, że nastąpiła znowu zmiana w ceremoniale pożarniczym, a dokładnie w zmianie barwy szarfy (bandoliery) dla sztandarowego - wcześniej były to kolory niebieski-czerwony-niebieski a teraz to podobno niebieski-czerwony-biały :gwiazdki:

Czy to prawda??????

Nie mamy regulaminu traktującego o oddawaniu honorów wyższym funkcją/stopniem, a ZOSPRP zajmuje się takimi, za przeproszeniem, pierdołami.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Znowu zmiana???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2013, 22:44:39 »
Nie mamy regulaminu traktującego o oddawaniu honorów wyższym funkcją/stopniem, a ZOSPRP zajmuje się takimi, za przeproszeniem, pierdołami.
A w PSP wszystkie regulaminy są? Pewności nie mam, ale zdaje się jeszcze w 2010 nie było jako takiego regulaminu służby (wewnętrznej)... To wszystko jakoś tak się telepie w jakiejś odległości od wojska - raz się polega na podobieństwach, innym razem staramy się od wojska uciekać (choćby z nazewnictwem stopni). A co się już przyjęło, osiadło to już mur-beton nie do ruszenia.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Znowu zmiana???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2013, 16:44:52 »
A biało - czerwone są nieładne? :)

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Znowu zmiana???
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2013, 16:58:27 »
Przykro mi bardzo ale to prawda. W tej kwestii będzie wysyłana petycja  z kujawsko-pomorskiego do ZG ZOSP o wycofanie tej zmiany.
Pozdrawiam

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Znowu zmiana???
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2013, 22:08:26 »
A biało - czerwone są nieładne? :)

Dokładnie.
Trzymasz biało-czerwoną flagę i nosisz biało- czerwoną szarfę. Jak ktoś się upiera przy związkowej... trudno... Nie dajcie się ponieść związkowym pomysłom bo "betonowe dziadki" jeszcze nie jedną ciekawostkę wymyślą. Ale to nie znaczy że musicie się podporządkować.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Znowu zmiana???
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2013, 23:23:09 »
A biało - czerwone są nieładne? :)

Dokładnie.
Trzymasz biało-czerwoną flagę i nosisz biało- czerwoną szarfę. Jak ktoś się upiera przy związkowej... trudno... Nie dajcie się ponieść związkowym pomysłom bo "betonowe dziadki" jeszcze nie jedną ciekawostkę wymyślą. Ale to nie znaczy że musicie się podporządkować.
Od kiedy przy fladze stosuje się szarfę związkową? Związkowa do sztandaru, a do flagi jest biało-czerwona - tak było zawsze, przynajmniej u mnie.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Znowu zmiana???
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2013, 07:19:32 »
A biało - czerwone są nieładne? :)

Dokładnie.
Trzymasz biało-czerwoną flagę i nosisz biało- czerwoną szarfę. Jak ktoś się upiera przy związkowej... trudno... Nie dajcie się ponieść związkowym pomysłom bo "betonowe dziadki" jeszcze nie jedną ciekawostkę wymyślą. Ale to nie znaczy że musicie się podporządkować.
Od kiedy przy fladze stosuje się szarfę związkową? Związkowa do sztandaru, a do flagi jest biało-czerwona - tak było zawsze, przynajmniej u mnie.

Radhezz - Pokaż, gdzie napisałem, że przy fladze stosuje się szarfę związkową???
Nie rób problemu tam gdzie go nie ma.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Znowu zmiana???
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2013, 19:16:32 »
Radhezz - Pokaż, gdzie napisałem, że przy fladze stosuje się szarfę związkową???
Nie rób problemu tam gdzie go nie ma.

No nie wiem, w jakiś dziwny sposób logicznie się to połączyło
Trzymasz biało-czerwoną flagę i nosisz biało- czerwoną szarfę. Jak ktoś się upiera przy związkowej... trudno...
No ale jak nie o to chodziło to też spoko ;)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Znowu zmiana???
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2013, 22:49:43 »
Dzwoniąc dzisiaj do ZW ZOSP RP dostałem informację, że nastąpiła znowu zmiana w ceremoniale pożarniczym, a dokładnie w zmianie barwy szarfy (bandoliery) dla sztandarowego - wcześniej były to kolory niebieski-czerwony-niebieski a teraz to podobno niebieski-czerwony-biały :gwiazdki:

Czy to prawda??????

Regulamin sztandarów obowiązuje już od 21 czerwca 2012 r.
Kolory szarf str. 21 , 22.

http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/regulamin_sztandarow1.pdf

Artykuł "Strażak"

http://strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=1597

http://strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=1598
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 22:53:31 wysłana przez grzela »