Autor Wątek: Wzrost stawki pieniężnej - pomoc na zakup mieszkania  (Przeczytany 2197 razy)

Offline fantomasz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Wzrost stawki pieniężnej - pomoc na zakup mieszkania
« dnia: Wrzesień 23, 2013, 12:59:00 »
Doszły mnie słuchy, że ponoć od 2014 wzrosnąć ma stawka pieniężna na jedną normę zaludnienia, a co za tym idzie pieniążki, które można uzyskać w ramach dofinansowania zakupu mieszkania byłyby większe. Czy zasłyszany potencjalny wzrost tej stawki to tylko bzdura wyssana z palca, czy może jednak coś jest na rzeczy? Wiecie coś więcej na ten temat?

Offline portroyal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wzrost stawki pieniężnej - pomoc na zakup mieszkania
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2013, 05:42:06 »
Z moich informacji wynika, że wzrośnie stawka na normę zaludnienia do kwoty jaką obecnie mają policjanci czyli ok 4500zł. Rozbieżność tej sumy między PSP, a Policją wynika z tego, że nasza norma czyli 2900 nie była dotąd objęta waloryzacją.

Offline fantomasz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wzrost stawki pieniężnej - pomoc na zakup mieszkania
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2013, 10:01:10 »
Nikt na razie nic głośno nie mówi i ciekawi mnie jak długo trzeba będzie czekać na zmiany. Różnica w kwocie znaczna więc chyba warto by było poczekać.

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Wzrost stawki pieniężnej - pomoc na zakup mieszkania
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2013, 10:27:28 »
Kupuje mieszkanie na początku października czy mogę poczekać z napisaniem wniosku do nowego roku aby wziąć większe normy

Offline fantomasz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wzrost stawki pieniężnej - pomoc na zakup mieszkania
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2013, 10:45:06 »
Wczoraj mój komendant po powrocie z jakiejś wycieczki i po rozmowach z kolegami z KG powiedział, że w KG nie prowadzi się żadnych prac nad projektami, zmierzającymi do podniesienia stawki na normę zaludnienia. Nikt tam nie ma zamiaru niczego nam podnosić, albo specjalnie jest to owiane jakąś tajemnicą. Trudno, wychodzi na to, że nie ma na co czekać, tylko trzeba składać wniosek.