Autor Wątek: Dotacje w KSRG  (Przeczytany 45526 razy)

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 11, 2006, 13:06:10 »
sory źle się wyraziłem dostaliśmy 6 tyś. a to jest mniej niż w zeszłum roku

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 11, 2006, 13:18:51 »
Wczoraj byłem m komędzie dostaliśmy 6 tyś miniej niż w tamtym roku i jest po staremu czyli na konto OSP
Michał mówisz chyba o propozycji komendanta powiatowego/miejskiego,  bo pieniądze przyznawane są decyzją Komendanta Głównego PSP która wyjdzie pewnie w maju.

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 11, 2006, 13:24:40 »
masz racje ale to w 99% się niezmienia

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 11, 2006, 15:09:24 »
Z jakich innych źródeł dofinansowania korzystacie??Chodzi mi o dotacje od innych instytucji typu pzu czy tez ochrona środowiska. My dostaliśmy dotacje z pzu w tamtym roku ale nie wiem czy mozna sie o nią ubiegac co roku. Jezeli macie jakies informacje jak zdobuć takie dotacje i skąd to byłabym wdzieczna. Btw słyszeliście coś o dotacjach z unii dla strazy pożarnych. Oczywiscie OSP.


(Dop. moderatora - Aniu znowu zmieniasz temat rozmowy. - SenseY)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2006, 17:40:21 wysłana przez SenseY »

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 11, 2006, 20:32:29 »
Dziś dowiedziałem się ile moja OSP dostanie dotacji za rok 2005 i dochodzimy do wniosku że nie opłaca się wyjeżdżać do akcji i być prężną jednostką. Inne OSP z mojego powiatu będące w KSRG a zaliczające o 20 akcji mniej niż my dostają tylko kilka groszy mniej dotacji od nas, zastanawia mnie fakt czym kieruje się pan komendant powiatowy przy podziale funduszy. Ręce opadają :huh:
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 11, 2006, 22:41:42 »
Dzisiaj została podzielona kasa przyznano nam 6850 zł.Jest niewielka różnica między jednostkami a to dlatego że była brana pod uwagę ilość wyjazdów.Kwota którą nam przyznano jest podobna do tej z ubiegłego roku.


pozdro

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 11, 2006, 22:54:27 »
wolelibyscie żeby dotacje były dzielone proporcjonalnie do ilości wyjazdów???u nas kiedys był taki system ale nie wiem dlaczego został zmieniony i teraz dzielą tak że właśnie nie za bardzo widac róznice miedzy jednostkami. Uważam ze tamten sysem był bardziej sprawiedliwy.

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 11, 2006, 23:54:36 »
Witam.
Moja jednostka otrzymała dotację w wysokości 5000 zł. W ubiegłym roku około 100 wyjazdów w tym 5 poza teren gminy.
W moim powiecie sprawa podziału i wykorzystania pieniędzy z dotacji przedstawia się następująco. Po przyznaniu konkretnej kwoty dla danej jednostki, KPPSP wybiera sprzęt jaki ma zostać zakupiony dla każdej jednostki i oczywiście go zamawia. Koszt zamówionego sprzęty opiewa na kwota równą 200% dotacji. W tym przypadku koszta zamówionego sprzętu wyniesie 10000 zł. Połowę tej kwoty stanowi dotacja natomiast drugą połowę pokryje UMiG. Niestety nie mamy wpływu jaki sprzęt ma zostać zakupiony. W tym roku zamówiona została pompa NIAGARA, która jest zbedna w jednostce, gdyż posiadamy 2 pompy szlamowe, 3 motopompy oraz 2 autopompy. Wiadomo, góra wie zawsze lepiej.
Pozdrawiam

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 12, 2006, 09:58:25 »
Głópi pomysł żeby KPPSP decydowała w 100% co macie kupić. u nas wygląda to tak że KPPSP określa w jakiej dziedzinie mają być wydane pieniądze np. 3000zł na ochronę osobistą 2000zł na armaturę pożarniczą itp.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 12, 2006, 10:17:11 »
Komenda powiatowa nie ma bezpośredniego wpływu na to co kupujem.
Pośrednio, owszem tak, np. poprzez wpisywanie zaleceń w protokołach pokontrolnych, lub poprzez nie wiąrzące rozmowy.
My musimy rozliczyć się z PSP poprzez przedstawienie faktur i pokazanie zakupionych urządzeń.
Zakupów musimy dokonać zgodnie z ustawą o zamówieniech publicznych.
Tak było w zeszłym roku i myśłę, że tak będzie i teraz.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 12, 2006, 12:23:36 »
My mysimy robić zakupy zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w danym roku np. armatura wodna, wyposażenie osobiste, sprzęt specjalistyczny itp a KP PSP nie ma na to wpływy co konkretnie.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 12, 2006, 13:29:36 »
Nasza KP raczej sugeruje co należy kupić ale nie zmusza. Dwa lata temu sugerowali jednostkom KSRG zakup aparatów i oni zajeli sie wszystkimi procedurami. Można się było nie zgodzić ale wiadomo ze kiedyś i tak trzeba bedzie kupić a w wiekszej ilości poprostu byly tańsze.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 12, 2006, 20:57:33 »
U nas też częściowo sugerują co mamy kupić ale nie jest to odgurny przymus. W tym roku na przykład kładzie szczególny nacisk na ochrone osobistą. Mojej jednostce to pasuje bo UPSy stare więc i tak mają iść do wymiany. Z hełmami ta sama sytuacja. Uzbrojenie osobiste jednak najszybciej ulega zniszczeniu.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 13, 2006, 07:43:00 »
Wczoraj dostaliśmy przydział pieniędzy.  Dostaliśmy około 8300 zł. Zastosowano zasadę potrącania za brak KRS - 2000 zł i za każde niewyjechanie na wezwanie - 1000 zł.  Jedna jednostka straciła w ten sposób 4000 zł.  Chcemy poprosić ZW ZOSP o dofinansowanie zakupów tak żeby starczyło na 2 aparaty powietrzne i 2 radia przenośne. Gdyby wyszło byłbym bardzo zadowolony. Pozdrawiam Krzysiek.

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 14, 2006, 13:12:28 »
ja wczoraj również podpisałem wniosek o dotacje. dostaliśmy tylko 3100 zł  ponieważ w powiecie na 3 gminy mamy az 10 jednostek w KSRG. Jedna gmina ma posła, który co roku załatwia włączenie jakies jednostki... jednostki z tej gminy, które miały 4-6 wyjazdów dostały po 2900 zł........
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline Wlodek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 09, 2006, 19:29:29 »
Mam pytanie do kolegów- ile dostajecie dotacji na KSRG. Coś mi się wydaje że z tym podziałem środków jest wielki szwindel. Jedni dostają po 2.ooo drudzy po 20.ooo. Moja jednostka w tym roku dostała 2.970,oo z tego co wiem w innych województwach jest dużo więcej.
Żadna jednostka nie prosiła się do KSRG więc traktujmy wszystkich równo.Rozumiem,że wchodzi w grę ilośc wyjazdów w roku - ale nie mogą być takie różnice.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2006, 19:43:33 wysłana przez Wlodek998 »

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 09, 2006, 20:03:25 »
U mnie przy 60 wyjazdach dostaliśmy 7400zł. Ale w tym 3000 są dodatkowe z puli Kom. Powiatowego. Za same wyjazdy byłoby tylko 4400.
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=2175.0 Tu będziesz miał sporo na ten temat.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2006, 20:08:01 wysłana przez strazakg »

Offline Wlodek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 09, 2006, 23:10:08 »
Witam. Mnie sie wydaje że przyznawanie dotacji w zależności od ilości wyjazdów jest błędem / można szukać 1 szerszenia 4 razy / i są 4 wyjazdy. Jest to często praktykowane. Jeżeli dotacja będzie dzielona w zależności od ilości wyjazdow - to napewno ilośc wyjazdów wzrośnie.
Jeżeli chodzi o kasiorkę - to nie ma sentymentów. Żadna OSP nie prosiła się do systemu - więc traktujmy wszystkich równo. Potrzeby mają wszyscy prawie równe.


Dop. moderatora: W związku z tym, że oba wątki dotyczyły tego samego tematu (dotacje dla KSRG) połączyłem je w jeden. /Sylwek
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2006, 09:35:35 wysłana przez Sylwek »

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 16, 2006, 10:58:17 »
Z podziałem pieniędzy na jednostki Komendy wojewódzkie prowadzą różną politykę . U nas jest tak: kwota stała na jednostkę 500zł + 50 zł za każdy wyjazd. Na tej podstawie dzielona jest część pieniędzy. Pozostała kwota dzielona jest dla jednostek jako dotacja celowa na zakup konkretnego sprzętu. Dostaje ją kilka jednostek w powiecie. Na następny rok kolejne. W ubiegłym roku z dotacji celowych kupiono ok. 10 zestawów PSP-R1 i dwa zestawy sprzętu ratownictwa drogowego. W tym roku kilka jednostek dostalo celówkę na zakup sprzętu ochrony osobistej dla sekcji + 2 aparaty ODO z czujnikamu bezruchu.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 11, 2007, 16:39:31 »
No w tym roku to ładnie ktoś zrobił nas w bolo z tą kasą!!! Mieliśmy 66 wyjazdów do akcji rat-gaś i za to przyznano nam 3500 zł dotacji!!! Wychodzi 53 zł za jedną akcje. Wygląda na to że zaczyna panować wolna amerykanka na skale jakiej jeszcze nie było i kasa jest przyznawana według uznania. Czy można składać jakiś protest do związku o wysokość dotacji?

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 11, 2007, 17:53:57 »
Nic nie wskóramy na wysokość dotacji ... 3500 zł to i tak dobrze ...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 11, 2007, 19:23:32 »
A w moim powiecie (jestem jednym z tych, którzy wyliczają wysokość dotacji dla poszczególnych OSP) podstawą było minimum ustalone/podane z KW PSP, do tego doliczaliśmy odpowiednią, niestety z uwagi na szczupłość przydzielonych odgórnie środków niewielką, kwotę za każdy wyjazd (ale braliśmy także pod uwagę RODZAJ i CZAS prowadzonych działań - aby zróżnicować wyraźnie wyjazd do szerszeni lub wypompowania wody ze studni od np. całonocnego gaszenia stodoły). Uwzględnialiśmy także ilość i rodzaj pojazdów OSP i sprzętu, który wymaga systematycznych (a często także kosztownych) badań technicznych (np. sprzęt ODO, agr. prądotw., itp.).

 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 11, 2007, 19:28:19 »
Dotacje z KSRG wystarczają nam na zakup sprzętu, wyposażenia i na umundurowanie naszej jednostki.
Gmina dokłada na paliwo, ubezpieczenie, płaci za wyjazdy, remonty, modernizację remiz, naprawy i przeglądy samochodu i sprzętu.

Offline wiarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 11, 2007, 19:43:16 »
No w tym roku to ładnie ktoś zrobił nas w bolo z tą kasą!!! Mieliśmy 66 wyjazdów do akcji rat-gaś i za to przyznano nam 3500 zł dotacji!!! Wychodzi 53 zł za jedną akcje. Wygląda na to że zaczyna panować wolna amerykanka na skale jakiej jeszcze nie było i kasa jest przyznawana według uznania. Czy można składać jakiś protest do związku o wysokość dotacji?

To jest tylko Twój pkt widzenia, należałoby znać stanowisko drugiej strony. I te okoliczności mogą zmienić Twój osąd. Aczkolwiek niewykluczone jest, że możesz mieć rację.
W tej sprawie rozpaczanie na forum nic nie pomoże. W każdej KW PSP są jasno określone kryteria. Wcześniej, w dyskusji na temat KSRG było to już omawiane. Nie sądzę, aby w Twoim województwie było inaczej. Poza wyjazdami są brane również inne czynniki. Czy ubiegłoroczną dotację wydatkowaliście zgodnie z celami zawartymi we wniosku. Może chwyciliście jakieś pkt „ujemne”, lub np. nie uzyskaliście preferencji za rozwój jednostki np. w zakresie ratownictwa (technicznego) drogowego, medycznego itp. Uważam, że musisz mieć świadomość na jakim poziomie w powiecie kształtuje się ilość wjazdów innych jednostek OSP KSRG. Kwestie wysokości dotacji władze jednostki mogą to na spoko wyjaśnić z Komendantem Powiatowym PSP i za jego pośrednictwem z Komendantem Wojewódzkim PSP. Przy czym podejrzewam, że w tym roku to jest już musztarda po obiedzie. Ale przynamniej możesz rozwiać swoje wątpliwości oraz przyczynić się po części do jasnych reguł gry w latach następnych.
Poza tym istnieje taka instytucja jak dostęp do informacji publicznej na podstawie USTAWY z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. (Dz. U. .01. nr 112.poz. 1198 z dnia 8 października 2001 r.), z której zapisów możecie skorzystać, ale uważam, że powinna być to ostateczność, gdyż jeden telefon osoby kompetentnej może wszystko wyjaśnić.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 11, 2007, 22:19:04 »
Korzystałem z punktu tej ustawy i inne jednostki o podobnej ilość wyjazdów mają dwa razy więcej kasy. Moja gmina jest na 3 miejscu pod względem ilości zdarzeń. W tamtym roku braliśmy udział w 3 porządnych pożarach i tylko na tych trzech pożarach spędziliśmy ok. 24h. Mamy jeszcze rozmawiać jeszcze z komendantem i dobrze wiem że ta rozmowa nic nie da. Narazie to co słyszałem z poprzedniej rozmowy z komendantem to to że nie ufa nam (je dokładnie nie wiem co przez to mam rozumieć) i że nie mamy dobrego kontaktu z burmistrzem (stare dzieje bo się burmistrz zmienił i jest teraz taki związany ze strażą). Będziemy z nim wyjaśniać z nim jakieś wątpliwości.