Autor Wątek: Dotacje w KSRG  (Przeczytany 45528 razy)

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 17, 2012, 23:12:25 »
W Lubelskim już kwoty są znane z tego co pamiętam to jest około 4900zł na utrzymanie jednostki + w granicy 100zł za każdy wyjazd, nie postarali się w tym roku.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 18, 2012, 12:52:05 »
Nie ma takiej możliwości, żeby ktokolwiek wskazywał miejsce zakupu sprzętu i umundurowania ze środków pochodzących z KSR-G.
Jeśli ktoś tak robi - zapytajcie czy ma jakąkolwiek podstawę prawną.

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 18, 2012, 15:21:59 »
Panowie wiadomo że chodzi o kasę i to nie małą. Są naciski na Jednostki by zakupy robiły w Związku ponieważ Związek musi się z czegoś utrzymywać, musi mieć pieniądze na dotacje do samochodów do rożnego rodzaju sprzętu itp. Ci co dostaja dotacje na sprzet ze Związku będą kupowali w Związku a są jednostki takie co ani raz nie dostali dotacji nawet do munduru i te jednostki sa sceptycznie nastawionedo Związku. Jak sprzęt z pieniędzy KSRG czy własnych kupie np w sklepie internetowy Ppoż a za tydzien napisze wniosek do Związku o dotacje do hełmów to mi w związku powiedzą żebym poszedł to tego sklepu w którym zaopatruje sie w sprzęt niech mi tam dadzą dotacje na chełmy. Na tym to polega. A Związek ceny ma kosmiczne w porównaniu do innych sklepów.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 18, 2012, 16:57:07 »
Właśnie dostałem pismo w sprawie dotacji. I jest tam zapis: Rozdział środkó nastąpi z uwzględnieniem następujących czynników: i dalej - OSP które otrzymują dofinansowanie w kwocie 2 500,00 i 5 000,00 zł, współfinansowanie zakupu nastąpi przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu. To jedna rzecz. A druga to taka iż pismo jest z datą poniedziałkową, zanim przeszło przez powiaty i trafiło do nas jest już środa. A termin podania informacji co chcemy kupić i za ile i podział na środki na inwestycje i na działalność bieżącą wyznaczono na piątek na 14.00. Za późno już dzisiaj aby tam zadzwonić. Ale mam ochotę zadzwonić i zapytać pana ... lub pana ... jak oni sobie wyobrażają załatwienie takiej sprawy w 2 dni.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 18, 2012, 18:11:46 »
Panowie wiadomo że chodzi o kasę i to nie małą. Są naciski na Jednostki by zakupy robiły w Związku ponieważ Związek musi się z czegoś utrzymywać, musi mieć pieniądze na dotacje do samochodów do rożnego rodzaju sprzętu itp. Ci co dostaja dotacje na sprzet ze Związku będą kupowali w Związku a są jednostki takie co ani raz nie dostali dotacji nawet do munduru i te jednostki sa sceptycznie nastawionedo Związku. Jak sprzęt z pieniędzy KSRG czy własnych kupie np w sklepie internetowy Ppoż a za tydzien napisze wniosek do Związku o dotacje do hełmów to mi w związku powiedzą żebym poszedł to tego sklepu w którym zaopatruje sie w sprzęt niech mi tam dadzą dotacje na chełmy. Na tym to polega. A Związek ceny ma kosmiczne w porównaniu do innych sklepów.
Tylko widzisz kolego wszystko bym zrozumiał gdyby związek miał konkurencyjne ceny. Kiedyś (nie tak dawno, gdy Kaliskie zakłady nie były ZOSP) można było kupić w dobrej cenie w normalnym sklepie. Od momentu kiedy ZOSP kupił kalisza, to liczyłem na to, że ceny hełmów spadną i co? Efekt jest taki, że hełmy znacząco zdrożały. Pojawia się teraz pytanie, czy lepiej kupić w związku kalisza za, którego przepłacę, czy dołożyć minimalnie i kupić Galleta. Wniosek prosty, będą mieli normalne ceny to nie trzeba będzie nikogo zmuszać do zakupów. Skoro normalne sklepy się utrzymują to i związek by zarobił. Powiem, więcej kiedyś jak robiłem większe zakupy to związek zaproponował mi zakup u siebie z ich dotacją. Efekt był taki, że kupiłem dany towar w normalnym sklepie bez dotacji związku, a i tak mi się to opłaciło. Po prostu towar w sklepie internetowym bez dotacji zapłaciłem mniej za towar, niż gdybym kupił z dotacją w związku.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 19, 2012, 09:21:20 »
U mnie wyszło 9 900 zł z czego 58,2% idealnie tyle mam na zakupy inwestycyjne i nie mogę część tej kasy przesunąć na bieżące. Jedyne to np. z swoich inwestycyjnych daje komuś np. 2000 zł, a ta jednostka oddaje mi 2000zł ze swoich bieżących na moje bieżące. Musi się w skali powiatu zgadzać te p*** 58,2%. A ja potrzebuje w tym roku sporo na bieżące i tylko połowę tego co mam na inwestycyjne. Inne jednostki z powiatu podobnie i nie ma za bardzo z kim się kasą wymienić. Jak dla mnie to GŁUPOTA, nie wytłumaczalna priorytetowymi zakupami, bo skoro mi brakuje tlenoterapii i deski żeby mój zestaw spełniał wymogi jak dla torby PSP R1 to nie będę kupował całego zestawu PSP R1. Na siłę uczą nas niegospodarności, lub chcą wymusić taką sytuację, że ktoś sporo będzie dokładał do dotacji, albo dotacje będą wracały do nich (wówczas będzie pretekst do obcięcia dotacji za rok)
Za przeproszeniem kolegów z PSP, ale chyba pogięło kogoś w KG.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 19, 2012, 12:01:42 »
Właśnie dostałem pismo w sprawie dotacji.
A druga to taka iż pismo jest z datą poniedziałkową, zanim przeszło przez powiaty i trafiło do nas jest już środa. A termin podania informacji co chcemy kupić i za ile i podział na środki na inwestycje i na działalność bieżącą wyznaczono na piątek na 14.00. Za późno już dzisiaj aby tam zadzwonić. Ale mam ochotę zadzwonić i zapytać pana ... lub pana ... jak oni sobie wyobrażają załatwienie takiej sprawy w 2 dni.

Po pierwsze do godz. 14.00 w piątek masz tylko się określić, czy twoja dotacja pójdzie na wydatki bieżące, czy inwestycyjne bez określenia co to ma być!
Cytuj
Proszę o zapoznanie się z wartościami, które zostały określone w załączniku nr 1, a także po skonsultowaniu się z właściwymi prezesami i naczelnikami OSP z KSRG o propozycję rozdziału przyznanych środków na wydatki bieżące i inwestycyjne (załącznik nr 2).
W tym załączniku, są 2 tabelki wydatki bieżące, wydatki inwestycyjne i wpisuje się tylko przyznaną kwot w odpowiednią tabelkę.

Po drugie
Cytuj
OSP które otrzymują dofinansowanie w kwocie 2 500,00 i 5 000,00 zł, współfinansowanie zakupu nastąpi przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu
jest to dofinansowania z ZOW. Np.: dostajesz 5.000,00 na zakup 2 aparatów ODO, 2 masek i 2 sygnalizatorów - komplet kosztuje 7.000,00, różnicę 2.000,00 pokrywa ZOW.

Konkrety będą później.
Cytuj
O trybie sporządzania wniosków i umów dotacji poinformuję Panów Komendantów odrębnym pismem

sorbent

  • Gość
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 19, 2012, 12:14:24 »
Pismo jak pismo - dokonąć podziału i już.

Jedno jest pewne, trudno w dwa dni zebrać kilka dobrych informacji na temat cen (jak chcemy coś powyżej 3500 zł kupić) i ponegocjować.

I jeszcze to co mnie śmieszy najbardziej - dziś się zadeklarujcie a jak za kilka miesięcy ceny się zmienią to Wy panowie Prezesi się martwicie. Nie wiem ale wydaje mi się, że KG jakiś wyalienowany jest. nie można z idealną dokładnością podać cen produktów dziś a kupować ich za miesiąc - wszystko drożeje.

Dlatego podziwiam Panów Prezesów OSP - mają zdrowie. ja tylko piszę wnioski i pisma no i nieśmiertelne Aneksy.
Ciekawe jak tegoroczny pomysł rozliczeń i wypełniania wniosków poprzez SPD (kolejny niewypał) zadziała :huh:
 

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:46:03 »
Ja mam troszkę inne pytanie odnośnie dotacji a mianowicie: czy można
według ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 2 czerwca 1999 r. Dziennik Ustaw z 19 czerwca 1999 poz. 564
§ 2. 1. Środki finansowe są przeznaczane wyłącznie na cele ochrony przeciwpożarowej, w szczególności na:
min.
"pokrywanie kosztów zakupu paliwa, olejów i smarów oraz na remonty generalne środków transportu,2) budowę i modernizację obiektów strażnic "

pytanie moje brzmi : czy mogę wykorzystać dotację na remont samochodu Ford Transit z 2004r :gwiazdki: zakres "remontu" prace blacharsko-lakiernicze (korozja) , konserwacja podwozia .
Generalny remont to na pewno nie jest (a może się mylę) zależy jak się interpretuje ,definiuje  słowo remont generalny . A może tylko na fakturze wystarczy napisać remont generalny i bedzie OK??? A może bez kombinacji przechodzi  faktura ? Korzystał już ktoś z was z dotacji na remont samochodu ? I jeszcze jedno samochód Ford jest własnością jednostki ale nie jest ujęty w umowie .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 23:02:53 wysłana przez superfire »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 20, 2012, 08:32:47 »
I jeszcze to co mnie śmieszy najbardziej - dziś się zadeklarujcie a jak za kilka miesięcy ceny się zmienią to Wy panowie Prezesi się martwicie. Nie wiem ale wydaje mi się, że KG jakiś wyalienowany jest. nie można z idealną dokładnością podać cen produktów dziś a kupować ich za miesiąc - wszystko drożeje.

Dlatego podziwiam Panów Prezesów OSP - mają zdrowie. ja tylko piszę wnioski i pisma no i nieśmiertelne Aneksy.
Ciekawe jak tegoroczny pomysł rozliczeń i wypełniania wniosków poprzez SPD (kolejny niewypał) zadziała :huh:


Robi się to tak, że najczęściej do wartości dodajesz ok 5 - 10 % wartości i masz rezerwę jeśli kupujesz gdzieś indziej iż związek. W tamtym roku też była panika z cenami, ale zawsze można się dogadać z sklepem  tak żeby owca była cała i wilk syty :)
Ewentualnie bierzesz persen na uspokojenie lub idziesz z naczelnikiem na piwo żeby utopić swoje żale.... hehe

z tego co się orientuje na remonty strażnic nie można z KSRG
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 21, 2012, 14:09:23 »
W naszym powiecie KP trochę nabruździł. Zamiast zebrać komendantów na podział środków tak jak zawsze to tym razem organizuje zebranie ale dla przedstawicieli gminy. Już wstrzymano nam pieniądze na zakupy m. in. na 7 kompletów Nomeksów. Zamiast kupić coś dodatkowego w tym roku to pewnie o kwotę z KSRG będziemy mieć ucięty budżet bo już gmina znalazła okazje żeby sobie zaoszczędzić.

Ręce opadają na tych pi....ch urzędasów  :angry:
F/StrazPszczolki

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 23, 2012, 15:53:52 »
Mam pytanie jako inwestycje mogę zapisać zakup ubrań specjalnych i dajmy na to przeznaczyć całą dotacje czyli 10tyś.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 23, 2012, 16:29:20 »
Mam pytanie jako inwestycje mogę zapisać zakup ubrań specjalnych i dajmy na to przeznaczyć całą dotacje czyli 10tyś.

Wydatki inwestycyjne, to zakup sprzętu, umundurowania o wartości jednostkowej powyżej 3,5 tys. zł brutto.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 19, 2013, 12:19:43 »

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 20, 2013, 01:43:07 »
Promesy z MSW poszły - wielkopolska południowa :) Teraz tylko drugą część z UG i na zakupy po weekendzie majowym :)
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 20, 2013, 07:11:46 »
Promesy z MSW poszły - wielkopolska południowa :) Teraz tylko drugą część z UG i na zakupy po weekendzie majowym :)
Ale ty chyba piszesz o dotacjach tzw. "Związkowych" a nie KSRG.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 20, 2013, 12:29:07 »
Wątek brzmi "dotacje w KSRG", a nie "dotacje z KSRG", to implikuje wszystkie dotacje. MSW, KSRG, Firmy ubezpieczeniowe itd.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 26, 2013, 17:12:46 »
Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wysokości środków finansowych w 2013 r. i ich podziału między jednostki ochrony przeciwpożarowej działające w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

http://bip.msw.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2013/22423,Projekt-rozporzadzenia-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-w-sprawie-wysokosci-srodkow-f.html

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 19, 2013, 15:16:17 »
Mam pytanie do forumowiczów:
W jakiej wysokości dotacje na utrzymanie gotowości bojowej otrzymują Wasze OSP z Urzędu Gminy?
Próbujemy na rok 2014 otrzymać większą dotację i potrzebuje argumentów jak to jest w Polsce.

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 19, 2013, 16:06:07 »
460 tys na 5 jednostek OSP

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 28, 2014, 16:47:28 »
Cytuj
Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wysokości środków finansowych w 2014 r. i ich podziału między jednostki ochrony przeciwpożarowej działające w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego

http://bip.msw.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2014/23021,Projekt-rozporzadzenia-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-w-sprawie-wysokosci-srodkow-f.html

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 24, 2015, 19:26:40 »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 24, 2015, 22:29:15 »
32,5 mln zł dla ochotniczych straży pożarnych

https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13212,325-mln-zl-dla-ochotniczych-strazy-pozarnych.html


To nie jest dotacja KSRG. Ze środków mogą korzystać wszystkie jednostki. Cała kwota będzie rozdysponowana przez ZOSP RP więc zakupy pewnie będą wg znanych, wypracowanych przez lata schematów i zasad - dziel i rządź.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje w KSRG
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 01, 2015, 22:39:20 »
Cytuj
Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wysokości środków finansowych w 2015 r. i ich podziału między jednostki ochrony przeciwpożarowej działające w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego

http://bip.msw.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2015/23549,Projekt-rozporzadzenia-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-w-sprawie-wysokosci-srodkow-f.html