Autor Wątek: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego  (Przeczytany 9955 razy)

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« dnia: Luty 13, 2006, 18:34:30 »
Zobaczcie i skomentujcie.

Jak zwykle im wyżej tym mniej...

                                             
                                               





                                                 ... więcej WIĘCEJ  :P   :angry:


Wejdzcie na link a następnie na "Z ostatniej chwili". Link
 

sase

  • Gość
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2006, 18:45:56 »
Podział jak zwykle. Bez kometarza :lol:  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2006, 19:52:38 »
Dokładnie :( Wczoraj wieczorem czytałem i miałem podobne odczucia  :angry: Jednak, co to zmieni poza samopoczuciem?
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2006, 22:18:42 »
Dobrze, że wogóle coś sie ruszyło!!!

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2006, 23:02:18 »
A o jakiegoś linka do tych stawek mogę prosić???
Z góry bardzo dziekuję.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2006, 23:12:19 »
musisz wejść w ten podany przez pagona, a następnie na otwartej stronie kliknąć "Z ostatniej chwili"
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2006, 23:31:39 »
Sorry ale nie dokładnie przeczytałem post pagona. Dzieki.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2006, 08:21:48 »
A tak na marginesie : czyja to propozycja - związków, czy KG ? Może ktoś to wie? :ph34r:  
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2006, 14:45:32 »
Jak zwyklw ci co na dole są w d... kopani. A zamiast zmniejszać różnicę jest ona powiększana z każdą podwyżką. Potem słychać opinie czego wy chcecie zarabiacie po 2500zł (chyba srednia jest coś koło tego) i jeszcze wam mało!?
Ale nie podaje się że strażak pracujący 15 lat zarabia o tysiąc złotych mniej!
Te powdyżki to kpina tyle powiem!!

straz98

  • Gość
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2006, 15:17:50 »
grom@, wszystkim po równo to komuniści mieli dawać, ja rozumię że wszyscy mają za mało, ale nie można likwidować różnic pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. Jak wszyscy będą mieli tyle samo to kto będzie chciał być d-cą zmiany czy d-cą jednostki. Lepiej być ratownikiem i odpowiadać tylko za siebie, a pieniądze byłyby i tak takie same:
)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2006, 15:18:28 wysłana przez straz98 »

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2006, 16:32:28 »
Wzrost upsarzeń w grupach ma na swojej stronie FLORIAN :ph34r:
A co z nadawaniem pierwszych stopni oficerskich po studiach cywilnych.
Gdzie te obiecywane kursy doszkalające w pionie operacyjnym
Jesli ktoś wie prosze o odpisanie B)
W jaki sposób bedą organizowane i dla kogo
Ile zmian nas jeszcze czeka ;)  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2006, 16:45:47 »
Odnośnie kursów zobacz <tu> coś nieco pisze - może czytałeś? ;)
Kwalifikacje
Mnie nieco również ciekawi czyja to "zasługa"?
Cytuj
A tak na marginesie : czyja to propozycja - związków, czy KG ? Może ktoś to wie?

Jakby nie spojżeć jakaś tam kasa jest, sposób rozdziału to juz inna sprawa. Tak szczerze mówiąc więcej się w sumie nie spodziewałem w br.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2006, 13:57:31 »
Fakt jest faktem ze z kazda podwyzka robi sie coraz wieksza rozbieznosc. Moim zdaniem powinno byc zroznicowanie stawek ale podwyzki moglyby byc o taka sama kwote. Wszak roznica by sie nie zmniejszala:)

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2006, 15:49:00 »
Z tego co pamiętam nowy rząd obiecał załatwić sprawe podwyzek w 2006 r.!!!!!!!!

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2006, 17:18:07 »
straz98 napisałeś,ze każdy powinien zarbiać bo jest d-cą itd.Jesteśmy przecież ubezpieczeni od błędnych decyzji ale wysokość składki dla każdego jest taka sama.Skoro tamci więcej zarabiają to niech chociaz płacą większe składki(a nie ma różnicy między nami-ratownik-d-ca zm,jrg czy komend. :angry:

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2006, 17:59:34 »
Czysta, niczym niezamącona zawiść... Skoro tamci więcej zarabiają Zastanów się facet nad sobą ...
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

straz98

  • Gość
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2006, 18:12:08 »
arters nie wiem o jakich składkach piszesz, ale u mnie na przykład dobrowolne ubezpieczenie było zróżnicowane w zależności jaka była jego wysokość, zgodnie z odpowiedzialnością strażaka do 3-pensji. Ale to nie tylko groźba błędnej decyzji, sęk w tym żeby takich nie podejmować albo jak najmniej. Po to jest wiedza umiejętności itd. Jakby miało być inaczej to w cywilu dyrektor też by zarabił tyle co robotnik a to chyba nie o to chodzi, dążenie do komunizmu, wszystkim po równo, mamy już całe szczęście za sobą.

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2006, 12:46:37 »
mniejsza o ubezpieczenia.Ale na 40 ludzi w kom.są dwie księgowe gdzie jedna zarabia więcej niż młodych dwóch stażaków.To nie chodzi o komunę tylko o zdrowy rozsądek.Czarną robotę robią stażacy rękami(odgarniają śnieg-który i tak stopnieje,zamiatają ulice,dowodza na samym początku-kiedy jest to bardzo trudne-w zależności od akcji np.Chorzów).A reszta zanim się pozbierają mija trochę czasu.Gdyby nie my na dole to góra zginie.Nawiasem mówiąc za demokracji podwyżki dostaliśmy raz po równo.A co Ci z poddziału mają mniejsze żołądki,mniej potrzebują kalorii do akcji,a może nie mają rodzin,a może żyją powietrzem? :angry:

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2006, 14:05:34 »
nie chodzi mi o różnice bo te muszą być,ale podwyżka np.200zł dla strażaka i 200zł dla mł.kpt.chyba nikogo by nie skrzywdziła.Tym bardziej księgowa mogłaby być cywilem.I nie tylko księgowa.........

straz98

  • Gość
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2006, 16:24:22 »
no to dlaczego przykładowo o strażak ma dostać 20% podwyżki a mł.kpt.10%, żołądki i rodziny wszyscy mają, ale nie wszyscy mają tą samą wiedzę, wykształcenie, odpowiedzialność i zadania. Jak już wspomniałem to komuniści chcieli dawać wszystkim po równo i nie udało się stworzyć takiego systemu.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2006, 20:17:49 »
czy wreszcie kots wie czyja to propozycja? Jeżeli to strony słuzbowej to czysta kpina jeżeli ZZ to doły związkowe maja w d...! :wacko:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2006, 12:31:26 »
.Czarną robotę robią stażacy rękami(odgarniają śnieg-który i tak stopnieje,zamiatają ulice,dowodza na samym początku-kiedy jest to bardzo trudne-w zależności od akcji np.Chorzów).A reszta zanim się pozbierają mija trochę czasu.Gdyby nie my na dole to góra zginie.Nawiasem mówiąc za demokracji podwyżki dostaliśmy raz po równo.A co Ci z poddziału mają mniejsze żołądki,mniej potrzebują kalorii do akcji,a może nie mają rodzin,a może żyją powietrzem? :angry:
jak sie ma to do odpowiedzialnosc przy odgranianiu rekoma sniegu i przy prowadzenbiu ksiegowosci gdzie za wszystko odpowiadasz finansowo. Ciekawe kto jakie poniesie konsekwencjenp. gdy ty zlamiesz łopatę a księgowa pomyli sie w rozliczeniu podatku lub zus-u??

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2006, 13:17:04 »
straz98 a czy ty pamiętasz że jest coś takiego jak grupy zaszeregowania ?To oczym piszesz jest to podwyżka w stopniach służbowych ,a nie grupach zaszeregowania - mylisz pojęcia .Więc czytaj ze zrozumieniem./ a zastanów się też nad tym czym się różni mł. kpt. na stanowisku st.ratownik, a mł.kpt na stanowisku d-ca jednostki  czy komendant powiatowy ^_^?/
 Na marginesie ! Powiększanie różnic w stawkach między grupami zaszeregowania  pogarsza tylko sprawę i powoduje różne niepokoje , a tak nie powinno być przecież. :mellow:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

straz98

  • Gość
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 03, 2006, 13:24:07 »
mirek1 nie ważne w którym składniku, podwyżki powinny być procentowo takie same. W innym przypadku różnice się zmniejszają, a to jest negatywne dla motywacji ludzi na wyższych stanowiskach. Nie wiem czy byłbyś bardzo zadowolony gdybyś musiał swoje obowiązki d-cy zmiany wykonywać za pieniądze niewiele wyższe od ratownika.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 03, 2006, 13:47:16 »
W tym momencie zaprzeczasz swojej poprzedniej wypowiedzi że tylko poprzedni system / komuniści/ dawał po równo. A więc zmieniłeś zdanie ? A może Cie też przekonano.?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

straz98

  • Gość
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2006, 14:07:31 »
ni w ząb Cię teraz nie rozumię

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2006, 19:49:02 »
mirek1 pisze:
Cytuj
Na marginesie ! Powiększanie różnic w stawkach między grupami zaszeregowania  pogarsza tylko sprawę i powoduje różne niepokoje , a tak nie powinno być przecież.

hm...to cały cywilizowany świat się myli? Chcesz powiedzieć, ze pomimo np. podwyższenia kwalifikacji, otrzymania awansu na wyższe stanowisko powinno się dawać na każdej grupie takie same pieniądze? Ciekaw jestem czy zmienisz zadnie, kiedy awansujesz, (jeśli?) też będziesz miał takie same zdanie, kiedy do dotychczasowych obowiązków jeszcze Ci coś dołożą z "papierów" i dojdzie odpowiedzialność za innych ludzi (lub za ich większą ilość)? Niestety im niżej w drabinie hierarchii służbowej jesteśmy tym bardzie nam się wydaje, że powinniśmy dostawać więcej niż dostajemy, no, bo dlaczego stażysta nie powinien zarabiać tyle samo, co d-ca zmiany (wg. Twojego rozumowania)?
Moim skromnym zdaniem, jeśli człowiek awansuje to powinien to odczuć, a nie zabierać mu z dodatku, bo przekroczy średnią, nawet pewnie nie wiesz, że są i takie praktyki?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 07, 2006, 20:20:00 »
robard - błednie odczytujesz sens mojej wypowiedzi lub po prostu niechcesz go zrozumieć, pisałem o tym ,iż stworzono coś takiego jak grupy uposażenia/ zaszeregowania/ i przypisano tam określone stawki dla grup, różnicując je już podczas ich tworzenia .
Więc wg mnie niema sensu tych różnic zmieniać , najprościej i najsprawiedliwiej było by dodać do każdej grupy taką samą kwotę. A nie jak rozumujesz zrównać wszystkie grupy do jednej stawki.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wzrost Stawek Uposażenia Zasadniczego
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2006, 20:48:08 »
mirek, myslę , ze odczytałe to dobrze i dlatego uwazam, ze różnice miedzy poszczególnymi grupami powinny być własnie wieksze, przykaldem moze być to, ze od kilku juz lat nie wzrósł próg podatkowy, ale nasz płace rosły (chociazby przez % od lat słuzby, awanse nawet małe w stopniu czy w grupie) i okazuje się ze jejst pewna grupa ludzi, którzy w wyniku delikatnego wzrostu płac przekracza drugi próg podatkowy co skutkuje walnięciem przez łeb od US-u. czy nie powinno sie zwrócic uwagi na to, ze "awans" jak wskazuje etymologia tego slowa powinien skutkować wzrostem np. plac, a nie jak to okreslił kiedyś pewien komendant rejonowy -"splendorem", na co pewien kolega zapytał: "przepraszam, a z czym ten splendor się je?" :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.