Autor Wątek: Nowe zasady rekrutacji do PSP  (Przeczytany 11117 razy)

Offline Jose

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Nowe zasady rekrutacji do PSP
« dnia: Sierpień 25, 2013, 17:41:07 »
Chciałbym poruszyć temat rekrutacji do PSP a mianowicie to że według nowych zasad rekrutacji zamknęli drogę niektórym osobom.  Chodzi mi głównie o punktowanie za posiadanie uprawnień a dokładnie o wyszkolenie pożarnicze. Dla mnie jest to dyskryminacja i wykluczenie części społeczeństwa z rekrutacji a promowanie ludzi z OSP którzy posiadają takie kursy.Co o tym sądzicie ? I czy to jest zgodne z prawem ? 

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2013, 17:50:58 »
A jesli w rekrutacji na urzednika wymaga się wyższego wykształcenia i posiadania kategori B. Przeciez to też wyklucza sporą częsć społeczeństwa. PRAWDA???
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2013, 18:13:24 »
gdzie tak masz ,ze z OSP nie mozna?

Offline Jose

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2013, 18:50:06 »
Tak to prawda.Ale nie mówimy tu o rekrutacji na urzędnika tylko o pracy w PSP.To powiedz mi mądralo gdzie robią takie kursy związane z wyszkoleniem pożarniczym o których mowa w rekrutacji ?? Omijając OSP i PSP.

Nie chodzi mi o to że z OSP nie można tylko że z OSP jest łatwiej bo mają kursy związane z wyszkoleniem pożarniczym.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2013, 19:00:55 »
to chyba normalne że chętniej się zatrudnia ludzi z doświadczeniem niż zupełnie zielonych... wszędzie tak jest. I na budowie i w biurach. OSP jest właśnie pewnym rodzajem takiej praktyki a ukończone kursy świadczą o pewnych umiejętnościach, dlatego są tak respektowane.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2013, 19:25:53 »
Ale nie mówimy tu o rekrutacji na urzędnika tylko o pracy w PSP.To powiedz mi mądralo gdzie robią takie kursy związane z wyszkoleniem pożarniczym o których mowa w rekrutacji ?? Omijając OSP i PSP.
Czym się rózni rekrutacja do pracy w PSP od pracy np. w urzędzie miasta, kazdy ma swoje wymagania i punktuje to co mu potrzebne!! A te kursy nie należa do wymagań obowiązkowcyh a tylko są dodatkowo punktowane!
Wiesz powiem ci tylko tyle że jednostek które mogą cie skierowac na ten kurs jest : 16500. Powiedz mi gdzie można zdobyc uprawnienia lekarskie jesli nie na Akademii(uniwersytecie) Medycznym, albo gdzie można zrobić prawo jazdy jesli nie w Ośrodku Ruchu Drogowego i tak można wymieniać bez konca.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2013, 19:50:32 »
proponuję najpierw opcję szukania, bo inaczej dubluje się temat
http://www.strazak.pl/index.php/topic,20759.80.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2013, 11:43:59 wysłana przez lang »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2013, 20:53:01 »
Jose na tym forum jest sporo debili ale ty pobiles wszystkich faktycznie to mega dziwne ze promuje sie ludzi z wyszkoleniem pozarniczym ! zglos to do Strasburga !

Offline Grzesiekkkk85

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2013, 15:46:58 »
zero-11 link do posta nie działa wiec pisze tutaj.
Mnie osobiście też sie to nie podoba. Studia wyższe można zrobić wystarczy pójść do szkoły i ją skończyć, w okolicy mojego miasta wstąpienie do OSP graniczy z cudem!
Byłem w kilku i wszędzie mi powiedziano że nie da rady i że OSP to nie agencja pośrednicząca w dostaniu pracy w PSP.
I jak mam zrobić sobie kursy jak nie mam nawet takiej możliwości?

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2013, 15:52:54 »
I mają racje że mówią Ci NIE. Bo żadne OSP nie będzie wykładać swoich pieniędzy na gościa który chce tylko zrobić kursy i spieprzać gdzie pieprz rośnie bo już będzie miał to co potrzebuje, czyli pkt do rekrutacji w psp. Każde OSP oczekuje od kogoś kto się zapisuje do ich szeregów tego, że osoba ta będzie się udzielać i pieniądze w nią zainwestowane nie pójdą w błoto. Zrobić sobie kurs za czyjeś pieniądze to każdy potrafi. Ale dać coś w zamian to już nie bardzo.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Grzesiekkkk85

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2013, 16:13:03 »
Ale przecież będę sie udzielać. Mowilem ze kiedy tylko chcą to mogę jezdzic z nimi na akcje, brać udzial w zawodach itd. Nie chce nic za darmo.

myslicie ze osoba bez osp ma szanse zostania strażakiem jeżeli na teście sprawnosci nabije odpowiednia ilosc pkt?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2013, 16:27:03 »
Za test sprawności nie dostajesz punktów wyraźnie pisze w wytycznych że masz sprawność zaliczyć z wynikiem dobrym czyli minimum 56 punktów, ale powtarzam za to nie ma punktów, na starych zasadach tak było teraz już nie
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Grzesiekkkk85

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2013, 16:51:34 »
Fragment z zasad z KM w mojej okolicy
"Indywidualne wyniki kandydata, uzyskane w poszczególnych próbach, przeliczane są na punkty
przypisane do konkretnego wyniku według tabeli."

Niżej jest tabela punktowa za bieganie 1 km bieganie 50 m i podciąganie.

Więc wydaje mi się ze punkty za sprawność jednak są.

Warunkiem przejścia dalej jest uzyskanie wyniku min dobry.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 13, 2013, 16:56:46 »
podaj kolego link z tego naboru
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Grzesiekkkk85

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2013, 09:50:33 »
Wysłałem ci na maila, nie wiem czy działają wiadomości

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 14, 2013, 11:29:04 »
Chłopie.. I jest napisane tak w każdym ogłoszeniu o naborze..
Cytuj
"Indywidualne wyniki kandydata, uzyskane w poszczególnych próbach, przeliczane są na punkty
przypisane do konkretnego wyniku według tabeli."
zacznij od przeczytania wytycznych dotyczących naboru do psp.. :gwiazdki:

Jest tak napisane.. bo żeby uzyskać ocene minimum "DOBRĄ" za test sprawności musisz mieć średnia pkt od 56 w góre..A więc żeby wyciągnąć z czegoś średnią to trzeba mieć jakieś składniki które tą średnią utworzą..Dlatego masz TABELE z wynikami i pkt za każdy wynik..
Biegniesz sobie 1 km w czasie 3m30s dostajesz 55pkt, 50m uzyskujesz w czasie 6,9s otrzymujesz 60pkt.. podciągasz się 15razy i masz 66 pkt.. 
z TEGO wyciągasz średnią..   55+60+66=181 to dzielisz przez 3.. 181/3= 60,33 co daje ocene DOBRĄ za sprawność.. przechodzisz do dalszego etapu rekrutacji.. nie uzyskałeś oceny dobrej dopadasz.. masz ocenę wybitną przechodzisz dalej..ale żadnych pkt z tego NIE MA do wyniku końcowego.. rozporządzenie wyraźnie mówi że jest to na ZALICZENIE.. tak jak pływanie..
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 14, 2013, 12:44:39 »
Punkty zaczyna się zbierać za test pisemny (choć dostaniesz za test 1 punkt to i tak dalej przechodzisz) następnie weryfikacja dokumentów oraz rozmowa kwalifikacyjna z komisją i komendantem...
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 14, 2013, 16:00:49 »
To wszystko zalezy od komendy. Nigdzie w ogłoszeniu naboru w KMPSP w Poznaniu niewidzialem zeby było wyróznione to ze średnia punktow z testu sprawnosci fizycznej bedzie doliczana do sumy ogolnej punktów a w wynikach po III etapie widac kto ile punktów dostal. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, na cholere 01 KG wprowadzil te wytyczne jak część komend tworzy swoje nabory.

Offline Grzesiekkkk85

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 14, 2013, 16:22:44 »
mercu:) ja także tego bałaganu nie rozumiem:)

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2013, 16:38:17 »
Jest to niezgodne z wytycznymi..i na miejscu osób tam startujących napisał bym odwołanie do KW..Gość na 1 miejscu ma o 9 pkt mniej niż ten na drugim..(nie patrząc na sprawność) Sprawność nie powinna się liczyć..ciekaw jestem jak zareagował by KW.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 14, 2013, 17:27:57 »
Ja nie rozumiem punktowania za prawo jazdy kat D lub D+E  :gwiazdki: przecież mało która komenda posiada autobusy, rozumiem jeżeli dana komenda posiada autobus to owszem kat D jak najbardziej punktowana
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 14, 2013, 17:35:27 »
no DE to juz w ogole jakas porażka. Ale jeśli chodzi o odbieganie od wytycznych KG w mode wchodzi nie punktowanie C lub CE - 10pkt. Tylko ogłaszanie C obowiązkowym, a CE - 10 pkt. Zgadzam się, że CE jest przydatne w PSP ale komendy nie potrzebują tak strasznie CE kierowców tylko tym wymaganiem chcą ograniczyć ilość zgłaszających się kandydatów...

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 23, 2013, 17:48:56 »
Witam ;) jestem tutaj nowy i być może temat który w tym momęcie zaczne mógł być juz poruszony na tym forum a mianowicie wraz z wejściem w życie nowej ustawy dotyczącej punktowania poszczególnych uprawnień i umiejetności ustalono iż za kwalifikacje w zawodzie rat. medyczny tj. dyplom zdobyty w szkole policealnej lub licencjat będą punktowane nie mniej ni więcej niż 15pkt. ale zagłębiając sie dalej w zasady rekrutacji i czytając dokładnie tekst, kilka linijek niżej można przeczytać ( i tu posłuże się tekstem wyciętym ze strony)

8)      wykształcenie wyższe - inżynier w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego uzyskane w SGSP - 10 punktów,
9)      uprawnienia do wykonywania zawodu ratownika medycznego, o których mowa w art. 10 ustawy
z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U. z dnia 20 października 2006 r. ze zm.) - 15 punktów,
Wyjaśnienie użytych skrótów oraz sposobu liczenia punktów:
•       Za kwalifikacje wymienione w punktach 1-7 przyznaje się punkty jedynie z jednego tytułu.
•       Do punktów za kwalifikacje wymienione w punktach 8-9 dolicza się punkty za kwalifikacje wymienione w punktach 5-7.
•       W kwalifikacjach określonych w punktach 5-7, w przypadku braku kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP), odejmuje się 5 punktów.

I tu pojawia się moje pytanie, ponieważ idąc tokiem rozumowania tego protokołu osobą z dyplomem ratownika powinna otrzymać 30pkt za swoje kwalifikacje natomiast dziś gdy przeglądałem wyniki rekrutacji jednej z jednostek PSP te punkty nie były naliczane.
Czy jest na tym forum osoba która była by w stanie sensownie mi to wszytko wytłumaczyc? Z góry dziękuje i pozdrawiam forumowiczów ;)

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 23, 2013, 18:02:38 »
Rozwiń jeszcze jaki jest Twój tok, bo idąc moim wychodzi 15...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nowe zasady rekrutacji do PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 23, 2013, 18:07:25 »
Do punktów za kwalifikacje wymienione w punktach 8-9 dolicza się punkty za kwalifikacje wymienione w punktach 5-7. (czyli do rat medycznego lub za bezpieczeństwo pożarowe SGSP) natomiast kwalifikacje wymienione w pkt 5- 7 to wyszkolenie pożarnicze w OSP tj. SP + KPP - 5 punktów oraz wyszkolenie pożarnicze w OSP tj. SP + KPP +RT+ RW- 15 punktów, za to można uzyskać kolejno 5 i 10 pkt