Autor Wątek: Mieszkanie W Tbs-ach  (Przeczytany 2890 razy)

Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Mieszkanie W Tbs-ach
« dnia: Luty 11, 2006, 18:44:49 »
Być może ktoś z Was mieszka w TBS-ach.
 Czy w takim przypadku przysługuje dodatek za brak lokalu (w końcu to nie jest i nie będzie własne mieszkanie) lub zapomoga na pozyskanie lokalu mieszkalnego?
Ja zamieszkałem w TBS-ie i ani jednego ani drugiego, tak orzekł nasz prawnik. Za wszelkie wskazówki lub chociaż wyrazy współczucia z góry dziękuję.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Mieszkanie W Tbs-ach
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2006, 20:59:18 »
Cytuj
Ja zamieszkałem w TBS-ie i ani jednego ani drugiego, tak orzekł nasz prawnik

Nasz prawnik ? To znaczy kogo prawnik ?

Chyba piszesz o prawniku którego opłaca Twój Komendant. Czy tak ?

Jeśli tak to opinie tego prawnika możesz taraktowac tak jakby jej nie było. Przecież nie od dziś wiadomo, że taki facet nie będzie szukał paragrafu który pozwolił by Tobie na przyznanie któregoś z tych świadczeń. On będzie szukał takiego paragrafu który pozwoli Twojemu Komendantowi aby Tobie takiego świadczenia nie zapłacił. Uwierz mi , wiem co piszę. U mjie były takie cyrki, że na tzrech funkcjonariuszy którzy z tego samego KTBS-u otrzymali lokale mieszkalne dwoje dostało pomoc mieszkaniową na zkup lokalu w formie gotówki a trzeci nie dostał. Oczywiście wszyscy troje przed otzrymaniem lokalu mieszkalnego nie spełniało norm mieszkaniowych, nie miało lokali innych.

Jak by Tobie to powiedzieć. Powiem wprost, są równi i równiejsi a tych wszystkich prawników którzy obsługuja poszczególne Komendy Powiatowe/Miejskie powinno się w trybie natychmiastowym pogonić. Oni kombinują tylko dla dobra tego co im płaci tzn z reguły grają z właściwym Komendantem w jednej drużynie co daje taki efekt, iż każdy szary strazak jest  z góry skazany na przegraną. I to wszystko w majestacie prawa :D
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2006, 20:59:48 wysłana przez MCh »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Mieszkanie W Tbs-ach
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2006, 22:09:47 »
Mnie jednak wciąż nurtuje inne w temacie pytanie? Zob. post:
My Webpage
Pozdr.
Ps.Sorki, ale coś nie mogę normalnie jak zwykle jakoś dziś nie wiem czemu, wkleić linka - więc proszę ewent. zainteresowanych tematem skopiować :angry:
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2006, 22:23:15 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Mieszkanie W Tbs-ach
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2006, 22:48:37 »
Poczytajcie sobie:

TBS a rolowanie policjantów!!!

pomoc finansowa przy zakupie mieszkania  

Dotyczy wprawdzie policjantów, ale oni mają zbliżone uregulowania. Wszystko rozbija się o nieszczęsne sformułowanie "tytuł prawny".... Ktoś was po prostu zrobił w jajo, ale myślę, że to się wyjaśni za kilka lat, jak polecą wyroki sądów administracyjnych po wcześniejszym wyroku TK. Tylko ktoś musi odważyć się na zaskarżenie decyzji swojego komendanta.....
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2006, 09:33:53 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Mieszkanie W Tbs-ach
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2006, 23:23:29 »
Dokładnie tak lang ! Osobiście mi również swego czasu ;) K-dt obiecywał, że jak tylko przepisy się zmienią i na to pozwolą.... było to oj dawno... temu!
Pozdr.
Ps. Swoja drogą mieszkania zakladowe za 3% lub mniej i komunalne za niemal friko? Zobaczcie teraz ogloszenia :angry: Zainteresowani wiedzą! Taki się podnióśł krzyk oniegdaj , gdy  S-cze miały pójść za 1% - kto był cwany i miał cynk na czas i tak kupił, po śmiesznej cenie swego czasu. Jednak to dziwny i egzotyczny kraj - jeszcze długo!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Mieszkanie W Tbs-ach
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2006, 14:25:56 »
Tak Ajax... to wszystko jest jakieś chore. Gdzieś tam toczy się dyskusja na temat przywilejów dla strażaków PSP. Ktoś twierdzi, że ich nie ma... Otóż są, ale nie dla wszystkich równo. Kilka pozwolę sobie wymienić:

Równoważnik za brak lokalu - dlaczego nie otrzymują go wszyscy, którzy nie otrzymali lokalu służbowego? Dlaczego dochodzi do sytuacji, że strażak pobiera równoważnik ze względu na czas dojazdu do miejsca pełnienia służby powyżej jednej godziny i żaden z komendantów nie robi nic, żeby ten strażak został przeniesiony do jednostki w pobliżu miejsca zamieszkania? A jednocześnie od kandydatów do służby w PSP wymaga się aby mieszkali o rzut beretem (oczywiście moherowym) od JRG. Oczywiście mają mieszkać najlepiej we własnym lokalu, a przynajmniej takim, do którego posiadają nieszczęsny tytuł prawny...
Osobną sprawą jest zróżnicowanie norm zaludnienia - za diabła nie mogę zrozumieć, dlaczego oficerom przysługuje wyższa norma...
Dla ciekawych jak to się stało, że część strażaków straciła bądź w najbliższym czasie straci prawo do równoważnika za brak lokalu malutkie porównanie:
stary art. 78 ust. 1 Ustawy o PSP:
Strażakowi przysługuje równoważnik pieniężny, jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny, o których mowa w art. 75, nie posiadają lokalu mieszkalnego w miejscu pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej.

oraz znowelizowany:
Strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje równoważnik pieniężny, zwany
dalej „równoważnikiem za brak lokalu mieszkalnego”, jeżeli on sam lub członkowie
jego rodziny, o których mowa w art. 75, nie posiadają w miejscu pełnienia
służby albo w miejscowości pobliskiej lokalu mieszkalnego lub domu na
podstawie przysługującego im tytułu prawnego oraz nie zachodzi przypadek określony w art. 82 ust. 5.

O ile w stanie prawnym przed 1 lipca 2005 przesłanką pozytywną przyznania prawa do równoważnika za brak lokalu było "nie posiadanie lokalu", to obecnie jest to "nie posiadanie lokalu na podstawie przysługującego tytułu prawnego". Tylko niech mnie ktoś przekona, że najemca jest posiadaczem - posiada tylko tytuł prawny, ale lokalu już nie posiada - jedynie go użytkuje. Ale oczywiście dla ONYCH jest... Nadzieja pozostaje tylko w TK, ale ktoś musi tą ustawę zaskarżyć.

Mundurówka - tutaj pewnie podpadnę wielu z podziałowców, ale fakt jest taki, że to świadczenie jest faktycznie "czternastką". Popatrzcie, co się dzieje w maju, kiedy trzeba wcisnąć się w mundur wyjściowy. To bieganie i pożyczanie sznurów, rogatywek, gabardyn a nawet białych koszul. Bo przecież mało kto przeznacza to świadczenie na uzupełnienie swojego umundurowania. A popatrzcie na tych funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę w umundurowaniu służbowym, a i wyjściowe zakładają częściej niż raz w roku. Mam na myśli oczywiście tych, którzy przestrzegają przepisów ubiorczych - zdaję sobie sprawę, że wielu z nich preferuje cywilki. Sam znam kilku komediantów powiatowych, których w mundurze widziałem tylko na zdjęciu - na co dzień siedzą w swoich gabinetach w garniturach cywilnych... A uporządkowanie tego byłoby bardzo proste - wypłacanie równoważnika za umundurowanie w formie zaliczki, którą strażak musiałby rozliczyć fakturami za zakupione sorty. Już widzę wasze oburzenie, chociaż na pewno dyżurni P(M)SK i funkcjonariusze systemu dziennego, którzy przestrzegają przepisów ubiorczych ze mną się zgodzą.

Nieszczęsne zasiłki pogrzebowe, które przewijają się już w innych wątkach - tak Panowie, to też jest przywilej - niestety tylko dla wybranych.
 
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2006, 14:29:29 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Mieszkanie W Tbs-ach
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2006, 18:50:50 »
Słuchaj jeśli chodzi o kase za sorty mundórowe to co ty chłopie pieprzysz o fakturach co roku trzeba było by kupić sobie mundur ?????? a na zwis komu 20 mundurów ?
No przecież normalne jest że stroimy sie w nie kilka razy w roku , to co ty chcesz na fakture kupować ? jeśli ktoś wyrósł ze starej gabardynki niech kupi nową , jeśli koszula mu sie niezapina pod szyją niech kupi nową a sznur zmieni ze zmianą korpusu .
Tu nikt nie ma do ciebie si ale pisz o co chodzi konkretnie z tymi faktórami OK.
 

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Mieszkanie W Tbs-ach
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2006, 20:14:02 »
Widzisz Scubapro, nie zrozumieliśmy się. Wielu z was twierdzi, że nie ma żadnych przywileji dla strażaków PSP, a ja wymieniłem tylko kilka, które są. Z tym, że nie dla wszystkich. Z mundurówką przykładowo jest tak, że znakomita większość z nas traktuje ją faktycznie jak "czternastkę". Strażak na podziale służbówkę albo wyjściówkę zakłada sporadycznie i jeśli jej nie zarzyga przy okazji majowego imprezowania, nie zapasie się ponad miarę i odpowiednio dba o swoje umundurowanie (pokrowiec, szafa, itd.) to posłużą mu te sorty do zasłużonego przejścia na zaopatrzenie emerytalne, pod warunkiem oczywiście, że nie zmienią się wzory umundurowania. Jedyne, co będzie musiał robić przy swoich sortach to raz na jakiś czas się poobszywać. Przy czym, jeżeli nie zmienia korpusu to wydatek jest nieznaczny. A popatrz np. na dyżurnych P(M)SK. Dla nich codziennym ubiorem jest służbówka i zapewniam cię, że nie ma możliwości żeby wystarczyła im na tak długo jak podziałowcowi. Popatrz na biurowych w Komendach, w których przestrzegane są przepisy ubiorcze - a są takie. Nie wszędzie pracują sami "cywile". Dzisiaj rozmawiałem z Komendantem Powiatowym, który przywitał mnie w służbówce. Z rozmowy ze znajomym z tamtejszej JRG dowiedziałem się, że ich Komendant zwykle tak pełni służbę. Czasami w wyjściówce, jeśli tak nakazują obowiązki. W cywilkach rzadko go można ponoć zobaczyć. Powinno to być standardem, niestety tak nie jest. Praktycznie w większości biur można odnieść wrażenie, że trafiło się do jakiejś cywilnej instytucji. Weź także to pod uwagę, że osoby funkcyjne zakładają wyjściówki znacznie częściej niż my - szaraczkowie, co się wiąże z większymi kosztami - czyszczenie czy w końcu wymiana. A mundurówkę otrzymują taką samą. Wróć. Ci z lampasami troszkę więcej.
Chociaż ty może uważasz to za sprawiedliwe, że możesz swoją mundurówką zasilić budżet domowy, a twój komendant pewnie przynajmniej znaczną jej część wydaje na sorty...
A tak na koniec - z tymi fakturami chodziło mi tylko o to, żeby wykazać, że jest możliwe takie uregulowanie tematu, żeby szczególnie dyspozytorzy nie byli bici po plecach. Taki układ jaki mamy w tej chwili w moim odczuciu jest rażąco niesprawiedliwy.
Może wypowie się ktoś z dyspozytorów albo biurowych (pełniących służbę w umundurowaniu)...
A tak w ogóle to jesteśmy OT - topic ten traktuje o mieszkaniach w TBS a równoważniku za brak lokalu, ale może moderzy nam to wybaczą - w końcu tak daleko nie odbiegliśmy...
 
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Odp: Mieszkanie W Tbs-ach
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2006, 15:09:22 »
zacznę od tego że mogę się mylić  ^_^

kiedyś (chyba w 2002) analizują stan prawny na temat "bezdomnego" vs. TBS doszedłem do wniosku że się nie należy (a zależało mi.. bo miło być dla mnie  ^_^)

w zapisach rozp. stało mniej więcej że nie należy się pomoc jeśli zajmuje się lokal o "czynszu regulowanym"   :angry:
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Mieszkanie W Tbs-ach
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2006, 13:36:26 »
Nawiazujac do wypowiedzi Langa odnosnie mundurowki to wpelni sie z nim zgadzam. Dla niektorych jest to 14-stka z tym ze nie dla wszystkich. Dla mnie bynajmniej nie jest.