Autor Wątek: Dopłata do tzw. wczasów pod gruszą  (Przeczytany 5838 razy)

Offline Amilio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Dopłata do tzw. wczasów pod gruszą
« dnia: Sierpień 23, 2013, 20:53:40 »
Witam,
proszę o przedstawienie źródła prawa dotyczącego dopłat do wypoczynku, czyli tzw. "wczasy pod gruszą".
Szczególnie mnie interesuje ilość dni urlopu od której można się ubiegać o wypłacenie tego dodatku.
Liczę na pomoc,
Paweł

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Amilio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dopłata do tzw. wczasów pod gruszą
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2013, 19:50:05 »
lang dziękuję za źródło.
Jednak nurtuje mnie jeszcze liczba dni urlopu, który uprawnia do otrzymania dopłaty do wczasów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dopłata do tzw. wczasów pod gruszą
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2013, 19:59:41 »
Jednak nurtuje mnie jeszcze liczba dni urlopu, który uprawnia do otrzymania dopłaty do wczasów.
Ta sama podstawa prawna mówi że 14 dni
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Dopłata do tzw. wczasów pod gruszą
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2013, 20:02:56 »
liczba dni urlopu nie ma tu znaczenia. Dopłata po prostu się należy. Różnica polega na tym, że dostaniesz ją przed urlopem (min. 14 dni), o ile oczywiście wcześniej wypełniłeś wniosek, lub w późniejszym terminie, często na koniec roku (jeśli urlop rozbiłeś na krótsze części). wszystko jest w rozp.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 20:06:32 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Amilio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dopłata do tzw. wczasów pod gruszą
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2013, 08:47:35 »
Proszę mnie poprawić jak się mylę.
14 dni to liczba dni do wypłaty dopłaty.
Nie ma wprost litery prawa w tym Rozporządzeniu gdzie trzepa spełnić wymóg odpowiedniej ilość dni do wypłaty tego dodatku, tzn. już od trzech dni nowego urlopu w danym roku nabywa się prawo do wypłaty dodatku.
Chyba że jest jakiś inny dokument np. Regulamin dopłat do wypoczynku gdzie wskazana jest minimalna ilość dni urlopu jaką trzeba deklarować aby otrzymać ten dodatek - np. min. 10 dni tak jak jest w mojej Komedzie.

Paweł

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dopłata do tzw. wczasów pod gruszą
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2013, 09:34:10 »
Proszę mnie poprawić jak się mylę.
14 dni to liczba dni do wypłaty dopłaty.
Nie ma wprost litery prawa w tym Rozporządzeniu gdzie trzepa spełnić wymóg odpowiedniej ilość dni do wypłaty tego dodatku, tzn. już od trzech dni nowego urlopu w danym roku nabywa się prawo do wypłaty dodatku.
Chyba że jest jakiś inny dokument np. Regulamin dopłat do wypoczynku gdzie wskazana jest minimalna ilość dni urlopu jaką trzeba deklarować aby otrzymać ten dodatek - np. min. 10 dni tak jak jest w mojej Komedzie.

Paweł

A co tu jest nie jasne?

Cytuj
2.W przypadku wykorzystania przez strażaka urlopu w częściach, dopłatę do wypoczynku wypłaca się nie wcześniej niż na 14 dni przed rozpoczęciem tej części urlopu, w czasie której łączny wymiar dotychczas wykorzystanego urlopu przekroczył 14 dni kalendarzowych w roku kalendarzowym, za który przysługuje dopłata do wypoczynku.


Offline Amilio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dopłata do tzw. wczasów pod gruszą
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2013, 08:08:50 »
Teraz jest jasne.
Dziękuję za pomoc,
Paweł