Autor Wątek: Ubranie strażackie Fire Guard od boxmedu ..  (Przeczytany 2318 razy)

Offline Chemik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Zatańczą nad nami zwycięski walc salwami ...
Ubranie strażackie Fire Guard od boxmedu ..
« dnia: Sierpień 20, 2013, 13:41:04 »
Założyłem ten wątek ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii użytkowników o tym ubraniu . Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym jak się spisuje podczas działań gdyż w niedługim czasie dostanę to ubranie w mojej OSP . Z góry dzięki za pomoc

Olek 1984

  • Gość
Odp: Ubranie strażackie Fire Guard od boxmedu ..
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2013, 08:48:29 »
Witam

Ja też interesowałem się ubraniem z tej firmy. Patrząc na nie na papierze to wiele nie wyciągnę.
Jego wyposażenie w stosunku do popularnie kupowanych WUS Brzeziny już powala pozytywnie na wstępie i cena też.
Jak masz kasę to bierz bo trochę kosztuje.
Najlepiej jakbyś mógł je najpierw założyć na siebie i porównać z innymi.
Osobiście pod uwagę biorę materiały i konstrukcję oraz komfort noszenia. Przy użytkowaniu ważne jest to czy nie ogranicza twoich ruchów i jego ciężar.

mik23_kielce

  • Gość
Odp: Ubranie strażackie Fire Guard od boxmedu ..
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2013, 08:57:42 »
To napiszę że lepiej mogłeś trafić, ale tej firmy w Polsce jeszcze nie ma na dobre.
Sam chciałbym mieć to ubranko oczywiście czytając opis techniczny.
Ty to masz szczęście a twoja OSP kasę bo ono trochę kosztuje.
Źle nie będzie, a tylko zadowolenie.

Jak pochodzisz w tym ubraniu w boju to napisz sam jak się w nim pracuje.

POZDRAWIAM

Offline Chemik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Zatańczą nad nami zwycięski walc salwami ...
Odp: Ubranie strażackie Fire Guard od boxmedu ..
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2013, 17:09:12 »
Wiem że mogłem lepiej trafić , ale nie ja decyduję jakie ubrania są  kupowane . Kiedyś miałem okazję założyć to ubranie nówkę cewkę i powiem , że na początku jest trochę sztywne , rękaw jest zakończony ściągaczem i pętelkom na kciuk . Na początku wydaję się ciężkie podobnie jak stare bawełniaki z brzezin , ale da się przyzwyczaić . Moja OSP posiada głównie ubrania WUS 4 , do których nie mamy zastrzeżeń . Zobaczymy jak to się będzie sprawowało .

Offline Chemik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Zatańczą nad nami zwycięski walc salwami ...
Odp: Ubranie strażackie Fire Guard od boxmedu ..
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2013, 20:00:29 »
Ubranie dopiero doszło ponieważ były małe przygody (przyszedł nie ten rozmiar :D ). No więc ubranie jest bardzo fajne , dobrze się nosi i ma się pełną swobodę ruchów . Rękaw jest zakończony ściągaczem . Teraz pozostaje sprawdzić jak się sprawuje podczas pożarów wewnętrznych i wtedy dopiszę coś więcej . Pozdro :)

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: Ubranie strażackie Fire Guard od boxmedu ..
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2013, 00:17:57 »
Mam do dyspozycji ubranie S-Gard na co dzień,fire-guard macałem, jak przedstawiciel nas odwiedził i ogólne wrażenie ok. Badaliśmy szelki, do ewakuacji wbudowane i wytrzymały targanie gościa ponad 100 kg przez drugiego gościa ( mnie 110 kg) do góry i dały radę, choć troszkę trzeszczało, ale wyszło dobrze. Tylko nie wiem, ile takich cyklów wytrzymają.
Mam swojego idola ubrań strażackich http://www.flamis.pl/video/T-REXS_prawdziwe_ubranie_specjalne i raczej to fire-guard jest jednak z tyłu, jeśli chodzi o rozwiązania.Tańsze od S-gard. Na nasze obecne warunki lepsze niż inne byle jakie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2013, 09:02:52 wysłana przez Herflik »
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline Chemik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Zatańczą nad nami zwycięski walc salwami ...
Odp: Ubranie strażackie Fire Guard od boxmedu ..
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2013, 20:59:31 »
To cieszę się bardzo ,że szelki są takie mocne :D Ja też ponad 100 waże :P