Autor Wątek: Strazak  (Przeczytany 3874 razy)

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Strazak
« dnia: Sierpień 11, 2013, 14:42:36 »
Witam, planuje dostac sie do PSP. Mogłby ktos napisac jak wyglada dzien strzaka, co robia gdy czekaja na ew. wezwanie. Ile teraz poczatkujacy strazak dostanie wynagrodzenia? Do jakiego stopnia moze awansowac nie majac studiow? i Jak czesto sa awanse.

pozdrawiam

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Strazak
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2013, 14:53:36 »
uuu niezła wiazanka pytań:) na wiekszość znajdziesz odpowiedz na forum, czytaj..

- kaska 1900 +-

- 3 lata stażu dostaniesz w tym czasie max st. str poźniej podoficerka jak nie masz plecaka to daleko nie pojedziesz,takie realia.

- studia cywilne sie nie licza

- i na koniec to chciec a móc to wielka różnica  :straz:

pozdrawiam.


Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Strazak
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2013, 15:22:35 »
Mogłby ktos napisac jak wyglada dzien strzaka, co robia gdy czekaja na ew. wezwanie.

ćwiczenia, konserwacja sprzętu, umilanie sobie czasu wolnego we własnym zakresie etc.

Ile teraz poczatkujacy strazak dostanie wynagrodzenia

FORUM

Do jakiego stopnia moze awansowac nie majac studiow

starszy ogniomistrz

i Jak czesto sa awanse

FORUM
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Strazak
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2013, 16:30:54 »
Cytuj
Cytuj
Cytat: karol54 w Dzisiaj o 14:42:36

    Do jakiego stopnia moze awansowac nie majac studiow


starszy ogniomistrz

Aspirant sztabowy, nie piszcie bzdur co?

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Strazak
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2013, 16:57:22 »
nie wiedziałem że można zostać asp. sztab. bez aspirantki

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Strazak
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2013, 17:28:32 »
To jak wkoncu pany..? Znajomy doradzil mi zebym skonczyl kurs w OSP-> kurs ratownika OSP z komorą->kurs ratownika medycznego->komisja lekraska i sprawnosc fizyczna n o i sukcesu na koniec jak myslicie?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Strazak
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2013, 17:38:38 »
Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak kurs ratownika medycznego chodzi o kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy ratownika medycznego można zrobić sobie na studiach medycznych lub studium, jeżeli chcesz do PSP to kurs podstawowy osp, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy(kpp), kurs ratownictwa technicznego i to są podstawy dodatkowo można zrobić sobie kurs ratownictwa wodnego/powodziowego, żeby to wszystko zrobić musisz być w osp czekasz na nabór do PSP bierzesz udział jak ci się uda wszystko przejść i będziesz na wysokim miejscu dostajesz skierowanie na badania jak przejdziesz pozytywnie zostajesz przyjęty.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Strazak
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2013, 17:46:31 »
Cytuj
nie wiedziałem że można zostać asp. sztab. bez aspirantki
a od kiedy aspirantka to studia? Może gimnazjum to tez studia? Po aspirantce ma sie tytuł technika pożarnictwa, pytanie było o studia. Poza tym mając ukończoną sapirantkę i studia cywilne przydatne w straży można uzyskać stopień oficerski. To tak w wielkim skrócie
Co do awansów w straży od stopnia ważniejsza jest grupa jaką się posiada a nie stopień.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Strazak
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2013, 17:51:17 »
piotr92  choodzilo mi o kurs I stopnia w OSP ..ten kurs ratownika medycznego chodzilo mi o studium (ile trwa taki kurs m.wiecej?)Ile moze trwac taki kurs w OSP I stopnia?

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Strazak
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2013, 18:15:09 »
Od 2012 roku NIE MA czegoś takiego jak studium ratownictwa medycznego.Chcesz być ratownikiem medycznym to idziesz na STUDIA,robisz licencjat 3 lata i jesteś ratownikiem medycznym.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Strazak
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2013, 18:51:26 »
Witam, planuje dostac sie do PSP. Mogłby ktos napisac jak wyglada dzien strzaka, co robia gdy czekaja na ew. wezwanie. Ile teraz poczatkujacy strazak dostanie wynagrodzenia? Do jakiego stopnia moze awansowac nie majac studiow? i Jak czesto sa awanse.

pozdrawiam

http://www.sadistic.pl/jeden-dzien-ze-strazakiem-vt99137.htm bardzo lubie ten filmik :P

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Strazak
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2013, 19:07:59 »
fajny:) a kolejne czesci ?

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Strazak
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2013, 19:41:59 »
z tego programu inne części ukazują prace innych służb typu ratownik medyczny czy policjant :)

ale tu jeszcze cos znalazlem http://www.youtube.com/watch?v=OV1Rp2xmEs8

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Strazak
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2013, 19:52:11 »
piotr92  choodzilo mi o kurs I stopnia w OSP ..ten kurs ratownika medycznego chodzilo mi o studium (ile trwa taki kurs m.wiecej?)Ile moze trwac taki kurs w OSP I stopnia?
Różnie,  najpierw teoria później praktyka i na końcu egzamin zależne jest od komendy, czasem trwa 3 miesiące czasem 4 miesiące także różnie
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Strazak
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2013, 23:09:34 »
Cytuj
nie wiedziałem że można zostać asp. sztab. bez aspirantki
a od kiedy aspirantka to studia? Może gimnazjum to tez studia? Po aspirantce ma sie tytuł technika pożarnictwa, pytanie było o studia. Poza tym mając ukończoną sapirantkę i studia cywilne przydatne w straży można uzyskać stopień oficerski. To tak w wielkim skrócie
Co do awansów w straży od stopnia ważniejsza jest grupa jaką się posiada a nie stopień.

Nie porozumienie z mojej strony. Potraktowałem aspirantkę także jako studia. Mój błąd
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.