Autor Wątek: Wyniki testów sprawności fizycznej  (Przeczytany 7785 razy)

maCKO

  • Gość
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 22, 2013, 11:45:09 »
mam na jesieni zamiar startować w naborze wszystko jest ok tylko 50m biegam słabo może ktoś coś podpowiedzieć??? z góry dziękuję

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 22, 2013, 20:10:49 »
mam na jesieni zamiar startować w naborze wszystko jest ok tylko 50m biegam słabo może ktoś coś podpowiedzieć??? z góry dziękuję
Trochę już mało czasu ale warto przytyrać trochę nogi. Przysiady z obciążeniem czy coś w tym stylu.

maCKO

  • Gość
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 22, 2013, 22:31:55 »
Wiem że mało ok 6 tyg biegam od kilku miesięcy ale 50m robię w 7.4 ale bieżnia na której biegam jest nie równa więc może to też ma wpływ?? obciążenia na nogi jakiś przykład??

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 23, 2013, 15:07:30 »
Wiem że mało ok 6 tyg biegam od kilku miesięcy ale 50m robię w 7.4 ale bieżnia na której biegam jest nie równa więc może to też ma wpływ?? obciążenia na nogi jakiś przykład??
Wrzuć w plecak trochę książek i rób przysiady, warto też być skupionym na osobie która mówi start żeby "wejść" dobrze w bieg, oraz od razu nie prostować sylwetki tylko biec w pozycji pochylonej do tego duże kroki. Tak mi tłumaczył znajomy co trochę trenował bieganie itd. PS. Co do treningu nóg to jeszcze jest coś takiego jak gumy podczepiasz do czegoś, zakładasz szelki na siebie i rozciągasz te gumy i tak biegniesz w miejscu na rozciągniętych przez jakiś czas. Weź linę podczep do auta i ciągnij je za sobą jak strongmani :D

maCKO

  • Gość
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 23, 2013, 23:03:58 »
hehe dobre będę ciągał te samochody:)) dzięki wielkie będę się starał żeby to jakoś ogarnąć:))

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 25, 2013, 22:53:23 »
hehe dobre będę ciągał te samochody:)) dzięki wielkie będę się starał żeby to jakoś ogarnąć:))
Jeszcze jeden myk jest bardzo dobry na wszystkie partie mięśni, chodź na basen pomaga.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 26, 2013, 14:58:36 »
Jacek wywal to obciążenie i zacznij ćwiczyć tylko swoim ciężarem ciała. Seria 5 minut przerwy seria . I tak zrobisz 10 serii. A z bieganiem na sprint to kolce ( zależy od podłoża) opcjonalnie korki z wyciętymi piętami. Tysiak to już miękkie buty proponuje zigtechy. Nogi się w nich tak nie męczą. Co do treningu przed startem zalecam wykonanie takiego cyklu odpoczynkowego 4 dni tak żeby 2 dni nie trenować drążka i 2 dni biegania. Po wszystkim śmigamy na testy i można wymiatać.

Na testach sprawności w komendzie po przyjęciu wyrobiłem 75 :) tak że cel osiągnięty można zaczynać workout :)

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 26, 2013, 23:06:39 »
Jacek wywal to obciążenie i zacznij ćwiczyć tylko swoim ciężarem ciała. Seria 5 minut przerwy seria . I tak zrobisz 10 serii. A z bieganiem na sprint to kolce ( zależy od podłoża) opcjonalnie korki z wyciętymi piętami. Tysiak to już miękkie buty proponuje zigtechy. Nogi się w nich tak nie męczą. Co do treningu przed startem zalecam wykonanie takiego cyklu odpoczynkowego 4 dni tak żeby 2 dni nie trenować drążka i 2 dni biegania. Po wszystkim śmigamy na testy i można wymiatać.

Na testach sprawności w komendzie po przyjęciu wyrobiłem 75 :) tak że cel osiągnięty można zaczynać workout :)
To ładnie, tylko ja zastanawiam się coraz bardziej nad tym czy robić na sprawnościowych nachwytem czy podchwytem bo ostatnio na treningach śmigam nachwytem prawie tyle co podchwytem.  :o

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:36:49 »
Jak jesteś na sto procent pewny że masz taki sam drążek w domu co jest na naborze to śmigaj nachwytem jak jest inny to już bym sie pokusił na podchwyt. Ale ogólnie nauczysz się nachwytem i ci to zostaje :) Dużo więcej daje niż podchwyt

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:44:48 »
ogólnie rzecz biorąc to odkąd wprowadzili test sprawnościowy na zaliczenie to chłop który nie je codziennie kebabów, nie pije tygodniowo litrów alkoholu i zamiast siedzieć cały dzień przed kompem idzie grać w piłke jest w stanie zaliczyć ten test sprawnościowy na "dobry" bez większego przygotowania. Dlatego uważam że to trochę nie sprawiedliwe dla osób które mają większe ambicje co do treningów i przygotowań  :rolleyes:

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:54:32 »
Tylko żeby dojść do sprawnościówki to jeszcze trzeba harvarda zaliczyć:) a to już dla takiego człowieka który siedzi i nic nie robi może być ciężkie (widać selekcje), chociaż to też nie jest w 100% pewne:)
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:57:08 »
no to mówię że zamiast siedzieć przed kompem idą kopać piłkę hehe :D mimo to harvard to indywidualna sprawa organizmu, jedni osiągną wskaźnik 90 nawet bez wychodzenia z domu ><

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 28, 2013, 09:07:09 »
No niestety taka prawda że to nie jest 100% wskaźnik wydolności.. Patrząc na niektóre wyniki testów to np. gość ma za harvarda "bardzo dobry" a sprawnościówka leży i nie przechodzi..czyli widać że nie ćwiczy..no wystarczy trochę pobiegać, podciągać się i się zdaje..a drugi gościu harvard "przeciętny" a wyniki ze sprawności: drążek 28x, 50m, 6.8s a km 3.25. ocena bardzo dobry za sprawność.. czyli reasumując musi ćwiczyć żeby osiągać takie wyniki za sprawność..ale harvard leży..
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 28, 2013, 10:44:13 »
dokładnie tak. Sam tutaj pokazywałem dowody na "lipność" tej próby wydolnościowej :D
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,21409.0.html

co do harvarda. Mój harvard jest dziwny bo czasami wskaźnik wyjdzie mi 98, czasami 86 a czasami poniżej 80. Poniżej 80 zazwyczaj osiągam z rana po śniadaniu ><
I takie pytanie, czy przed testem step up powinismy zrobic jakas rozgrzewkę ? Jak ona ma wyglądać żeby znowu się nie przemęczyć, jak dlugo przez samym sprawdzianem ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2013, 10:47:18 wysłana przez DjDhan »

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 28, 2013, 15:50:39 »
ogólnie rzecz biorąc to odkąd wprowadzili test sprawnościowy na zaliczenie to chłop który nie je codziennie kebabów, nie pije tygodniowo litrów alkoholu i zamiast siedzieć cały dzień przed kompem idzie grać w piłke jest w stanie zaliczyć ten test sprawnościowy na "dobry" bez większego przygotowania. Dlatego uważam że to trochę nie sprawiedliwe dla osób które mają większe ambicje co do treningów i przygotowań  :rolleyes:
Jeśli masz większe ambicje to osiągasz wybitną ocenę to raz, ale najważniejsze w tym wszystkim by robić to dla siebie przede wszystkim, nie dla pkt itd.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:27:21 »
dla siebie cwiczylem cale cialo na silowni, dla punktow zaczalem robic wszystko pod katem podnoszenia sie na drazku ><

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Wyniki testów sprawności fizycznej
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 30, 2013, 15:53:16 »
Jacek ja kierowałem się słowami pewnego Aspiranta Sztabowego, który w naborach uczestniczył ładnych kilkanaście lat.
"Do straży bierzemy najlepszych, najbardziej sprawnych staraj się. Jak będziesz najlepszy na pewno cię wybiorą".
No i po prostu idąc na nabór stosowałem też trochę psychologicznych sztuczek mojego trenera, do tego jakaś fachowa literatura.
Warto brać pod uwagę to co będzie gdy ktoś jeszcze będzie miał taką samą liczbę punktów (ja tak miałem).
Wtedy brano pod uwagę wynik sprawnościowy. Wart też pamiętać że teoretycznie jest 5 miejsc 50 chętnych to 49 ludzi przyszło właśnie po moje miejsce, od ciebie zależy czy ci je zabiorą.