Autor Wątek: Oszczędności w PSP  (Przeczytany 20137 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Oszczędności w PSP
« dnia: Lipiec 23, 2013, 14:15:13 »
- Ciężkie czasy dla finansów publicznych każą nam dzisiaj szukać oszczędności. Osobiście poleciłem ministrowi finansów, aby w odniesieniu do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych te cięcia były bardzo ograniczone. A z kolei ministrowi spraw wewnętrznych poleciłem, aby konieczne oszczędności nie dotknęły praktycznie policji - mówił szef rządu podczas sobotnich obchodów.

Głośno się mówi o tym, na polecenie KG komendanci wojewódzcy mają na swoich podwórkach znaleźć oszczędności.Czy ktoś słyszał gdzie, w jakiej ilości i na czym mają zaoszczędzić?

Offline ophat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2013, 16:06:16 »
Nie oficjalnie mówi się że Mazowsze ma 2 mln oszczędzić - a jak? zmniejszyć budżety rzeczowe dla KP/KM...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2013, 16:22:47 »
Pomorskie tez dwie bańki ma uzbierać

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2013, 16:31:20 »
Co to się dzieje to jest nie do pomyślenia... Tylko i wyłącznie oszczędności. Tak się wydaję 2 mln na województwo co to jest ale KP/KM to odczują i to nieźle.  A co za tym idzie, my to odczujemy może nie na wypłatach (narazie) ale na sprzęcie, na środkach i wszytkim innych co jest niezbędne. Ciekaw jestem kiedy będą rozowy o tych cięciach już na naszym szczeblu w KM/KP...

Offline ophat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2013, 16:38:06 »
nie będzie rozmów - przyjdzie pismo z KW że |z przykrością informujemy że budżet Państwa Komendy został zmniejszony do XXX, proszę nanieść zmiany w Planie Finansowym - pozdrawiamy|- obstawiam ten tydzień albo początek następnego

weteran24

  • Gość
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2013, 19:36:49 »
Pomorskie 2,2 mln.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2013, 22:57:08 »
Zmniejszyć ilość interwencji. Owady, pompowania piwnic, podcinanie drzewek, usuwanie plam na jezdniach... Przestać wykonywać za kogoś robotę. Zająć się prawdziwym ratownictwem. Myślę że w ciągu roku każda KW zaoszczędziła by te dwie bańki. Tylko w ten sposób widzę oszczędności. Nie wyobrażam sobie żeby można było zaoszczędzić jeszcze na sprzęcie bo nosimy na sobie najgorsze ścierwo. Od hełmów od Kaliszaka, na butach od Protektora kończąc. Pojazdy też kupujemy z rodzimych produkcji tanio i niekoniecznie solidnie... Chyba że siądą na nasze wypłaty... Nadgodziny, może dodatki do zera?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.


Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2013, 19:36:21 »
A może należałoby zacząć od wszelkich sportów, skakania w stroju panczenisty po wspinalni, czy innych takich? W pomorskiem w ośrodku szkolenia, właśnie chcą budować nowa wspinalnie za 250000 zeta, Skoro jest kryzys, to chyba właśnie na takich rzeczach należy oszczędzać, bo to w niewielkim stopniu wpływa na działania ratownicze, a ograniczanie budżetów komend już tak, poza tym to ponad jedna dziesiąta oszczędności jakie ma zrobić województwo. Czas pokaże co jest ważne dla decydentów i obym nie miał racji że tym czymś nie będzie ratownictwo...

ono85

  • Gość
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2013, 22:48:51 »
A w jednej z komend miejskich policji auta i pranie tapicerki myje się w myjni bez kolejki  nawt

Offline szakal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2013, 08:49:11 »
Zmniejszyć liczbę wyjazdów osobówek, zmienić głupie procedury ( u mnie w Opolu  jedziemy 4o km gasniczym tylko po to żeby zebrać dane do meldunku, bo jełopom na MSK nie chce się samemu napisać meldunku :wall:) , księgowe, kadry, sekretariat,   kwatermistrzostwo, szkoleniówka, informatyk  powinne być na cywilnych etatach i się uzbiera więcej niż po 2 bańki !!!!!!!

 "Strażacy to MY (podział) a nie wy"

Offline Kiełb998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2013, 09:57:40 »
Czy w waszych komendach powiatowych też tak jest że jak jest minimum jedna osoba poszkodowana przy byle jakim zdarzeniu, to już musi oprócz zastępu z OSP przyjechać minimum 6 ratowników(po kpp) z PSP ? Ostatnio mieliśmy dosyć kuriozalną sytuację bo jeden wózek z PSP w sile aż 5 ludzi był w drugim końcu powiatu i nie mógł opuścić miejsca działań a na koszarach zostało 3  owych ratowników i w tym samym czasie trafił się u nas wypadek, przyjechali we 3(oprócz naszej OSP-na 2 wozy)oczywiście jak już było ogarnięte. No i trzeba było ściągać kolejny wóz z sąsiedniej komendy, żeby było tych 6 i żeby nie pisać notatki do WSKR . Czy u was też tak jest ? Skoro szukają oszczędności to po co takie nie raz bezsensowne wyjazdy?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2013, 10:09:24 »
Stało się faktem....służba wewnętrzna w jednostce odpowiada za niezgaszone światło, środki czystości zostają okrojone w związku z czym od połowy miesiąca będziemy używali samej wody, środki indywidualne bhp przesunięte na inny termin itp. ALE......niestety teraz wątek farsy. Komenda wojewódzka zapowiada jak co roku przeglądy stanu technicznego aut w jednostkach... i skąd środki na ten cel aby auta wyglądały według widzimisia technicznej.Ano z puli komendy powiatowej.Druga strona tego medalu.Chłopaki z podziału nie dostaną ani zeta za przygotowanie sprzętu bo niestety komendant posiłkując się pieniążkami przerzuci je z wolnych wakatów czyli de fakto nagrodówki.Brawo Panowi Komendanci.Brakuje tu wpisu KG aby to co się dzieje przeszło do historii.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2013, 10:10:46 »
Zmniejszyć ilość interwencji. Owady, pompowania piwnic, podcinanie drzewek, usuwanie plam na jezdniach... Przestać wykonywać za kogoś robotę. Zająć się prawdziwym ratownictwem. Myślę że w ciągu roku każda KW zaoszczędziła by te dwie bańki. Tylko w ten sposób widzę oszczędności. Nie wyobrażam sobie żeby można było zaoszczędzić jeszcze na sprzęcie bo nosimy na sobie najgorsze ścierwo. Od hełmów od Kaliszaka, na butach od Protektora kończąc. Pojazdy też kupujemy z rodzimych produkcji tanio i niekoniecznie solidnie... Chyba że siądą na nasze wypłaty... Nadgodziny, może dodatki do zera?

Akurat w kwestii sprzętu moim zdaniem mylisz się - można bardzo dużo zaoszczędzić... tylko trzeba zainwestować.
W mojej OSP od ponad 2,5 roku nie wymieniliśmy żadnych butów, rękawic, hełmu, ubrania specjalnego, koszarówki.  Fakt, nie mi równać się z liczbą wyjazdów do JRG ale część naszego sprzętu używają koledzy w czasie służb w PSP (koszarówki, buty) i zużycie jest znacznie mniejsze niż typowego badziewia kupowanego przez komendy w ramach przetargów "100% cena". 
Może czas, żeby komendanci zaczęli naprawdę liczyć co się opłaca a nie kupowali tak, żeby mieć święty spokój?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2013, 10:22:06 »
A oto skrót dziennikarskiej wypowiedzi znanego publicysty.....
..... Co to się porobiło...a, jak mowa o czerwonym, to kur mi wchodzi na tapetę. Właśnie, oszczędności w straży pożarnej też ważne. I tu mam propozycję sex-bomba! Tak na kanwie wielkiego pożaru w Australii mi się wymyśliło. A i problem wschodni rozwiązany za jednym zamachem. Więc tak. Wozy strażackie wysłać na wschód. Pojadą. U nas niech wkracza nowoczesność. Tak więc, żadnych wozów strażackich, żadnych sikawek, nic. Kto zatem u nas będzie gasił? Hmm, połykacze ognia. Sprowadzimy z Indii i Pakistanu. Równoważnie po trzech za każdy wóz pożarny. Zamyśliłem się. W dobie oszczędności myślę jakby tu spożytkować połknięty przez nich ogień. To znaczy jak, wiem. Tylko nie wiem jeszcze jak go przerobić na ognie choinkowe. Tak trochę podchodzi mi to pod cud.
 No, ale od czego mamy Tuska?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 29, 2013, 10:40:12 »
Cytuj
niestety komendant posiłkując się pieniążkami przerzuci je z wolnych wakatów czyli de fakto nagrodówki
nagrodówka to nie pieniądze z wolnych wakatów tak dla jasności  :straz:

Offline strazak6666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2013, 10:45:01 »
Zmniejszyć liczbę wyjazdów osobówek, zmienić głupie procedury ( u mnie w Opolu  jedziemy 4o km gasniczym tylko po to żeby zebrać dane do meldunku, bo jełopom na MSK nie chce się samemu napisać meldunku :wall:) , księgowe, kadry, sekretariat,   kwatermistrzostwo, szkoleniówka, informatyk  powinne być na cywilnych etatach i się uzbiera więcej niż po 2 bańki !!!!!!!

 "Strażacy to MY (podział) a nie wy"

Kolego, byle jak ale się zachowuj - nie obrażaj forumowiczów.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 23:25:43 wysłana przez robn »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 29, 2013, 18:12:04 »
Cytuj
niestety komendant posiłkując się pieniążkami przerzuci je z wolnych wakatów czyli de fakto nagrodówki
nagrodówka to nie pieniądze z wolnych wakatów tak dla jasności  :straz:
To kolego zdziwiłbyś się bo u mnie przy zapisie wywalczonym prze Floriana właśnie te pieniążki kumulują pulę związaną z nagrodami....

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 29, 2013, 18:24:47 »
Cytuj
To kolego zdziwiłbyś się bo u mnie przy zapisie wywalczonym prze Floriana właśnie te pieniążki kumulują pulę związaną z nagrodami....
kumulują, ale nie są całością tej  puli, bo podążając tym tokiem rozumowania, w jednostkach bez wakatów w ogóle nie ma budżetu nagród.
PS. Moja Komenda ma podobno zaoszczędzić 90000 zł.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2013, 20:17:14 wysłana przez madmax29 »

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 29, 2013, 19:40:05 »

[/quote]
PS. Moja jKomenda ma podobno zaoszczędzić 90000 zł.
[/quote]

Kategoria komendy ?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 29, 2013, 20:16:32 »
66 ludzi z biurami.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 30, 2013, 11:12:45 »
Czyli na głowie trzeba zaoszczędzić ~1360,00 zł  :fiuu:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Grzesiekkkk85

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 30, 2013, 13:33:52 »
Czy myślicie, że oszczędności to także nie rekrutowanie nowych ludzi? Jestem z Łodzi, u mnie naboru nie było od stycznia 2012. Nie wiem czym to jest spowodowane ale boje się ze naboru jeszcze długo moze nie być tym bardziej że jakieś oszczędności się pojawiły.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Oszczędności w PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 30, 2013, 18:58:46 »
Ale w ministerstwach już nie trzeba oszczędzać:  :fiuu:

Joński: interpelacja do Tuska ws. nagród w resortach  :kwit:

http://biznes.onet.pl/jonski-interpelacja-do-tuska-ws-nagrod-w-resortach/ykd33

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/polska-tonie-w-dugach-a-rzad-daje-sobie-nagrody-tyle-rozdaly-ministerstwa_343598.html

Posłowie innym zabierają, ale sobie  :wall:

Posłowie domagają się dodatkowych emerytur!

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/skandal-poslowie-chca-dodatkowych-emerytur_343379.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2013, 19:03:43 wysłana przez grzela »