Autor Wątek: Budowa linii głównej metodą rozwinięcia z kręgów.  (Przeczytany 1971 razy)

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Budowa linii głównej metodą rozwinięcia z kręgów.
« dnia: Lipiec 22, 2013, 16:26:42 »
Witam serdecznie,
pierwszy raz spotykam się z takim sposobem, czy ktoś może mi przybliżyć jego działanie?  :'(
Spinamy odcinki z hydrantem, rozdzielaczem w miejscu i później ruszamy, ale jak dokładnie powinno się
to złapać? Chodzi mu tutaj o prawą rękę strażaka (jego prawą na zdjęciu).



Pozdrawiam
i z góry dziękuję.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Budowa linii głównej metodą rozwinięcia z kręgów.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2013, 16:36:13 »
musisz tak złapać te węże aby z dłoni spadały Ci odcinki w kolejności sprawiania (czyli jak nakładasz na rękę to najpierw te co są najbliżej rozdzielacza).

Metoda fajna - chodzi o to aby nie biegać do łączników tylko rozwinąć węże z kręgów w jednym miejscu a potem biec do miejsca, w którym ma się ustawić rozdzielacz.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Budowa linii głównej metodą rozwinięcia z kręgów.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2013, 16:43:49 »
Panowie, tej metody uczono mnie już 15 lat temu i wydawało mi się, że obecnie wszyscy ją stosują przy rozwinięciu na większe odległości (bo nie ma sobie co nią głowy zawracać przy 2 odcinkach węża) czy to wykonując linię główna czy też zasilającą.
Wygodniej jest też odcinek prowadzić za sobą (ten idący do rozdzielacza), a nie tak jak na zdjęciu, wtedy nie będziemy się o niego potykać lub nie będzie po prostu przeszkadzał.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!