Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871145 razy)

Offline konik735

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4175 dnia: Lipiec 23, 2014, 08:37:06 »
Czy ktoś miał badania w Katowicach już?

Offline czarek13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4176 dnia: Lipiec 23, 2014, 09:30:09 »
Ma ktoś może badania w Krakowie 31 lipca? Można by się było dogadać i razem wynająć pokój, zawsze to trochę taniej wychodzi.

Offline Piotrk1228

  • Cel: SA PSP Poznań osiągnięty.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4177 dnia: Lipiec 23, 2014, 11:54:52 »
Nie wie ktoś, kiedy spodziewać się listu ze Szkoły w sprawie unitarki ?

Offline piter0

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4178 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:19:36 »
Nie wie ktoś, kiedy spodziewać się listu ze Szkoły w sprawie unitarki ?

Nie ma żadnego listu w sprawie unitarki. Wszystko masz czarno na białym napisane w liście, który zawierał skierowanie na badania. Jeśli dostaniesz od komisji "zdolny do służby" to masz się wstawić 1 września w szkole z rzeczami wymienionymi w liście.

Offline Piotrk1228

  • Cel: SA PSP Poznań osiągnięty.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4179 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:43:24 »
Tyle że z Poznania nie było listu, tylko skierowanie na badania dostawaliśmy od razu po zaliczeniu basenu. Nie było tam nic o żadnych rzeczach z którymi trzeba się stawić. W innych szkołach być może mają inne procedury. :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2014, 12:47:38 wysłana przez Piotrk1228 »

Offline max19

  • mł.asp.
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4180 dnia: Lipiec 23, 2014, 13:03:31 »
Witam! Jestem po badaniach do SA PSP w Poznaniu.
Z tego co wiem jesteśmy podzieleni po 10 osób na dzień, więc badania idą dość sprawnie.
Ja swoje "zdolny" usłyszałem już o 12.
Na samym początku dostajemy kartkę z rozpisanymi badaniami, które mamy zrobić.
Wypisane są również numery gabinetów i godziny przyjmowania.
Jak wyglądały poszczególne badania?

1. Neurolog - badanie trwało dosłownie 3 minuty. Kazał położyć się na kozetce, puknął młoteczkiem w kolano,
przejechał po podeszwie stopy, kazał z zamkniętymi oczami dotknąć nosa.

2. Krew i mocz. Oczywiście na czczo. Wyniki do odebrania o godzinie 11.

3. Audiogram - badanie słuchu. Wchodzimy do kabiny dźwiękoszczelnej i zakładamy słuchawki. Dostajemy do ręki taki przycisk jak były w kreskówkach do wysadzania bomby. Należy naciskać, gdy usłyszymy dźwięk.

4. Dermatolog - należało się rozebrać do majtek. Pani doktor sprawdzała powierzchnię dłoni, stóp. Wchodziliśmy po 2 osoby - szło moment.

5. Laryngolog - tutaj należało przyjść razem z wynikiem audiogramu. Zajrzał do uszu, do nosa, do gardła i tyle całe badanie. Tego lekarza obawiałem się najbardziej, gdyż na dotychczasowych badaniach stwierdzano mi lekko skrzywioną przegrodę nosową. Jednak pan doktor z Poznania stwierdził, ze przegroda prosta.

6. Okulista - najpierw sprawdza widzenia z daleka, czyli standardowo tablica. Następnie pani doktor kazała patrzeć prosto w oczy i w różnych miejscach dookoła mojej głowy pokazywała palec. Miałem mówić, kiedy widzę palec a kiedy nie.
Na koniec badanie dna oka na maszynie.

7. Stomatolog - jedno z szybszych badań. Należało otworzyć buzię - lekarz wzrokowo sprawdził górę i dół. I potem pomachać językiem prawo, lewo, prawo, lewo.

8. RTG klatki też poszło moment, należy pobrać numerek i czekać, aż pojawi się na  tablicy. Wówczas wchodzimy i pani strzela nam fotkę. Wyniki do odebrania po 2/3 godzinach.

9. Chirurg - wchodziliśmy po 2 osoby. Rozebrać się do majtek. Stanąć prosto. Odwrócić się i wykonać skłon. Stanąć przodem, zsunąć majtki do połowy uda, wyciągnąć prawą rękę przed siebie, obrócić głowę w lewo i zakasłać.

10. Psycholog i psychiatra - tutaj spędziliśmy zdecydowanie najwięcej czasu. Na początku wypełniamy ankietę 305 pytań. Jak już ktoś wcześniej wspominał, niektóre pytania są dziwne na maksa. Na podstawie tej ankiety pani psycholog przykładając kalki z odpowiednio zaznaczonymi odpowiedziami określa typ naszego charakteru. Następnie, dość krótka ankieta opisowa z pytaniami "Jakie są najważniejsze wydarzenia w Twoim życiu?", "Co cenisz sobie w życiu?" itp. Na koniec jeszcze jeden test z bodajże 80 pytaniami na inteligencję. Czyli podane jest 8 obrazków jakiegoś ciągu i należy określić i wybrać z podanych odpowiedzi jak będzie wyglądał ostatni obrazek. Następnie rozmowa z panią psycholog. Pyta o motywację do służby; Który raz startujemy; Co byśmy zrobili gdybyśmy się nie dostali; Później rozmowa z psychiatrą. Pani doktor wypytuje o to jak często pijemy alkohol, czy w rodzinie były jakieś próby samobójcze, czy leczyliśmy się kiedyś u jakiegoś psychologa, bądź psychiatry.

11. Internista - bada tylko ciśnienie. Większości ludzi wyszło lekko zawyżone, ale to nie stanowiło problemu.

12. Na koniec składamy wszystkie dokumenty w pokoju od którego wszystko się zaczęło. Chwilę później jesteśmy proszeni do gabinetu obok i pani doktor sprawdza poszczególne wyniki, oraz naszą obiegówkę czy wszystko zostało zaliczone. Sprawdza również książeczkę wojskową. Na koniec ogłasza wyrok.

PS. Jak już pisałem było nas tego dnia na badaniach 10. Jednego chłopaka niestety odrzucił okulista. Nie wiem dokładnie jaką miał wadę, ale na pewno zrobiło mi się go żal. Przejść tak daleko i odpaść na końcowych badaniach. Nieszczęście jednego jest szczęściem drugiego - kolejny rezerwowy pewnie skacze z radości. Pozdrawiam

Offline max19

  • mł.asp.
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4181 dnia: Lipiec 23, 2014, 13:04:44 »
Tyle że z Poznania nie było listu, tylko skierowanie na badania dostawaliśmy od razu po zaliczeniu basenu. Nie było tam nic o żadnych rzeczach z którymi trzeba się stawić. W innych szkołach być może mają inne procedury. :P

Do nas 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku przyjdą listy z tym co mamy ze sobą zabrać na unitarkę :)

Offline Piotrk1228

  • Cel: SA PSP Poznań osiągnięty.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4182 dnia: Lipiec 23, 2014, 16:29:36 »
Dzięki kolego.

Offline Sebek1qaz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4183 dnia: Lipiec 23, 2014, 21:22:27 »
Jest ktoś na forum badania 28lipca KRAKÓW ?;)

Ja mam 28 lipca na 8.00 :)

Offline Ami

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4184 dnia: Lipiec 23, 2014, 23:50:26 »
Siemano, mam pytanie raczej do starszych roczników i absolwentów...

Opłaca się zgłaszać do kompanii honorowej, jesli tak to kiedy? Czy ktoś wybiera odpowiednie osoby, jesli tak to kiedy?

Offline piter0

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4185 dnia: Lipiec 24, 2014, 11:34:30 »
Jeśli ktoś jeszcze nie ma karty szczepień to proponuję czym prędzej dzwonić do swojej poradni. Na wydanie kserokopii z oświadczeniem o zgodności z oryginałem trzeba czekać nawet tydzień (musi być pieczęć dyrekcji). Jeśli ktoś ma taki problem to najlepiej umówić się na wydanie oryginału z naszym oświadczeniem o jego zwrocie np. na następny dzień  -_-

Offline SemperFidelis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4186 dnia: Lipiec 24, 2014, 13:10:09 »
Zdolny SA PSP Poznań  -_-

Offline madzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4187 dnia: Lipiec 24, 2014, 13:16:47 »
dzwonili już może do kogoś z rezerwy z Krakowa? :pyt:

Offline abduls

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4188 dnia: Lipiec 24, 2014, 15:35:39 »
Wszyscy pisą o Poznaniu że zdolny a o katowicach nie ;/ och chyba lipa straszna , a ja jutro pierwszy dzień :O

Offline piter0

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4189 dnia: Lipiec 24, 2014, 15:43:05 »
Wszyscy pisą o Poznaniu że zdolny a o katowicach nie ;/ och chyba lipa straszna , a ja jutro pierwszy dzień :O

To od razu dawaj znać co i jak :P

Offline czarek13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4190 dnia: Lipiec 24, 2014, 16:51:31 »
Ale po co tyle krzyku z tymi kartami szczepień skoro dopiero potrzebne są 1 września?

Offline moro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4191 dnia: Lipiec 24, 2014, 17:49:18 »
Własnie piszcie coś o Częstochowie

Offline konik735

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4192 dnia: Lipiec 24, 2014, 19:22:11 »
Własnie piszcie coś o Częstochowie

Dzisiaj byłem. Niestety badania rozciągają się na dłuższy okres (11 sierpnia jest dopiero któryś z lekarzy , bo jest na urlopie) także zdolności będa dopiero w sierpniu. W pierwszy dzień uda się zrobić psychologa , okulistę , badania krwi i moczu , rtg klaty i zatok i spirometrię. Lekarze nie robią problemów , dają powtórzyć spirometrię jak komuś się język wpląta do rurki czy coś :P  Jutro chirurg , ekg wysiłkowe i psychiatra. Psychotest nie jest taki straszny choć bałem się go bardzo. Po prostu trzymajcie się jednej wersji - Jak zaznaczasz ze jestes opanowany , to nie denerwują cię błahostki itd. Na to trza zwrócić uwagę. Musicie iść do oddziału obok po dopisanie na karcie obiegowej pulmonologa Tzn budynek obok po lewej stronie od wejścia , będzie pisało coś ala msw czy nfz - kapniecie się. wyniki badań moczu i krwi są po dwóch dniach dostępne. Także na pewno 3 dni macie siedzenia tam + czekanie na lekarzy wracających z urlopów. Pozdro!

Offline mattibf09

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4193 dnia: Lipiec 24, 2014, 19:59:41 »
ten lekarz którego nie ma to laryngolog ?

Offline konik735

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4194 dnia: Lipiec 24, 2014, 20:21:00 »
neurolog albo pulmonolog

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4195 dnia: Lipiec 24, 2014, 20:30:17 »
Pulmunologa nie ma do 11 sierpnia.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline mattibf09

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4196 dnia: Lipiec 24, 2014, 20:38:59 »
u laryngologa już ktoś był ?

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4197 dnia: Lipiec 24, 2014, 20:42:26 »
u laryngologa już ktoś był ?

Tak. Audiogram na początek. Następnie rzut okiem na wynik RTG, badanie czy też sprawdzenie przegrody przez panią doktor, do tego może być badanie polegające na wykonywaniu poleceń z zamkniętymi oczami ( skręt głową w prawo, w lewo itd. różne polecenia ). Na koniec badanie błędnika. Dziś przyjmowanych było tylko 10 strażaków.

Offline tutenchamon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4198 dnia: Lipiec 24, 2014, 21:32:10 »
Słuchaj Ami do kompanii się opłaca tylko strasznie dużo osób chce iść więc najlepiej już pierwszego dnia podejdź do dowódcy kompanii on się wam tam przedstawi to go poznasz i już pytaj. Tak samo jeśli chodzi o sporty pożarnicze pchajcie się do tego opłaca się dostaniecie fajne getry. Jakieś pytania odnośnie szkoły? mam chwilę czasu dawać.

Offline Ami

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #4199 dnia: Lipiec 24, 2014, 21:39:25 »
Pierwszego dnia unitarki?brzmi jak podpucha  :straz: