Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871086 razy)

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2450 dnia: Czerwiec 03, 2014, 14:26:18 »
@razzor SAPSP Poznań
@bartekslu1994 twoja wypowiedź nie wniosła nic ciekawego i jest zbędna.
@razzor możesz płynąć jak chcesz, możesz cały basen pod wodą przepłynąć jak masz tyle powietrza w płucach ale skoro idziesz już na zajęcia z pływania to proponuje ćwiczyć kraula. spokojnym tempem przepłyniesz w minutę bez zagrzewki. ja się uczyłem za małolata sam pływać nad rzeką i nigdy nie trenowałem tyle co na wakacje się kąpie w zbiornikach wodnych albo na basenie i mam czas około 49s.. także o technikę się nie martwcie, ten test ma za zadanie sprawdzić czy nie spanikujecie i czy wgl przepłyniecie 50metrów a jakim stylem nie jest powiedziane (to nie zawody).
@ziomal312 ja jak chce czasami na wariata przepłynąć z jak najlepszym czasem to też mi się zdarzy zachłysnąć bo za szybko chce nabrać powietrza. proponuje płynąć wolno a dokładnie, tak aby uniknąć tej sytuacji o której wspomniałeś (zachłyśnięcie) bo serio 90 sekund to bardzo dużo. a jeżeli już by do tego doszło to ja proponuje z kraula przejść w żabkę nad wodą i spokojnie złapać oddech i dopłynąć żabką oby zaliczyć. pozdro i wytrwałości

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2451 dnia: Czerwiec 03, 2014, 14:26:27 »
A w zeszlym roku w Czestochowie 1200 podań tak? Czyli nie ma duzej roznicy w chetnych niz w krk lub poznaniu a miejsc wiecej. Jesli sie myle to mnie poprawcie.

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2452 dnia: Czerwiec 03, 2014, 14:28:37 »
Na stronie którejś z aspirantek było podane, że nie można przepłynąć dystansu pod wodą, osobiście rozumiem to tak, że mogę płynąć po swojemu, bo w końcu wychylam się po powietrze. Chciałem po prostu poznać opinię innych, ale i tak dzięki za napomnienie.

ziomal312, jak na moje oko, to jeśli będziesz się ruszał po prostu, czyli nie pójdziesz na dno, to zaliczą ;) Ja na przykład płynę pod wodą ile dam radę, potem wychylam się zaczerpnąć powietrze, przepływam kilka metrów "pieskiem", kraulem i znowu pod wodą ile dam radę ;) Jakoś sobie trzeba radzić :D

przemissimo, szkoda, że złożyłeś do innej szkoły, bo można by się spotkać na testach :(

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2453 dnia: Czerwiec 03, 2014, 14:33:28 »
A w zeszlym roku w Czestochowie 1200 podań tak? Czyli nie ma duzej roznicy w chetnych niz w krk lub poznaniu a miejsc wiecej. Jesli sie myle to mnie poprawcie.

Rok temu CS o ile dobrze pamiętam 1056. Wiec jak info które dzisiaj uzyskałem jest potwierdzone to jest nas aż o 10 mniej niż przed rokiem :szalony:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline tomekstw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2454 dnia: Czerwiec 03, 2014, 14:44:10 »
Jeżeli chodzi o basen 90 sekund to bardzo duzo na przepłynięcie 50m. Osobiscie miałem podobny problem przed testami sprawnościowymi na awf. Oglądając filmy jak pływać dobrze technicznie + czytając metodykę nauczania pływania. Udało się zejść do przyzwoitego wyniku. Pływanie opiera się na naturalnych ruchach, kazdy jest w stanie sie nauczyc tylko z głową żeby lęków nie załapać. Polecam pływanie z deską na początek.
Najprostszym stylem jest kraul na grzbiecie jednak na basenie 25m nawrót może okazać się problematyczny. 

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2455 dnia: Czerwiec 03, 2014, 14:56:12 »
Ogolnie w plywaniu maksymalnie pod woda mozna plynac 15 metrow po starcie i nawrocie, powyzej tego dyskwalifikacja. Takie sa przepisy tylko niewiem czy sa w 100% respektowane.

Offline piotrek111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2456 dnia: Czerwiec 03, 2014, 15:06:26 »
to nie zawody więc chyba można płynąc pod wodą a po drugie kto Ci przepłynie wszystko pod wodą chyba tylko osoba co trenuje ostro pływanie może się mylę

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2457 dnia: Czerwiec 03, 2014, 15:19:24 »
25 metrow (1 basen) wiele osob da rade przeplynac a 15-20 kazdy. Problem w tym ze po takim czyms jest dosc pompa a jeszcze trzeba wrocic.

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2458 dnia: Czerwiec 03, 2014, 15:37:05 »
No i dlatego właśnie napisałem tutaj z zapytaniem o ten temat :)

Na stronie szkoły z Krakowa nie ma nic opisane o sposobie przepłynięcia, jest dyskwalifikacja za dotknięcie dna, zatrzymanie się przy ścianie basenu lub za przepłynięcie w czasie >90sekund. Ja po przepłynięciu tych 15 metrów wychylam się nabrać powietrza i dalej pod wodą ;) A jak już nie mam sił to płynę chwilę kraulem i znowu pod wodę :) Mam nadzieję, że jeśli dojdę do pływania, a nie będzie mi do tego czasu wychodziło dobrze pływanie kraulem, to coś takiego będzie zaliczane :)

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2459 dnia: Czerwiec 03, 2014, 16:43:47 »
dobra, przeczytalem ze zrozumieniem jeszcze raz warunki przeprowadzenia basenu i wyglada ze są tu odpowiedzi na wszystkie nasze pytania ;p

"Czas liczony jest od sygnału startera (z poziomu wody bez skoku) do momentu dotknięcia ściany basenu, jedną lub obiema dłońmi, po przepłynięciu całego dystansu. W przypadku, gdy sprawdzian odbywa się w basenie o długości 25 m, kandydat wykonuje nawrót w dowolny sposób. Zatrzymanie się przy ścianie basenu, stanięcie na dnie basenu lub przepłynięcie dystansu w czasie dłuższym niż 90 sekund powoduje niezaliczenie sprawdzianu."

Czyli po przeplynieciu pietrwszej dlugosci wcale nie dotykamy sciany tylko wykonujemy nawrot lub po prostru zawracamy np pieskiem hahahah

no i w trakcei plyniecia wyglada ze zachlysniecie woda i chwilowe przerwanie plyniecia nie spowoduje przerwania egzaminu jesli bedziemy unoscic sie na wodzie ;p

wiec mysle spoko to zaliczymy ;D

jak coś źle napisalem to poprawcie. ja to tak zrozumialem w kazdym razie ;DD

pozdro i powodzenia ;p

a swoja droga ostatnio bylem na basenie i moj rekordzik bez spiny to 49s a maks na zmeczeniu kolo 70s wiec jesli chodzi o czas to na lajcie.

wazne zebysmy wsdzystko powoli i dokladnie zrobili tak jak wymagaja ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2014, 16:56:18 wysłana przez mrdrążek »
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2460 dnia: Czerwiec 03, 2014, 17:17:33 »
Z tym, że nawrót sam w sobie wymaga dotknięcia ściany ;)
Wg mnie nie będą tutaj miały zastosowania zasady z zawodów pływackich takie, jak np. jeśli płynie się stylem dowolnym to trzeba cały dystans płynąć jednym stylem. Ja jeśli dojdę to będę płynął po swojemu, podwodny żabko-kraul połączony z piesko-kraulem na nabranie powietrze :D :D

Offline Jako97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Cały czas do przodu :D
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2461 dnia: Czerwiec 03, 2014, 19:49:50 »
Panowie mam pytanie odnoście kolejności biegów czy pierwszy jest sprint czy długi dystans? Bo jęśli sprint jest pierwszy to na 1000m. nawet nie mam co się wybierać :/ Naciągnąłem na treningu mięsień czworogłowy uda i lekarz zaleca mi 3 tyg. bez biegania i nadwyręzania nogi. Jednak obawiam się że bez biegania forma spadnie :D dlatego biegam tylko 1000 m. bo po każdej próbie sprintu chce mi rozerwać udo z bólu .

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2462 dnia: Czerwiec 03, 2014, 20:01:11 »
Jeszcze prawie 5 tygodni wiec roznego rodzaju kontuzje jest szansa wyleczyc. Trzeba byc dobrej mysli.

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2463 dnia: Czerwiec 03, 2014, 20:09:45 »
Jako97 - niestety, bieg na 1000km jest ostatnią konkurencją, rozgrywaną dopiero po zakończeniu sprintu i podciągania :(

Wierzę, że Ci się uda pokonać kontuzję :)

Offline mazgod

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2464 dnia: Czerwiec 03, 2014, 21:07:47 »
A jak wygląda sytuacja z biegami gdy spanie deszcz? Przeniesione na kolejny dzień czy ci co mają kolce - mają fory ? :P

Offline Jako97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Cały czas do przodu :D
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2465 dnia: Czerwiec 03, 2014, 21:19:01 »
Trochę lipa ale nie poddaję się :D Najwyżej naszprycuję się  środkami przeciwbólowymi :) Cały ten mój start to jakaś masakra, najpierw termin egzaminów mi nie pasowały, później problemy z serduchem, teraz to.

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2466 dnia: Czerwiec 03, 2014, 21:21:37 »
Z tego co wiem, to testy sprawnościowe odbywają się niezależnie od warunków atmosferycznych :)

Offline bartekslu1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2467 dnia: Czerwiec 03, 2014, 21:25:47 »
chyba powinny być przenieisone, chociaż niech eksperci sie wypowiedzą, bo przecież nawet na tartanie się kałuże robią i czasy słabną..

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2468 dnia: Czerwiec 03, 2014, 21:33:16 »
Strażak do wypadku albo na jakąs akcję musi biec bez wzgledu na warunki atmosferyczne..
nie róbcie z siebie bab albo dzieciaków, przedzialy czasowe są moim zdaniem tak rozpisane ze nawet w deszczu minimum powinno sie osiągnąc.
poza tym nie ma co gadac o takich rzeczach, przeciez wieszkosc nie ma kolców wiec szanse i tak beda rowne dla wszytskich bez wzgledu na panujace warunki i zasady
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2469 dnia: Czerwiec 03, 2014, 21:36:04 »
Któregoś roku podciąganie na drążku odbywało się na hali ale nie wiem w której szkole. Może padało i przenieśli na hale drążek a biegi zostały na bieżni.

Offline piotrek111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2470 dnia: Czerwiec 03, 2014, 21:55:19 »
podejrzewam żeby odwołali musiało by lać cały dzień a jak mała ulewa to po prostu przesuną aż przestanie padać

Offline hubercik994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2471 dnia: Czerwiec 03, 2014, 22:23:44 »
ja tam juz wole w deszczu niz w takim upale ;p

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2472 dnia: Czerwiec 03, 2014, 23:00:50 »
Taa juz widzie jak wam 8 lipca bedzie padal deszcz, pewnie bedzie skwar jak skurwysyn jak bedziemy biegac kolo godziny 15  :szalony:
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline hubercik994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2473 dnia: Czerwiec 03, 2014, 23:41:21 »
no z obecna pogoda zebys sie nie zdziwił hah ! :)

Offline Piotrk1228

  • Cel: SA PSP Poznań osiągnięty.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2474 dnia: Czerwiec 04, 2014, 09:58:42 »
Jak myślicie, próg punktowy w tym roku spadnie ?
W końcu nie ma już punktów za język, a i za prawo jazdy kat. C i ratownika medycznego jest znacznie mniej punktów.