Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871036 razy)

Offline tomala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2425 dnia: Czerwiec 02, 2014, 16:40:00 »
jest jakaś osoba, która na egzaminie raczej nie będzie rozwiązywała zadań, z któregoś przedmiotu? :p ja z fizy jestem zielony..

Jeszcze masz miesiąc na ogarnięcie materiału, walcz.
jeśli chodzi o fizę, mam nadzieję że przerobienie testów wystarczy :) z chemii czuję się dość pewnie i wychodzę z założenia, że po części, to mi wystarczy.

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2426 dnia: Czerwiec 02, 2014, 16:40:40 »
Dobrą metodą jest rozwiązywanie poprzednich testów i zapisywanie sobie na osobnej kartce użytych wzorów razem z oznaczeniami co jest czym. Wieczorem sobie przypominasz wszystkie wzory, i ich głównie się uczysz + trochę ogólnej teorii z działów i będzie ok :)

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2427 dnia: Czerwiec 02, 2014, 17:21:29 »
Skąd macie te informacje, że w Poznaniu jest 1056 ?  ^_^

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2428 dnia: Czerwiec 02, 2014, 17:25:51 »
Często zadania z fizyki bazują na pewnej ilości wzorów, które potem jedynie przekształcasz :)
Walcz !

Offline piotrek111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2429 dnia: Czerwiec 02, 2014, 19:08:21 »
Zrobił ktoś tak , że wysłał wszędzie a dopiero zdecyduje gdzie pojedzie w zależności od liczby miejsc. Ja dopiero teraz wpadłem na ten pomysł :)

Offline etoxik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
  • CEL: SA PSP.
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2430 dnia: Czerwiec 02, 2014, 19:27:00 »
jak masz tyle hajsu zeby wszędzie płacić po 100zł... ale raczej wg mnie to głupi pomysł. Myślę, że każdy wysyła tam gdzie by chciał najbardziej trafić :)

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2431 dnia: Czerwiec 02, 2014, 19:36:59 »
Panowie fizyke juz mniej wiecej umiem, czas zaczac chemie. Mogl by ktos powiedziec jak sie za nią zabrać? Samo czytanie podrecznika ze szkoly wystarczy czy jakies zadania? Niewiem czy nie isc moze na korepetycje, chociaz jak narazie nic nie umiem to chyba troche bez sensu. Są jakies dzialy ktore mozna z gory ominac czy wszystko sie uczyc? Bo z Fizyki to wiekszosc dzialow sie pojawia na egzaminach.

Offline greF1gor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2432 dnia: Czerwiec 02, 2014, 20:05:24 »
Mówisz serio z tą chemią?

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2433 dnia: Czerwiec 02, 2014, 20:27:45 »
Czyli to zależy od kaprysu szkoły czy przyjmie w danym roku 60, 75 czy 90 osób? Czy wygląda to tak, że na basen idzie tylu ilu przejdzie testy, a potem po zaliczeniu pływania dostają się tylko osoby do 60 wyniku punktowego? Tak w ogóle na basenie też są jakieś punkty, czy po prostu ciśniesz 50m w 90sec i basta?

Offline piotrek111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2434 dnia: Czerwiec 02, 2014, 20:42:41 »
Jaki kaprys to wszystko zależy od góry oni ustalają ile potrzeba ludzi i tyle  a basen wystarczy przepłynąć i tyle. Ja to już nie mogę się doczekać codziennie sprawdzam w skrzynce czy nie ma do mnie listu :)

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2435 dnia: Czerwiec 02, 2014, 21:26:07 »
Mówisz serio z tą chemią?
No serio serio. Fizyke umiem dosc dobrze, a miesiac ktory zostal musze przeznaczyc na chemie i bedzie dobrze.

Offline greF1gor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2436 dnia: Czerwiec 02, 2014, 22:27:27 »
Moim zdaniem to miesiąc na chemie to trochę przymało będzie. Wszystko zależy od tego na jakim jesteś teraz poziomie. Jeśli Ci to pomoże, to ja po prostu wziąłem podręczniki z liceum + repetytoria i leciałem z materiałem po kolei. Plus do tego w międzyczasie trzeba porobić jakieś zadanka, bo inaczej się to nie utrwali :)

Offline piotrek111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2437 dnia: Czerwiec 02, 2014, 22:38:05 »
Pytanie z innej beczki czy jęśli się dostane np do Krakowa znajdzie się tam miejsce do przechowywania roweru ?

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2438 dnia: Czerwiec 02, 2014, 22:56:27 »
Ktoś tam parę postów temu chciał złożyć papiery do trzech szkół - takie pytanko - jak pojawiłbyś się na trzech testach równocześnie w trzech różnych miastach? :)

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2439 dnia: Czerwiec 02, 2014, 23:02:20 »
Ludzie tu o takie pierdoly pytaja ze chyba nic juz mnie nie zdziwi. :gwiazdki:
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2440 dnia: Czerwiec 03, 2014, 00:11:35 »
Ktoś tam parę postów temu chciał złożyć papiery do trzech szkół - takie pytanko - jak pojawiłbyś się na trzech testach równocześnie w trzech różnych miastach? :)

Zrobił ktoś tak , że wysłał wszędzie a dopiero zdecyduje gdzie pojedzie w zależności od liczby miejsc. Ja dopiero teraz wpadłem na ten pomysł :)

@razzor przeczytaj dokładnie...

Offline rudi0018

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2441 dnia: Czerwiec 03, 2014, 07:58:21 »
Można złożyć do 3 szkół i wybrać 8 lipca do którego jechać, wcześniej można sprawdzić gdzie przypada najmniej chętnych na jedno miejsce, ale nie jest do końca to reguła, bądź też osoba wtedy ma też czas na zastanowienie do 8 lipca, a nie tak jak większość do 15 maja. ;)

Trochę luzu, a nie spinacie się na osoby, które zadają oczywiste bądź "głupie"pytania.
A jeśli tak ogromny stres Was ogarnia na ponad miesiąc przed testami, to jak Wy chcecie pracować w straży, gdzie trzeba umieć panować nad stresem i lękiem? ;)

Offline piotrek111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2442 dnia: Czerwiec 03, 2014, 08:00:34 »
NO własnie trochę luzu chyba wszystkie ważne wątki zostały tu poruszone więc można pozadawać trochę mniej ważne

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2443 dnia: Czerwiec 03, 2014, 09:21:35 »
Ktoś tam parę postów temu chciał złożyć papiery do trzech szkół - takie pytanko - jak pojawiłbyś się na trzech testach równocześnie w trzech różnych miastach? :)

Zrobił ktoś tak , że wysłał wszędzie a dopiero zdecyduje gdzie pojedzie w zależności od liczby miejsc. Ja dopiero teraz wpadłem na ten pomysł :)
Ło matko, przepraszam! Zwracam honor, nie doczytałem, moja wina :)

Wczorajszy trening mnie wykończył, mózg nie pracował :D Lecę na basen, trzymajcie się chłopaki, udanych treningów dziś :)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2014, 13:33:36 wysłana przez razzor »

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2444 dnia: Czerwiec 03, 2014, 11:04:08 »
A co do powyższych wypowiedzi i stresu. Wiadomo, że im bliżej do egzaminów tym każdy coraz bardziej się stresuje i nie myśli o niczym tylko o szkole. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i jak ktoś zadaje nawet głupie pytania to odpowiedzieć i nie mądrzyć się bo każdy z nas ma ochotę zapytać o co innego... Trochę zrozumienia dla nowych członków forum i niech "weterani pożarnictwa" poluzują trochę gumę bo nie potrzebne te spinki. Powodzenia wszystkim w przygotowaniach i wytrwałości a kto jest największym "fajermenem" na tym forum okaże się po unitarce! Piona!!

Offline JackDaniels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2445 dnia: Czerwiec 03, 2014, 12:51:14 »
paniowie :D mam takie dość nie typowe pytanie, odnośnie tego jak wygląda wykład na szkole ?
dajmy na to siadasz w ławkach i słuchasz, notujesz ? czy tak samo biorą Cie do rozwiązywanie jakiś zadań np z fizyki czy chemi ?
pytanie trochę śmieszne ale chciałbym to wiedzieć :D

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2446 dnia: Czerwiec 03, 2014, 13:37:46 »
przemissimo, dokąd startujesz? :)

A ja takie pytanko dotyczące basenu - czy mogę zrobić tak, że odbijam się od brzegu, przepływam ~1/3 pod wodą, wychylam się, chwilę płynę kraulem, nabieram powietrza i znowu pod wodą i tak dwie długości? Bo z pływaniem u mnie kiepsko, normalnie kraulem przepłyną jedną długość, a tak większość płynąc pod wodą dam radę jakoś :)

Wprawdzie w przyszłym tygodniu zaczynam lekcje, ale wolę mieć "wyjście awaryjne" :)
Czy np. mogę przepłynąć tak jak opisałem, jeśli ręce będą cały czas pod wodą a powierzchnię wody będę łamał żeby nabrać powietrza, czy też może mógłbym przepłynąć wyciągając ręce nad wodą, jak motylkiem, a wychylać się z rzadka tylko nabrać powietrza? ;)

Ktoś zrozumiał w ogóle? :D

Offline bartekslu1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2447 dnia: Czerwiec 03, 2014, 13:56:53 »
przemissimo, dokąd startujesz? :)

A ja takie pytanko dotyczące basenu - czy mogę zrobić tak, że odbijam się od brzegu, przepływam ~1/3 pod wodą, wychylam się, chwilę płynę kraulem, nabieram powietrza i znowu pod wodą i tak dwie długości? Bo z pływaniem u mnie kiepsko, normalnie kraulem przepłyną jedną długość, a tak większość płynąc pod wodą dam radę jakoś :)

Wprawdzie w przyszłym tygodniu zaczynam lekcje, ale wolę mieć "wyjście awaryjne" :)
Czy np. mogę przepłynąć tak jak opisałem, jeśli ręce będą cały czas pod wodą a powierzchnię wody będę łamał żeby nabrać powietrza, czy też może mógłbym przepłynąć wyciągając ręce nad wodą, jak motylkiem, a wychylać się z rzadka tylko nabrać powietrza? ;)

Ktoś zrozumiał w ogóle? :D


Dziecko w przedszkolu zadaje mądrzejsze pytania.....sory, ale taka prawda. Masz WSZYSTKO napisane w rekrutacji, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2448 dnia: Czerwiec 03, 2014, 13:58:24 »
" ja chyba zrozumialem  :rofl: jak dla mnie powinni zaliczyc. A teraz mi sie tez ciekawe pytanie nasunelo jezeli np oczywiscie odpukac w polowe basenu bym sie zakrztusil woda i bym sie zatrzymal zeby odkaszlnac ale unosil sie na wodzie nie dotykajac liny ani dna i po chwili ruszyl dalej mieszczac sie w 90 sekundach to by zaliczyli? jak myslicie  :szalony:
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2449 dnia: Czerwiec 03, 2014, 14:19:06 »
CS PSP 1046 podań. Dzwoniłem i Pani z wielką łaską podała mi tą liczbe.  :straz:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)