Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871109 razy)

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2300 dnia: Maj 21, 2014, 16:49:04 »
a jak to jest porównując tartan z drogą w terenie ? Jest duża odczuwalna różnica w czasie biegu ? Osobiście nie mam dostepu do stadionu gdzie mógłbym poćwiczyć na tartanie więc jestem zmuszony biegać w terenie i nie wiem czy na sprawnościówce będzie mi przeszkadzał inny rodzaj niby "lepszej" nawierzchni czy będę mógł dzięki temu uciąć kilka sekund.

Offline bartekslu1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2301 dnia: Maj 21, 2014, 17:28:10 »
a jak to jest porównując tartan z drogą w terenie ? Jest duża odczuwalna różnica w czasie biegu ? Osobiście nie mam dostepu do stadionu gdzie mógłbym poćwiczyć na tartanie więc jestem zmuszony biegać w terenie i nie wiem czy na sprawnościówce będzie mi przeszkadzał inny rodzaj niby "lepszej" nawierzchni czy będę mógł dzięki temu uciąć kilka sekund.

te 100metrowe sprinty pomogą w lepszym czasie na 50m??

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2302 dnia: Maj 21, 2014, 17:35:45 »
a jak to jest porównując tartan z drogą w terenie ? Jest duża odczuwalna różnica w czasie biegu ? Osobiście nie mam dostepu do stadionu gdzie mógłbym poćwiczyć na tartanie więc jestem zmuszony biegać w terenie i nie wiem czy na sprawnościówce będzie mi przeszkadzał inny rodzaj niby "lepszej" nawierzchni czy będę mógł dzięki temu uciąć kilka sekund.

te 100metrowe sprinty pomogą w lepszym czasie na 50m??

Coś pewnie pomogą. Popraw siłe i dynamikę nóg poprzez jakieś przysiady ze sztangą. Dobre są skoki na skrzynie i przez plotki.  Podbiegi i zbegi z jakiegoś wzniesienia też pewnie by mogły pomóc. No czasami utrata wagi - to było chyba najbardziej pomocne w moim przypadku.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2303 dnia: Maj 21, 2014, 20:08:49 »
a jak to jest porównując tartan z drogą w terenie ? Jest duża odczuwalna różnica w czasie biegu ? Osobiście nie mam dostepu do stadionu gdzie mógłbym poćwiczyć na tartanie więc jestem zmuszony biegać w terenie i nie wiem czy na sprawnościówce będzie mi przeszkadzał inny rodzaj niby "lepszej" nawierzchni czy będę mógł dzięki temu uciąć kilka sekund.

te 100metrowe sprinty pomogą w lepszym czasie na 50m??

Coś pewnie pomogą. Popraw siłe i dynamikę nóg poprzez jakieś przysiady ze sztangą. Dobre są skoki na skrzynie i przez plotki.  Podbiegi i zbegi z jakiegoś wzniesienia też pewnie by mogły pomóc. No czasami utrata wagi - to było chyba najbardziej pomocne w moim przypadku.

Takie 100 metrowe interwał dużo pomogą bo to wysiłek tlenowy tak jak bieg na 50 metrów.

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2304 dnia: Maj 21, 2014, 20:49:17 »
@Vreal2012
Ja robię interwały na stadionie więc nie przejmuję się patrzeniem na czas podczas biegu, sugeruję się metrami :)
Więc tak: rozgrzewka pod domem, dobiegam na stadion truchtem (około 1.6 km), na stadionie jeszcze lekkie dogrzanie jeśli trzeba/ wymachy nóg itp, no i zaczyna się zabawa... :D odcinki 100m sprint na 100% siły, po czym 100m marszu - i tak z 14 razy. To samo jeśli chodzi o odcinki 200-metrowe, ale tutaj to max 10-12 serii i jest zgon :) po takich interwałach wracam bardzo wolnym truchtem do domu i jeszcze na koniec kilka minut rozciągania. Jeżeli chodzi o wybiegi to wiadomo w terenie (nie potrafiłbym biec 10 km w kółko na stadionie bo zanudziłbym się na śmierć).  "Dawkowanie" treningów u mnie wygląda tak: wybieg 5-10km w tempie (4:20-4:30 min/km)>> dwa dni przerwy>> interwały>>1 lub 2 dni przerwy>> wybieg.... itd
Najważniejsze żeby mieszać treningi i nogi dostawały impuls, wtedy są efekty :)
Każdy musi znaleźć dla siebie odpowiedni trening i zobaczyć jak najbardziej mu pasuje.

Zwalnianie do marszu podczas interwałów zamień w zwalnianie do truchtu - wycisk totalny, czasem zbiera na wymioty i omdlenie ale taki trening pozwala wycisnąć najwięcej, bo mięśnie cały czas są we wzmożonym ruchu (nie ma chyba co porównywać truchtu 6-9 km/h do marszu, zupełnie inny wysiłek).

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2305 dnia: Maj 21, 2014, 21:06:27 »
Ja np. robię 15 minut truchtem na stadionie, 12 serii 100m (90% sprintu) i 100(truchtu) i pozniej ostatnie 400m na maksa, albo 8-10 minut truchtu.

Offline akosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2306 dnia: Maj 22, 2014, 23:33:34 »
Czy wiadomo ile w Poznaniu złożono podań ?
"Z Sercem do ludzi, Z Rozumem do akcji..."
[...] nawet z narażeniem życia [...]

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2307 dnia: Maj 23, 2014, 16:04:29 »
Mógłby ktoś mniej więcej opisać, jak wygląda przeciętny dzień słuchacza SA PSP?  :straz:

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2308 dnia: Maj 23, 2014, 22:09:15 »
Mógłby ktoś mniej więcej opisać, jak wygląda przeciętny dzień słuchacza SA PSP?  :straz:

Poszukaj na forum bo już było.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2309 dnia: Maj 24, 2014, 00:35:19 »
Hehe, jest progres, dziś na basenie przepłynąłem już całą długość ciągiem :D

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2310 dnia: Maj 24, 2014, 13:41:50 »
Progres jest jak nigdy, całe dnie w książkach, testach :D

Offline WiktorekPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2311 dnia: Maj 24, 2014, 22:10:55 »
cyt     "Mógłby ktoś mniej więcej opisać, jak wygląda przeciętny dzień słuchacza SA PSP?  "

w każdej szkole inaczej wygląda dzień w okresie unitarnym. Moim zdaniem lepiej nie dowiać się za dużo, trzeba to przeżyć i później śmiać się z tego. Jedynie warto potrenować kondycję nie tylko pod kątem testów do szkoły  ale też unitarnym zrobić sobie więcej biegów dłuższych, warto by było też pobiegać z jakimś obciążeniem ok 10-12kg, bo też się zdarza że trzeba biegać z takim ciężarem.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2312 dnia: Maj 24, 2014, 22:20:03 »
Nie ma co iść do CS PSP bo "kapitan nie da rady" rządzi z teściem, byłym :P w CS PSP w ciul rejonów do sprzątania i robienia zamiast faktycznie czas poświęcić na mądre rzeczy, czyt. stałka, czy chwila dla siebie :P zresztą Czewa nie jest miastem zbyt ciekawym, a Kraków myślę, że reklamować nie trzeba :)

Offline kamilek13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2313 dnia: Maj 24, 2014, 22:31:27 »
Dlaczego CSPSP nie jest miejscem ciekawym ?? nauczysz się napewno dyscyplony sprawdzisz się czy nadajesz się zarówno psychicznie jak i fizycznie do tego zawodu. Na unitarce jest na pewno nie lekko, ale 2 miesiące zleci, i później będziesz dumny że dałeś radę!!! Jest dużo prac gospodarczych na szkolę, ale przynajmniej zdobędziesz doświadczenie i systematyczności; p Warto obejrzeć film na stronie głównej CSPSP na samym dole, bardzo motywujący by trafić do tej Szkoły!! jest sporo ciekawych zajęć zarówno boisko do siatkóki plażówej hali, kort tenisowy, sauna masaże i wiele atrakcji :P

Offline bartekslu1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2314 dnia: Maj 24, 2014, 23:23:29 »
najważniejsze żeby się dostać, a czy to krk, częstochowa czy poznań bez różnicy. Będziecie mieć na full przepełnione dni pracami na terenie szkoły i nauką więc naimprezować się raczej nie naimprezujecie :) jesli chodzi o imprezy to odsyłam do rekrutacji na politechnike krakowską

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2315 dnia: Maj 25, 2014, 08:29:45 »
jest sporo ciekawych zajęć zarówno boisko do siatkóki plażówej hali, kort tenisowy, sauna masaże i wiele atrakcji :P

Brzmi raczej nie jak szkoła przygotowująca do służby najlepszych z najlepszych, ale jak jakieś centrum wypoczynku  :szalony:

Offline maxo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2316 dnia: Maj 25, 2014, 08:55:55 »
Tia... sauna, masaże powiadasz:D

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2317 dnia: Maj 25, 2014, 09:04:05 »
Dlaczego CSPSP nie jest miejscem ciekawym ?? nauczysz się napewno dyscyplony sprawdzisz się czy nadajesz się zarówno psychicznie jak i fizycznie do tego zawodu. Na unitarce jest na pewno nie lekko, ale 2 miesiące zleci, i później będziesz dumny że dałeś radę!!! Jest dużo prac gospodarczych na szkolę, ale przynajmniej zdobędziesz doświadczenie i systematyczności; p Warto obejrzeć film na stronie głównej CSPSP na samym dole, bardzo motywujący by trafić do tej Szkoły!! jest sporo ciekawych zajęć zarówno boisko do siatkóki plażówej hali, kort tenisowy, sauna masaże i wiele atrakcji :P

To ja chyba jestem w innej szkole...
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.136
  • KM PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2318 dnia: Maj 25, 2014, 09:20:30 »
Może najpierw dostańcie się do tej szkoły, a potem będziecie sobie "wypoczywac" na saunie czy innym przybytku;P

Offline bartekslu1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2319 dnia: Maj 25, 2014, 11:18:16 »
saune to będziecie mieć jak ubierzecie nomexy przy temperaturze 35 stopni na dworze,

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2320 dnia: Maj 25, 2014, 11:37:47 »


Dlaczego CSPSP nie jest miejscem ciekawym ?? nauczysz się napewno dyscyplony sprawdzisz się czy nadajesz się zarówno psychicznie jak i fizycznie do tego zawodu. Na unitarce jest na pewno nie lekko, ale 2 miesiące zleci, i później będziesz dumny że dałeś radę!!! Jest dużo prac gospodarczych na szkolę, ale przynajmniej zdobędziesz doświadczenie i systematyczności; p Warto obejrzeć film na stronie głównej CSPSP na samym dole, bardzo motywujący by trafić do tej Szkoły!! jest sporo ciekawych zajęć zarówno boisko do siatkóki plażówej hali, kort tenisowy, sauna masaże i wiele atrakcji :P

To ja chyba jestem w innej szkole...

Coś wiecej na ten temat?

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2321 dnia: Maj 25, 2014, 12:21:36 »
Ktos juz wczesniej opisywal dzien z zycia kadeta trzeba poszukac.

Offline JackDaniels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2322 dnia: Maj 25, 2014, 14:30:09 »
panowie kiedy dostaje sie listy, które wysyłaja nam ze szkoły ?

Offline schenk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2323 dnia: Maj 25, 2014, 14:35:02 »
jak dobrze się mi wydaje to do połowy czerwca powinniśmy otrzymać

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #2324 dnia: Maj 25, 2014, 18:41:21 »
Tak, tak... Częstochowa jest bleee. Idźcie do Karkowa i Poznania, mniej mocniejszej ekipy do CS-u będzie :D