Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871129 razy)

Offline seba71wro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1800 dnia: Kwiecień 26, 2014, 21:42:26 »
Witam panowie wiem ze takie pytanie już było tylko po prostu nie pamiętam odpowiedzi a nie moge znaleźć
w pkt 9 w stosunek do służby wojskowej trzeba wpisać kategorie w zaznaczyć przeniesiony do rezerwy czy jak? Ponieważ byłem raz  dostałem ksiązeczke i więcej nie byłem
Mi się wydaję, że poborowy też jest ok, jeśli było się na komisji i dostało kategorię.
"A jeśli miałbym urodzić się znów, to tylko w Polsce i tylko tu"

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1801 dnia: Kwiecień 26, 2014, 21:45:00 »
Witam panowie wiem ze takie pytanie już było tylko po prostu nie pamiętam odpowiedzi a nie moge znaleźć
w pkt 9 w stosunek do służby wojskowej trzeba wpisać kategorie w zaznaczyć przeniesiony do rezerwy czy jak? Ponieważ byłem raz  dostałem ksiązeczke i więcej nie byłem
Mi się wydaję, że poborowy też jest ok, jeśli było się na komisji i dostało kategorię.

Skreślasz przedpoborowy, kategoria A, przeniesiony do rezerwy - kategoria A. Stopień, jeżeli nic nie wiesz to puste nr. specjalności też puste. Przynależność do wku, wpisz najbliższy. Ile jeszcze osób będzie o to pytać?

Offline Fikus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Sa PsP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1802 dnia: Kwiecień 27, 2014, 09:32:21 »
Kto oprócz mnie czuje lekka napinke przed testami ? :D
Kolego pewnie kazdy komu zalezy czuje :D ja moge szczerze powiedziec ze z dnia na dzien czuje coraz wieksza napinke :P

Offline rudi0018

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1803 dnia: Kwiecień 27, 2014, 11:38:05 »
Nie za bardzo rozumiem pkt 9 w podaniu. W Książeczce Wojskowej mam wpis "Przeznaczony do służby wojskowej" Nie mam nic typu: przeniesiony do rezerwy, więc co muszę zaznaczyć w tym podaniu?
i jeszcze mam pewnie banalne dla większości pytanie, ale czy wysłać muszę tylko kopię Świadectwa Ukończenia Szkoły? Bo w tym roku skończyłem szkołę i świadectwo maturalne (ze zdanymi maturami) będę miał dopiero pod koniec czerwca, ale to świadectwo ich nie interesuje tak?

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1804 dnia: Kwiecień 27, 2014, 11:46:55 »
Gardziłem tym jak nie chciało wam się odpowiadać na głupie pytania, bo uważałem że każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć... ale też wyszedłem teraz z siebie, boże. Kolego, odpowiedź sobie na pytanie czy matura jest potrzebna do SA? Może pomoże jak przeczytasz jeszcze 10 razy zasady rekrutacji.

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1805 dnia: Kwiecień 27, 2014, 12:14:10 »
Gardziłem tym jak nie chciało wam się odpowiadać na głupie pytania, bo uważałem że każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć... ale też wyszedłem teraz z siebie, boże. Kolego, odpowiedź sobie na pytanie czy matura jest potrzebna do SA? Może pomoże jak przeczytasz jeszcze 10 razy zasady rekrutacji.



"III. ORYGINAŁ ŚWIADECTWA DOJRZAŁOŚCI LUB ORYGINAŁ ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA SZKOŁY ŚREDNIEJ."

Jako, że mi oryginał świadectwa zginął podczas akcji, więc wysyłam nic innego jak świadectwo maturalne, zwane dalej świadectwem dojrzałości. :)
Więc jeśli ktoś ma podobny problem to maturka w tym wypadku się przyda.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline rudi0018

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1806 dnia: Kwiecień 27, 2014, 12:25:06 »
Dzięki, za odpowiedź maltanski, bo nie za bardzo rozumiałem to czy osoby bez zdanej matury, mogą się uczyć się takich szkołach.
A co odnośnie mojego pierwszego pytania to jeśli nie jestem przeniesiony do rezerwy, tylko mam zdolny do służby wojskowej, to zaznaczam poborowy i w pisuję kat. A, a przy rezerwie nic nie piszę?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1807 dnia: Kwiecień 27, 2014, 12:29:19 »
Dzięki, za odpowiedź maltanski, bo nie za bardzo rozumiałem to czy osoby bez zdanej matury, mogą się uczyć się takich szkołach.
A co odnośnie mojego pierwszego pytania to jeśli nie jestem przeniesiony do rezerwy, tylko mam zdolny do służby wojskowej, to zaznaczam poborowy i w pisuję kat. A, a przy rezerwie nic nie piszę?
Wszyscy poborowi po 2 tygodniach od otrzymania książeczki są z automatu przenoszeni do rezerwy...

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1808 dnia: Kwiecień 27, 2014, 12:32:44 »
Dzięki, za odpowiedź maltanski, bo nie za bardzo rozumiałem to czy osoby bez zdanej matury, mogą się uczyć się takich szkołach.
A co odnośnie mojego pierwszego pytania to jeśli nie jestem przeniesiony do rezerwy, tylko mam zdolny do służby wojskowej, to zaznaczam poborowy i w pisuję kat. A, a przy rezerwie nic nie piszę?

A co napisałem 4 posty wyżej? W sumie nawet nad twoim poprzednim postem?

Offline rudi0018

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1809 dnia: Kwiecień 27, 2014, 12:36:17 »
W porządku, dzięki. Sory za oczywiste pytania, ale chcę dobrze złożyć podanie, aby roku nie stracić. ; )

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1810 dnia: Kwiecień 27, 2014, 12:51:30 »
To miało być śmieszne? Czy jak?

Nie ma czegoś takiego że sobie wolno pobiegniesz swoim tempem. Tempo jest narzucane z czoła, zamykający stawkę kończą w karetce...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline baja

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1811 dnia: Kwiecień 27, 2014, 12:55:12 »
wiem, że było takie pytanie, ale nie moge znaleźć tego, chodzi mi o formularz 1 jak jest "stosunek do powszechnego obowiazku służby wojskowej" to co trzeba zaznaczyć, mam kategorie A.

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1812 dnia: Kwiecień 27, 2014, 13:03:25 »
wiem, że było takie pytanie, ale nie moge znaleźć tego, chodzi mi o formularz 1 jak jest "stosunek do powszechnego obowiazku służby wojskowej" to co trzeba zaznaczyć, mam kategorie A.


Żartujesz, prawda?  :gwiazdki:
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1813 dnia: Kwiecień 27, 2014, 14:29:28 »
wiem, że było takie pytanie, ale nie moge znaleźć tego, chodzi mi o formularz 1 jak jest "stosunek do powszechnego obowiazku służby wojskowej" to co trzeba zaznaczyć, mam kategorie A.

ostatnie 2 strony caly czas katuja ten temat :] zerknij w góre.  :kask:

Offline Kamzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1814 dnia: Kwiecień 27, 2014, 16:38:53 »
Jak piszecie życiorys, dane, datę, "ŻYCIORYS" na środku i dopiero treść, czy od początku strony jedziecie ze swoją bogatą przeszłością? ;)

Offline artek1906

  • Cel: SA PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1815 dnia: Kwiecień 27, 2014, 17:21:42 »
panowie wiem że pytanie się już pojawiało ale jest inny problem. jesli zaznaczam w ankiecie (SA PSP KRAKÓW) że jestem przeniesiony do rezerwy to nie moge wtedy wpisać żadnej kategorii bo nie pola na nią. Co mam wobec tego zrobić zaznaczyć poborowy i wpisać kat A czy tez zaznaczyc przeniesiony do rezerwy i tyle?
Nie dziw się, że masz w życiu pod górkę. Przecież idziesz na szczyt!

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1816 dnia: Kwiecień 27, 2014, 18:17:28 »
Jesli komus sprawia trudnosc zlozenia podania to jak sobie poradzi na testach lub na szkole  :stop:
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1817 dnia: Kwiecień 27, 2014, 20:09:28 »
Mnie to już od roku zadziwia, że człowiek po szkole średniej podstawowych informacji nie może znaleźć.  :mellow:

Ludzie drodzy. Po komisji wojskowej w wieku 19 lat lat, zostajecie przeniesieni po 14 dniach do rezerwy. Wpis w książeczce sami sobie ogarniacie w WKU. Stopnia nie wpisujecie bo nie macie. Ten temat myślałem że będzie o treningu i nauce a nie o takich bzdurach. Ja mam np.C+E i nie zadaje głupich pytań czy za C+E dostanę dodatkowe punkty jak tak nie jest napisane, dlatego rozwalają mnie pytania o punkty za język oraz prawo jazdy kat. B. Pozdro.

Offline artek1906

  • Cel: SA PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1818 dnia: Kwiecień 27, 2014, 22:45:49 »
no dokładnie po szkole sreniej powinnien umiec czytac ze zrozumieniem. ale czy przeczytales mój post ze zrozumieniem? wiem ze jestem przeniesiony do rezerwy tylko pytalem bo w ankiecie krakowskiej jest chyba błąd bo dali możliwośc wpisania kategori przy polu"przedpoborowy" a nie dali tej możliwości przy polu "przeniesiony do rezerwy" wiec zaszła chyba pomyłka i powinno być na odwrót. po za tym uważam że ten temat wlasnie powinnien byc od takich rzeczy. bo w podciaganiu na drazku ten temat nie zrobi dla Ciebie kilku wiecej podciągnięc. Pozdrawiam.
Nie dziw się, że masz w życiu pod górkę. Przecież idziesz na szczyt!

Offline zgaju

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1819 dnia: Kwiecień 28, 2014, 10:24:17 »
Czy za ocenę z języka w tym roku są punkty? bo albo nie ma albo gdzieś przeoczyłem?

Offline eljotek1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1820 dnia: Kwiecień 28, 2014, 10:32:07 »
Czy za ocenę z języka w tym roku są punkty? bo albo nie ma albo gdzieś przeoczyłem?
W tym roku piszesz maturę?Jak tak to nie wiem jak sobie poradzisz z czytaniem ze zrozumieniem.
Nie,nie ma punktów :szalony:

razzor

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1821 dnia: Kwiecień 28, 2014, 11:19:17 »
Ja w tym roku chyba również spróbuję do aspirantki... Tylko nie wiem, na którą się starać? Ciężki wybór, wszędzie tak samo daleko ;) Jakieś rady koledzy strażacy? :)

Offline zgaju

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1822 dnia: Kwiecień 28, 2014, 12:05:41 »
Czy za ocenę z języka w tym roku są punkty? bo albo nie ma albo gdzieś przeoczyłem?
W tym roku piszesz maturę?Jak tak to nie wiem jak sobie poradzisz z czytaniem ze zrozumieniem.
Nie,nie ma punktów :szalony:

tak i szkoda, że nie będę miał pomocy takiego mistrza świata jak ty.. ale myślę, że sobie poradzę ;]
normalnie zadawane pytania, a tutaj niektóre z osób odpowiada z wielką łaską..
mimo wszystko dzięki za odpowiedź ;]

Offline kubaw93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • CEL PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1823 dnia: Kwiecień 28, 2014, 14:52:37 »
Ja w tym roku chyba również spróbuję do aspirantki... Tylko nie wiem, na którą się starać? Ciężki wybór, wszędzie tak samo daleko ;) Jakieś rady koledzy strażacy? :)

Hmm.. Zależy czego oczekujesz od SA, słyszałem że np. w Krakowie można zrobić dużo szkoleń z zakresu ratownictwa wysokościowego, w porównaniu do innych szkół. A co inne szkoły oferują to Ci nie powiem

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1824 dnia: Kwiecień 28, 2014, 15:03:02 »
Po wysłaniu podania do szkoły za pomocą poczty polskiej dzwoniliście dowiedzieć się czy doszło, czy wszystko poprawnie i czy doszedł przelew? Wiem, że można śledzić przesyłkę ale chodzi mi głównie o to czy wykonujecie taki telefon potwierdzający?