Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871041 razy)

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1000 dnia: Luty 25, 2014, 23:31:11 »
trzeba sie dostac a dopiero myśleć o badaniach :wall:
to po co się w ogóle przygotowywać, starać, ćwiczyć, zadawać pytania, dowiadywać nowych rzeczy jak i tak nikt z nas się nie dostanie?  :wall:

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1001 dnia: Luty 26, 2014, 00:16:16 »
trzeba sie dostac a dopiero myśleć o badaniach :wall:

Myśląc tak jak Ty to nawet gdybym się dostał to ujebaliby mnie na przegrodzie nosowej i oczach, a tak to zdążę zrobić zabieg i zakupić ortosoczewki :)

Offline hubercik994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1002 dnia: Luty 26, 2014, 09:08:11 »
Pytanie troche z innej beczki, jezeli przygotowuje sie do drązka , i chce podciagac sie podchwytem na testach . to treningi robic wlasnie podchwytem czy moze nachwytem? pzdr

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1003 dnia: Luty 26, 2014, 09:18:18 »
A ile zrobisz podchwytem a ile nachwytem?  Przy podchwycie pracuje Ci biceps głównie.  Przy nachwycie pracuje mięsień ramienny, który jest słabszy od bicepsa.  Z resztą pomagają silne ramiona, jak i plecy. Jeśli jednak chcesz się lepiej podciągać podchwytem to właśnie bajca ćwicz.  Pompki czy różne takie.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1004 dnia: Luty 26, 2014, 09:45:29 »
Tu masz filmik w którym są pokazane wszystkie rodzaje chwytów oraz pracujące mięśnie http://www.youtube.com/watch?v=bij_Uk9Pn_8

Wracając do terminów to mogliby się już określi bo przydałoby się zamówić jakąś kwaterę na te kilka dni..

Offline tofiik1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1005 dnia: Luty 26, 2014, 10:13:45 »
trzeba sie dostac a dopiero myśleć o badaniach :wall:
to po co się w ogóle przygotowywać, starać, ćwiczyć, zadawać pytania, dowiadywać nowych rzeczy jak i tak nikt z nas się nie dostanie?  :wall:
a tak wogole to gdzie ty sie chcesz dostac??? a napisałem tak bo twoje wpisy brzmią jak bys był juz pewny ze sie dostaniesz...

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1006 dnia: Luty 26, 2014, 11:06:47 »
a tak wogole to gdzie ty sie chcesz dostac??? a napisałem tak bo twoje wpisy brzmią jak bys był juz pewny ze sie dostaniesz...
Chyba każdy kto poważnie podchodzi do przygotowań ,wychodzi z założenia że przygotowuje się po to aby się dostać a nie żeby się przejechać i zobaczyć jak inni się dostali..

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1007 dnia: Luty 26, 2014, 11:34:56 »
Z doświadczenia wiem, że lepiej podciągać się nachwytem z tego względu iż można szeroko złapać drążek a co za tym idzie zakres ruchu w podciąganiu jest mniejszy w porównaniu z podchwytem. Druga sprawa, na testach jak nie wyprostujecie rąk do końca w stawie łokciowym to wam nie zaliczą danego podciągnięcia.

Offline komsale

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Cel SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1008 dnia: Luty 26, 2014, 12:40:41 »
Pytanie do kadetów, z jakich przyczyn część osób odpada na unitarce? nie dają rady fizycznie czy coś innego?

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1009 dnia: Luty 26, 2014, 14:02:21 »
Pytanie do kadetów, z jakich przyczyn część osób odpada na unitarce? nie dają rady fizycznie czy coś innego?
Podpinam się do pytania

Offline matrixartur

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
  • SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1010 dnia: Luty 26, 2014, 14:14:27 »
A skąd ta informacja że tyle osób odpada na unitarce?

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1011 dnia: Luty 26, 2014, 14:25:29 »
Bez przesady ale sporo ludzi nie odpada na unitarce - owszem odpadają ale to jednostki no ale fakt odpadają.
A czemu odpadają, bo pewnie są słabi, nie wytrzymują fizycznie i psychicznie.

Hah pisałem coś, że byłby cud jakby zmienili terminy, a tu proszę wszystko może się zmienić :) Ale na razie nie ma co chwalić ch*ja przed wytryskiem ;p

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1012 dnia: Luty 26, 2014, 14:51:18 »
Odpadaja bo nie daja rady fizycznie, psychicznie lub czasem nie zdaja fizyko-chemi na unitarce( ale to poddno zadko). Ciekawe z tym zmianem terminu mi wsumie bardziej pasuje czerwiec, moga tez ustalac date basenu, bo nie byla podana ale watpie w to.
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline maxo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1013 dnia: Luty 26, 2014, 15:13:50 »
U mnie na unitarce odpadły trzy osoby. Jedna powiedziała, że "nie umie meldować" cokolwiek miała na myśli, drugiej się po prostu nie podobało.   Moim zdaniem odpadają osoby, którym po prostu nie zależy na byciu strażakiem. 3 osoba odpadła już w sumie po unitarce bo nie zaliczyła komisa z fizyko-chemii spalania.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1014 dnia: Luty 26, 2014, 15:15:12 »
Dzwoniłem do CS PSP i bardzo miła pani powiedziała mi, że terminy ulegną zmianie. Szkoła miała bardzo dużo sygnałów, że egzaminy kolidują z egzaminami technicznymi i w związku z tym, będą one przełożone na późniejszy termin. Wszelkie zmiany będą na stronie CS PSP. ;)

Offline JackDaniels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1015 dnia: Luty 26, 2014, 19:00:46 »
nie wiem jak dla was :D ale dla mnie BAJKA !!   :rofl:

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1016 dnia: Luty 26, 2014, 19:14:09 »
Dobra niech przełożą teraz na lipiec powiedzmy 10-12 to  zaczynajmy dzwonić, że też nam się nie podoba ten termin, bo coś tam coś tam, dla mnie to chore :cooo: Z góry narzucone reguł rekrutacji są, a dużo osób się nie zgadza i dzwoni o przełożenie, a jak np od przełożonego rozkaz dostanie taka osoba z którym sie nie będzie zgadzać to co? zadzwoni gdzieś bo jej się nie podoba?  :cooo:

Offline tommy09615

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1017 dnia: Luty 26, 2014, 19:19:29 »
Dobra niech przełożą teraz na lipiec powiedzmy 10-12 to  zaczynajmy dzwonić, że też nam się nie podoba ten termin, bo coś tam coś tam, dla mnie to chore :cooo: Z góry narzucone reguł rekrutacji są, a dużo osób się nie zgadza i dzwoni o przełożenie, a jak np od przełożonego rozkaz dostanie taka osoba z którym sie nie będzie zgadzać to co? zadzwoni gdzieś bo jej się nie podoba?  :cooo:
A czemu tak Ci to przeszkadza? Cieszyłeś się bo miał byś mniejszą konkurencję? Przecież tam też pracują ludzie i też potrafią zrozumieć taką sytuację. Widocznie skala problemu nie jest mała skoro zastanawiają się nad przełożeniem terminu. Jak dla mnie bardzo dobrze, że tak się stało bo mam w tym terminie sesje na studiach, a jest to moja ostatnia szansa na dostanie się do SA. Więc kamm92 nie przesadzaj i nie porównuj tego do wykonywania rozkazów bo są to dwie całkiem odmienne sytuacje.

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1018 dnia: Luty 26, 2014, 19:24:42 »
Dobra niech przełożą teraz na lipiec powiedzmy 10-12 to  zaczynajmy dzwonić, że też nam się nie podoba ten termin, bo coś tam coś tam, dla mnie to chore :cooo: Z góry narzucone reguł rekrutacji są, a dużo osób się nie zgadza i dzwoni o przełożenie, a jak np od przełożonego rozkaz dostanie taka osoba z którym sie nie będzie zgadzać to co? zadzwoni gdzieś bo jej się nie podoba?  :cooo:
A czemu tak Ci to przeszkadza? Cieszyłeś się bo miał byś mniejszą konkurencję? Przecież tam też pracują ludzie i też potrafią zrozumieć taką sytuację. Widocznie skala problemu nie jest mała skoro zastanawiają się nad przełożeniem terminu. Jak dla mnie bardzo dobrze, że tak się stało bo mam w tym terminie sesje na studiach, a jest to moja ostatnia szansa na dostanie się do SA. Więc kamm92 nie przesadzaj i nie porównuj tego do wykonywania rozkazów bo są to dwie całkiem odmienne sytuacje.

Wbijam w konkurencje kolego, jestem dobrze przygotowany do egzaminów, już mógłbym do nich podchodzić, a do czerwca to już perfekt będzie, więc konkurencja mnie nie martwi,  poza tym też mam sesję na studiach. Trochę mnie wkurzyło to, bo miałem na koniec czerwca miałęm zaplanowany wypad za granicę, tyle, elo

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1019 dnia: Luty 26, 2014, 19:32:03 »
Mi by pasował maj moze jak zadzwonie to sie zastanowią  :szalony:
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1020 dnia: Luty 26, 2014, 19:32:36 »
Panowie myślę, że każda ze stron ma trochę racji. Z jednej strony kiedyś, chyba 2 czy 3 lata temu też egzaminy były w czerwcu i nie zmienili terminu. Z drugiej strony osoby z technikum mają problem z tymi terminami egzaminów. Mnie tylko zastanawia czy naprawdę ktoś tam z góry nie pomyślał o tym, że mogą się nakładać terminy egzaminów powodując tym samym teraz mały bałagan... Nie ukrywam, termin czerwcowy też mi pasował ze względu na to że planowałem mały wypad za granicę a teraz muszę wszystko odkręcać i co też z tego względu mam dzwonić?

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1021 dnia: Luty 26, 2014, 19:32:44 »
Mi by pasował maj moze jak zadzwonie to sie zastanowią  :szalony:

ja tak koniec lipca elegancko by było  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Offline tommy09615

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1022 dnia: Luty 26, 2014, 19:33:15 »
Dobra niech przełożą teraz na lipiec powiedzmy 10-12 to  zaczynajmy dzwonić, że też nam się nie podoba ten termin, bo coś tam coś tam, dla mnie to chore :cooo: Z góry narzucone reguł rekrutacji są, a dużo osób się nie zgadza i dzwoni o przełożenie, a jak np od przełożonego rozkaz dostanie taka osoba z którym sie nie będzie zgadzać to co? zadzwoni gdzieś bo jej się nie podoba?  :cooo:
A czemu tak Ci to przeszkadza? Cieszyłeś się bo miał byś mniejszą konkurencję? Przecież tam też pracują ludzie i też potrafią zrozumieć taką sytuację. Widocznie skala problemu nie jest mała skoro zastanawiają się nad przełożeniem terminu. Jak dla mnie bardzo dobrze, że tak się stało bo mam w tym terminie sesje na studiach, a jest to moja ostatnia szansa na dostanie się do SA. Więc kamm92 nie przesadzaj i nie porównuj tego do wykonywania rozkazów bo są to dwie całkiem odmienne sytuacje.

Wbijam w konkurencje kolego, jestem dobrze przygotowany do egzaminów, już mógłbym do nich podchodzić, a do czerwca to już perfekt będzie, więc konkurencja mnie nie martwi,  poza tym też mam sesję na studiach. Trochę mnie wkurzyło to, bo miałem na koniec czerwca miałęm zaplanowany wypad za granicę, tyle, elo
Widzisz, nigdy każdego nie zadowolisz. Takie jest życie. Jeszcze niczego nie wiadomo na 100%. Nie wiadomo też na jak dużo ewentualnie przesunął. Więc może nie będzie tak źle ;)

Offline PotwiedzoneInfo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1023 dnia: Luty 26, 2014, 19:41:51 »
Ciekawe by bylo jakby w Cs i Sa psp egzaminy byly w lipcu a Poznan znow sie wylamal i mial w czerwcu tak jak bylo w zeszlym roku z ludzmi ktorzy mogli startowac w wieku 23 lat  -_-
Przeraża start cię? Nie zobaczysz mety.

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1024 dnia: Luty 26, 2014, 19:42:28 »
Dobra niech przełożą teraz na lipiec powiedzmy 10-12 to  zaczynajmy dzwonić, że też nam się nie podoba ten termin, bo coś tam coś tam, dla mnie to chore :cooo: Z góry narzucone reguł rekrutacji są, a dużo osób się nie zgadza i dzwoni o przełożenie, a jak np od przełożonego rozkaz dostanie taka osoba z którym sie nie będzie zgadzać to co? zadzwoni gdzieś bo jej się nie podoba?  :cooo:
A czemu tak Ci to przeszkadza? Cieszyłeś się bo miał byś mniejszą konkurencję? Przecież tam też pracują ludzie i też potrafią zrozumieć taką sytuację. Widocznie skala problemu nie jest mała skoro zastanawiają się nad przełożeniem terminu. Jak dla mnie bardzo dobrze, że tak się stało bo mam w tym terminie sesje na studiach, a jest to moja ostatnia szansa na dostanie się do SA. Więc kamm92 nie przesadzaj i nie porównuj tego do wykonywania rozkazów bo są to dwie całkiem odmienne sytuacje.

Wbijam w konkurencje kolego, jestem dobrze przygotowany do egzaminów, już mógłbym do nich podchodzić, a do czerwca to już perfekt będzie, więc konkurencja mnie nie martwi,  poza tym też mam sesję na studiach. Trochę mnie wkurzyło to, bo miałem na koniec czerwca miałęm zaplanowany wypad za granicę, tyle, elo
Widzisz, nigdy każdego nie zadowolisz. Takie jest życie. Jeszcze niczego nie wiadomo na 100%. Nie wiadomo też na jak dużo ewentualnie przesunął. Więc może nie będzie tak źle ;)

Dziwi mnie jedno, tyle lat egzaminy były w czerwcu i jakoś nie przekładali ich... ostatnie 2 lata tylko w lipcu byly m.in ze względu Euro. Czyżby ktoś wysoko postawiony wykonał odpowiedni telefon? ;> :szalony: