Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871074 razy)

Offline maxo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #900 dnia: Luty 19, 2014, 13:58:55 »
Czy po aspirantce czy po głównej to i tak kobieta najprawdopodobniej na biuro pójdzie.

Offline 19szymon93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #901 dnia: Luty 19, 2014, 17:08:29 »
Pojechali po bandzie z tą punktacją. Będzie trochę niesprawiedliwie, a jedyne co dobre to punkty za sprawność. Jak dla mnie 3 pkt za prawko C to zbyt mało biorąc pod uwagę to, że można teraz zrobić od 21 lat ( albo robić kwalifikacje i wydać kase w granicach 3-4 tys). Jeśli chodzi o ratowników medycznych to też pokrzywdzeni, bo trzeba się uczyć 2 lata, zdać egzaminy i praktycznie dopiero na trzeci nabór można dostać punkty za ratownika bo dyplom niestety w sierpniu, a papiery zdajemy w maju. 15 pkt jeszcze pasowało, ale 5?? Co to jest ..
Daj z siebie wszystko!!!

Offline tomala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #902 dnia: Luty 19, 2014, 17:23:49 »
a jak wygląda ze służbą po szkołach? praca absolwenta sgsp ze stopniem młodszego kapitana ogranicza się do jakiś zajęć czy tak jak inni podejmują akcje i działają bezpośrednio fizycznie?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #903 dnia: Luty 19, 2014, 20:02:49 »
Absolwent SGSP zazwyczaj ma możliwość wyboru tj. biuro/podział, choć jest to uwarunkowane wolnymi etatami na poszczególnych stanowiskach w danej komendzie.
 :straz:

Offline komsale

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Cel SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #904 dnia: Luty 19, 2014, 20:15:35 »
a jak wygląda ze służbą po szkołach? praca absolwenta sgsp ze stopniem młodszego kapitana ogranicza się do jakiś zajęć czy tak jak inni podejmują akcje i działają bezpośrednio fizycznie?
u mnie w jednostce chłopak po sgsp jest dowodcą zastepu...

Offline tomala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #905 dnia: Luty 19, 2014, 20:30:34 »
a jak wygląda ze służbą po szkołach? praca absolwenta sgsp ze stopniem młodszego kapitana ogranicza się do jakiś zajęć czy tak jak inni podejmują akcje i działają bezpośrednio fizycznie?
u mnie w jednostce chłopak po sgsp jest dowodcą zastepu...
jego zdania zamykają się w kierowaniu ekipą podczas akcji czy pracuje tak jak inni, bezpośrednio angażując się w akcje ratowniczą? pytam z czystej ciekawości :)

Offline komsale

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Cel SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #906 dnia: Luty 19, 2014, 20:40:24 »
ma ludzi pod sobą ale tez bierze udział w akcjach ratunkowych, z tego co wiem to tylko kierowca nie bierze udziału bo musi być cały czas przy wozie, ale ja przy akcji nigdy nie byłem  wiec moge sie mylić chodz nie sądze :straz:

Offline Lindziuu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Marzenia do spełnienia ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #907 dnia: Luty 19, 2014, 20:49:55 »
Przynajmniej z moich obserwacji i doświadczenia w akcjach w OSP wynika, że kierowca zawsze zostaje przy aucie ;)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #908 dnia: Luty 19, 2014, 20:59:37 »
a jak wygląda ze służbą po szkołach? praca absolwenta sgsp ze stopniem młodszego kapitana ogranicza się do jakiś zajęć czy tak jak inni podejmują akcje i działają bezpośrednio fizycznie?
u mnie w jednostce chłopak po sgsp jest dowodcą zastepu...
jego zdania zamykają się w kierowaniu ekipą podczas akcji czy pracuje tak jak inni, bezpośrednio angażując się w akcje ratowniczą? pytam z czystej ciekawości :)

Kieruje ludźmi z którymi jedzie na wozie i nawet całą akcją (gdzieś w ustawie o tym pisze, mówimy tu o jrg)  :wacko: Jak będzie taka konieczność to może działać, przecież nie będzie sztywno stał obok kiedy może pomóc chłopakom, a nie będzie to kolidowało z jego obecnym zajęciem. Tak samo kierowca aczkolwiek jeżeli nie ma takiej potrzeby to powinien pilnować wozu.

Offline komsale

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Cel SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #909 dnia: Luty 19, 2014, 21:04:03 »
kierowca ma obowiązek nie oddalac sie od wozu bo odpowiada za cały sprzęt, tego jestem pewien bo gadałem nawet dzisiaj z chłopakami na ten temat ;-)

Offline mazzy92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #910 dnia: Luty 20, 2014, 06:14:53 »
Ciekawi mnie taka sprawa: jeżeli do SA po wszystkich testach, badaniach zaczyna się unitarka i rozpoczyna ją 90 osób, a w trakcie jej kilka osób zrezygnuje to dobierają te kilka osób z listy rezerwowych? i te osoby mają krótszą unitarkę czy muszą ją odbyć w innym terminie? Wiecie jak to wygląda?

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #911 dnia: Luty 20, 2014, 06:46:10 »
Jeśli unitarkę rozpoczyna 90 osób, to nikogo już nie dobierają  i unitarkę skończy tyle ile zostanie

Offline tomal17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #912 dnia: Luty 20, 2014, 15:52:44 »
W Krakowie się coś dzieje, edycja strony jest, także możemy się spodziewać, że za niedługo coś się zmieni :)

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #913 dnia: Luty 20, 2014, 17:06:54 »
W Krakowie się coś dzieje, edycja strony jest, także możemy się spodziewać, że za niedługo coś się zmieni :)

pewnie dopiero teraz krk aktualizuje nowa warunki rekrutacji na stronie, ktore juz sa od paru dni na stronach czest i pzn

Offline Asia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #914 dnia: Luty 20, 2014, 17:23:45 »
shaolin: "Nie zrozum mnie źle.." daj spokój ;) każdy kto się wypowiada w sprawie kobiet w straży są dla mnie cenne i w żaden sposób mnie nie uraża (oczywiście w granicach rozsądku xD). Powiem Ci, że nim zaczęłam studia (bezpieczeństwo wewnętrzne, stacjo) to myślałam o szkole głównej aaale jak ujawniły sie moje wyniki z matury to baardzo szybko zrezygnowałam z niej xD bo gdzieś czytałam że nie którzy co pisali matury z fizy i chemi na poziomie rozszerzonym i nie dostawali sie no to musiałam znaleźć tzw. plan B :) Twoja odpowiedź mnie nie zniechęca, bo jak pisałam już wyżej każda wypowiedź jest dla mnie cenna :)
I teraz tak, ostatnim razem jak odwiedzałam stronę SG to było 3 lata temu xD i pytanie jest takie, czy warunki dostania się tam uległy zmianie? Bo jak teraz patrze to nic znaleźć nie mogę ;/ (czy jeszcze nie zostały opublikowane?)

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #915 dnia: Luty 20, 2014, 17:39:05 »
Tu masz warunki rekrutacji na ten rok https://www.sgsp.edu.pl/rekrutacja-na-studia-w-sgsp/war14-15
Na jakiej uczelni studiujesz BW Asiu?

Offline Asia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #916 dnia: Luty 20, 2014, 17:42:21 »
Dziękuje :)
PWSZ Legnica :P

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #917 dnia: Luty 20, 2014, 18:07:57 »
shaolin: "Nie zrozum mnie źle.." daj spokój ;) każdy kto się wypowiada w sprawie kobiet w straży są dla mnie cenne i w żaden sposób mnie nie uraża (oczywiście w granicach rozsądku xD). Powiem Ci, że nim zaczęłam studia (bezpieczeństwo wewnętrzne, stacjo) to myślałam o szkole głównej aaale jak ujawniły sie moje wyniki z matury to baardzo szybko zrezygnowałam z niej xD bo gdzieś czytałam że nie którzy co pisali matury z fizy i chemi na poziomie rozszerzonym i nie dostawali sie no to musiałam znaleźć tzw. plan B :) Twoja odpowiedź mnie nie zniechęca, bo jak pisałam już wyżej każda wypowiedź jest dla mnie cenna :)
I teraz tak, ostatnim razem jak odwiedzałam stronę SG to było 3 lata temu xD i pytanie jest takie, czy warunki dostania się tam uległy zmianie? Bo jak teraz patrze to nic znaleźć nie mogę ;/ (czy jeszcze nie zostały opublikowane?)

Rekrutacja na studia stacjonarne w służbie kandydackiej (zakładam że takie Ci chodzi) uległy znacząco zmianie, dlatego warto przeczytać zawartość linku zapodanego wyżej.
 :straz:

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 20, 2014, 19:42:08 »
To nie jest tak do końca z tym, że Unitarkę zaczyna 80 osób 1 września i nikt nie dochodzi. Zależy od różnych czynników. Czasami w trakcie unitarki dochodzą. Ale takich przypadków jest już niewiele.

Offline KtosZgory

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #919 dnia: Luty 20, 2014, 19:55:34 »
UWAGA!
W tym roku w Krakowie beda brac wiecej osob niz w Czestochowie i Poznaniu. CHCA UZUPELNIC BRAKI. Mozliwe ze pokaze sie na stronie taka sama ilosc miejsc jak w Czestochowie i Poznaniu, ale i tak zwieksza ilosc zakwalifikowanych do 120 a nawet mozliwe wiecej. Warunki zakwateroania juz sa prawie gotowe(sam je przygotowuje i powiedziano ze ma byc w tym roku MINIMUM 120 a do ilu bedziemy robili nie wiem). Osoby ktore sa niepewnie dostania sie do  SAPSP radze skladac podanie  do Krakowa!  :straz:

                                                                                                                                                                                Z POWAŻANIEM
                         
                                                                                                                                                                                        XYZ

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #920 dnia: Luty 20, 2014, 20:15:03 »
UWAGA!
W tym roku w Krakowie beda brac wiecej osob niz w Czestochowie i Poznaniu. CHCA UZUPELNIC BRAKI. Mozliwe ze pokaze sie na stronie taka sama ilosc miejsc jak w Czestochowie i Poznaniu, ale i tak zwieksza ilosc zakwalifikowanych do 120 a nawet mozliwe wiecej. Warunki zakwateroania juz sa prawie gotowe(sam je przygotowuje i powiedziano ze ma byc w tym roku MINIMUM 120 a do ilu bedziemy robili nie wiem). Osoby ktore sa niepewnie dostania sie do  SAPSP radze skladac podanie  do Krakowa!  :straz:

                                                                                                                                                                                Z POWAŻANIEM
                         
                                                                                                                                                                                        XYZ
hahaha wygląda mi to na dobry żart
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline boanerg20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #921 dnia: Luty 20, 2014, 20:18:55 »
hah, koleś pewnie chce się dostać do pzn/czewy i chce aby jak najwiecej osob poszlo do krk, żeby miał jak najmniejszą konkurencję tam gdzie startuje :)

Offline kuba0293

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #922 dnia: Luty 20, 2014, 20:37:38 »
każdy kombinuje jak może.. hahaha  :szalony:

Offline komsale

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Cel SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #923 dnia: Luty 20, 2014, 20:46:53 »
UWAGA!
W tym roku w Krakowie beda brac wiecej osob niz w Czestochowie i Poznaniu. CHCA UZUPELNIC BRAKI. Mozliwe ze pokaze sie na stronie taka sama ilosc miejsc jak w Czestochowie i Poznaniu, ale i tak zwieksza ilosc zakwalifikowanych do 120 a nawet mozliwe wiecej. Warunki zakwateroania juz sa prawie gotowe(sam je przygotowuje i powiedziano ze ma byc w tym roku MINIMUM 120 a do ilu bedziemy robili nie wiem). Osoby ktore sa niepewnie dostania sie do  SAPSP radze skladac podanie  do Krakowa!  :straz:

                                                                                                                                                                                Z POWAŻANIEM
                         
                                                                                                                                                                                        XYZ

to pewnie komendant wojewódzki :rofl:

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #924 dnia: Luty 20, 2014, 21:36:06 »
Owned  :rofl:

[załącznik usunięty przez administratora]