Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871145 razy)

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #350 dnia: Listopad 10, 2013, 17:45:46 »
Wchodzisz do wody. Ustawiasz się pod starterem. Na sygnał odbijasz się od ściany. Zamocowana na niej jest taka czarna taśma. Jak dotykasz to zaczyna liczyć czas.  No i płyniesz jak chcesz. Na końcu też jest ta taśma i przy nawrocie musisz ją dotknąć. Złapanie się krawędzi, zatrzymanie jest już powodem dyskwalifikacji. Po prostu obrócisz się w wodzie jak potrafisz i odbijesz się od ściany, żeby dotknąć nogami taśmy. O ile wyrobisz się w 90s. to będzie ok.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline komsale

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Cel SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #351 dnia: Listopad 11, 2013, 14:11:34 »
A można pierwsze 25m kraulem a z powrotem na plecach aby nie tracić czsu na przekrecanie sie?

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #352 dnia: Listopad 11, 2013, 14:52:32 »
Zaliczenie sprawdzianu z umiejętności pływania polega na przepłynięciu przez kandydata dystansu 50 metrów, dowolnym stylem, w czasie krótszym niż 90 sekund. Czas liczony jest od sygnału startera do momentu dotknięcia ściany basenu, jedną lub obiema dłońmi, po przepłynięciu całego dystansu. Start wykonuje się na sygnał startera w basenie z poziomu wody, bez skoku. W przypadku, gdy sprawdzian odbywa się na basenie o długości 25 m, kandydat po przepłynięciu pierwszej długości wykonuje nawrót w dowolny sposób. Zatrzymywanie się przy ścianie basenu, stanięcie na dnie basenu lub przepłynięcie wymaganego dystansu w czasie dłuższym niż 90 sekund powoduje niezaliczenie sprawdzianu.


Nie wiem czy wszyscy zrozumieli. Do egzaminu z pływania przystępuje pierwsze ~100 osób które miały najlepsze wyniki z reszty konkurencji. U tutaj już się nie punktuje czasu w jakim przepłyniesz. Po prostu masz się zmieścić w czasie, więc spinanie się o obrót jest bez sensu, bo "strace 2 sekundy".
A w ogóle to na waszym miejscu martwił bym się bardziej o dostanie do tej setki szczęśliwców.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline komsale

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Cel SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #353 dnia: Listopad 11, 2013, 19:43:10 »
Tak, wszystko rozumiem tylko chciałem sie upewnić czy tak można...

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #354 dnia: Listopad 12, 2013, 00:04:42 »
żabką to przepłyniesz, albo nawet pieskiem... czasu jest dużo za dużo wg mnie. Ja osobiście nie trenuje pływania, nigdy nie trenowalem i ostatnio na próbe zrobiłem sobie test.. 50m (dwie długości) przepłynąłem kraulem w czasie 31 sekund... gdzie tam do 90, więc naprawde nie ma co się "srać", jak ktoś potarfi w minimalnym stopniu pływać to sobie da bez większego problemu rade.

Offline 39gge

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #355 dnia: Listopad 12, 2013, 10:35:00 »
Skoczu, trenować nie musiałeś, ale regularnie to pływałeś na pewno, przynajmniej przez jakiś okres w swoim życiu, bo 31s na 50m nie bierze się z wakacyjnych kąpieli w Bałtyku.

Co do testu z pływania. Jak zaliczą go wszyscy to brane jest pod uwagę 90 najlepszych czasów?

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #356 dnia: Listopad 12, 2013, 11:03:10 »
Czas uzyskany na basenie nie ma żadnego znaczenia (jedynie trzeba zmieścić się w 90sek.)

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #357 dnia: Listopad 12, 2013, 14:43:49 »
w Częstochowie chyba 1 osoba nie zaliczyła tylko basenu. także basen to lajt ;) gorzej z testami bo macie punkty ujemne i nie ma strzelania.
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Amador

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #358 dnia: Listopad 12, 2013, 15:03:27 »
Posiada ktoś informacje ile osób odpadło na komisji lekarskiej MSW w tym roku w Krakowie i Częstochowie? I przeważnie z jakich powodów?

Offline komsale

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Cel SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #359 dnia: Listopad 12, 2013, 19:53:09 »
Można mieć na testach kalkulator??

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 12, 2013, 20:40:01 »
Można mieć na testach kalkulator??

Nie. Żadnych tablic, żadnych kalkulatorów. Tylko długopis.

Damian-kg

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 13, 2013, 00:51:39 »
Powiedzcie Koledzy, przygotowuje się już od kilku tygodni a dopiero teraz pomyslałem o końcowych badaniach lekarskich, sprawa wygląda następująco : Jestem alergikiem i w dzieciństwie miałem przepukline , czy te moje "wady" skreślają mnie na badaniach końcowych lekarskich???
Bo głupio by było przejść cały ten proces przygotowawczy, potem zdać wszystkie testy a na koniec nie przejść badań wiedząc że mogła być by taka sytuacja :wall:

Offline 39gge

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 13, 2013, 10:12:21 »
Dobra chłopaki... To teraz coś z innej beczki. Jak to jest w tej szkole z plecakami? Dużo ludzi po protekcji się tam dostaje? Wiecie coś na ten temat?

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 13, 2013, 10:37:14 »
Dobra chłopaki... To teraz coś z innej beczki. Jak to jest w tej szkole z plecakami? Dużo ludzi po protekcji się tam dostaje? Wiecie coś na ten temat?

generalnie to kiedys moze byly plecaki a teraz jezeli sa to naprawdę pojedyncze osoby bo wszystko jest nagrywane takze bardzo trudno jst cos zamataczyc :P wiekszosc chlopakow ktorzy sie dostali to naprawde ciezko pracowali i zasluzyli na te miejsce w szkole
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline Vector

  • Strażak z OSP
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • "Tylko świat przewędrowany jest coś wart!"
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 13, 2013, 15:29:30 »
Trochę inne pytanie. Może znajdzie się ktoś do wspólnej nauki?

Jestem z powiatu kartuskiego i najlepiej dla mnie byłoby znaleźć kogoś z moich okolic, kartuski, kościerski; ale jest też opcja że na czas nauki mogę mieszkać u brata w Sopocie, więc może ktoś z Trójmiasta?? (będę startował po raz drugi do SA PSP Poznań, samotna nauka średnio mi idzie, a na korki mnie nie stać).
"lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły,
otrzymują skrzydła jak orły:
biegną bez zmęczenia,
bez znużenia idą."

nasonex

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 14, 2013, 22:57:19 »
Witam was. Macie może jakąś metodę nauki testów i materiału który jest potrzebny aby z dobrym, wynikiem zdać testy teoretyczne ?
Będę startował drugi raz i szczerze mówiąc to nie przykładałem się ostatnim razem ponieważ chciałem wgl sprawdzić jak to od środka wygląda?

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 15, 2013, 12:15:56 »
Moja metoda na testy była taka, że sam starałem się znaleść odpowiedzi. Jak było coś nie jasne to rozpisywałem sobie wzory, teorie, robiłem rysynki do zadań. Powiem Ci, że jak znajdziesz odpowiedzi sam to w głowie powinno zostać. Ja rok temu spinałem się rozwiązałem wszystkie testy i teraz jak mam jakąs długą przerwe od testów to i tak zadania pamiętam jak liczyć. Fajnie jest też materiał przewałkować bo zawsze może się na testach coś nowego pojawić i np wystarczyło wczesniej tylko repetutorium przeczytać i +3pkt siadają.

To ja się jeszcze koledzy wam pochwale moim małym postepem :szalony: schudłem 10kg :rofl:
Forma rośnie więc może za jakiś czas uda mi sie złamać na 1000m magiczną jak dla mnie barierę 3.35min :straz: Pozdro i wytrwałości :krzyk: :straz:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline artek1906

  • Cel: SA PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 15, 2013, 17:57:04 »
planuje zakupić podręcznik do fizyki. jaki polecacie?
Nie dziw się, że masz w życiu pod górkę. Przecież idziesz na szczyt!

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 15, 2013, 19:24:52 »
planuje zakupić podręcznik do fizyki. jaki polecacie?

Ja polecam Vademecum Fizyka Matura 2014 (wydawnictwo OPERON). Wszystkie informacje zestawione działami. Korzystam z takiego z chemii tylko z roku 2009 ale i tak tam się wiele chyba nie zmienia.

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 16, 2013, 08:36:04 »
planuje zakupić podręcznik do fizyki. jaki polecacie?

Ja polecam Vademecum Fizyka Matura 2014 (wydawnictwo OPERON). Wszystkie informacje zestawione działami. Korzystam z takiego z chemii tylko z roku 2009 ale i tak tam się wiele chyba nie zmienia.

Ja również polecam vademecum z Fizyki i z Chemii z wydawnictwa Operon. Nie kosztuje to dużo (ok. 40 zł nowa, 25 - 30 zł używana) a zawiera wszystkie wiadomości potrzebne do testów :) Sam się z nich uczyłem.
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline artek1906

  • Cel: SA PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 16, 2013, 21:21:55 »
dzieki, tak zrobie. i jeszcze jedno pytanie: czy na testach z fizyki i chemii wystepuje tylko i wyłącznie poziom podstawowy szkoły srednie czy moze jednak tez sie cos pojawic z rozszerzenia?
Nie dziw się, że masz w życiu pod górkę. Przecież idziesz na szczyt!

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 16, 2013, 21:36:12 »
Trochę podstawy, trochę rozszerzenia...
Przejrzyj testy z poprzednich lat, choć kilka osób które miały korki, mówiły, że według ich korepetytorów jest to poziom średnio rozszerzony.
Według mnie 80% wiadomości znajdziesz w korepetytorium operon z chemii.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #372 dnia: Listopad 17, 2013, 01:17:50 »
Czy ktoś pamięta ile punktów miała ostatnio osoba w 2013 roku w Poznaniu?

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 17, 2013, 02:32:17 »
Czy ktoś pamięta ile punktów miała ostatnio osoba w 2013 roku w Poznaniu?

51

Offline ja2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 18, 2013, 09:46:04 »
Witam, może się powtarzam ale potrzebowałbym testy z roku 2012 i 2013 wraz z odpowiedziami. Z góry dzięki.