Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871052 razy)

Offline MaszTuChleba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 26, 2013, 15:20:26 »
Myślałem,ale z tego co się naczytałem,to niby żeby się dostać trzeba mieć "Plecy" albo gruby portfel,nie mówiąc już o innych sprawach.I zawsze mam co do tych 2 szkół mieszane uczucia  :-\

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 26, 2013, 15:44:10 »
Myślałem,ale z tego co się naczytałem,to niby żeby się dostać trzeba mieć "Plecy" albo gruby portfel,nie mówiąc już o innych sprawach.I zawsze mam co do tych 2 szkół mieszane uczucia  :-\

Od chyba dwóch lat na sprawnościówce wprowadzone sa fotokomórki oraz wstępne zdjęcia, a egzaminy teoretyczne wysyłane są bodajże do oke. Nie wiem jakim cudem mogą być ekhem... "plecaki".

Offline MaszTuChleba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 26, 2013, 16:07:27 »
Hmm,No dobrze.Na Studia z wyników potrzebna jest  Fizyka Lub chemia,Matma i Obcy?

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 26, 2013, 16:35:04 »
Przeglądnij sobie stronę szkoły tam powinno być napisane co i jak jest punktowane albo watek o SGSP. Dobrze, że tak szybko zacząłeś się interesować służbą w straży, ja żałuję bo obudziłem się trochę za późno i teraz mam stracha przed przyszłym rokiem żeby nie było lipy...

Offline MaszTuChleba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 26, 2013, 17:44:53 »
Taaak,wiele mi to osób mówi,ale Szczerze? Ja już mam stracha,że się nie dostane i do SGSP i do SAPSP a co dopiero za 2 lata.Ale Przede wszystkim,odpuszczam sobie przedmioty których nie będę potrzebował,i najważniejsza.Fizyka i Chemia.    A takie jeszcze pytanko. Do aspirantki trzeba mieć maturę? ;)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 26, 2013, 18:02:15 »
Nie jest wymagana ale wymagane jest wykształcenie średnie. Więcej informacji na stronie szkoły aspirantów.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 26, 2013, 18:28:52 »
Taaak,wiele mi to osób mówi,ale Szczerze? Ja już mam stracha,że się nie dostane i do SGSP i do SAPSP a co dopiero za 2 lata.Ale Przede wszystkim,odpuszczam sobie przedmioty których nie będę potrzebował,i najważniejsza.Fizyka i Chemia.    A takie jeszcze pytanko. Do aspirantki trzeba mieć maturę? ;)

Jak już zakładasz, że się nie dostaniesz to tak będzie... Zamiast użalać się po prostu zabierz się do pracy i tyle, nie jest jakoś bardzo trudno dostać się do sapsp jak komuś zależy. I nie podawajcie ile osób na miejsce bo te osoby to widziałem na egzaminie, w ogóle nie przygotowani, idący byle iść...

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 26, 2013, 18:46:34 »
Co racja to racja. Na samej sprawnościówce chwytałem się za głowę i zastanawiałem się co niektórzy tutaj robią... Już nie mówiąc o "dzieciakach" co przychodzili z całymi rodzinami i z aparatem żeby sobie zdjęcia porobić...

Offline MaszTuChleba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 26, 2013, 19:29:20 »
Uprzedzam , że nie wmawiam sobie "Nie uda mi się" Po prostu,chyba każdy z nas,ma jakiś cień obawy,że może nie wykonywać zawodu,który mu się jedynie w życiu podoba

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 26, 2013, 21:01:11 »
Panowie, trzeba się pozytywnie nastawić. Osobiście jestem zadowolony, bo dzisiaj pierwszy raz udało mi się zrobić wymagane minimum czyli 11 podciągnięć na drążku. ;) Jak zacząłem ćwiczyć na początku września to były 4. Ciężką pracą wszystko idzie osiągnąć. Aktualnie w poniedziałki i czwartki jeżdżę na basen. Od poniedziałku do piątku biegam z klubem biegaczy w mojej miejscowości. Co dwa dni na przemian robię brzuszki i pompki. Dodatkowo w środy i piątki uczęszczam na siłownie (same łapy, barki i plecy). W sobotę mam pierwsze korki z chemii, no i w domu cały czas uczę się do matury i egzaminów zawodowych (tech. informatyk). Póki co same pozytywne efekty są. Stwierdziłem, że wolę się wyrzec do lipca jakoś mocno rozbudowanego życia towarzyskiego na rzecz dostania się do SA ;)

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 27, 2013, 12:02:38 »
Póki co same pozytywne efekty są. Stwierdziłem, że wolę się wyrzec do lipca jakoś mocno rozbudowanego życia towarzyskiego na rzecz dostania się do SA ;)
Ja jestem tego samego zdania. Można powiedzieć że też w podobnej sytuacji. Chodzę na korepetycje z fizyki i chemii, biegam, chodzę na siłownie a na znajomych trochę ograniczyłem czas. I jestem takiej teorii od samego początku 3 klasy (maturalnej). "Lepiej się przemęczyć rok i później mieć łatwo w życiu, niż teraz mieć łatwo a później się całe życie męczyć." Prawdziwi znajomi zrozumieją, będą nas wspierali i zostaną do końca! Trzymajcie się, powodzenia i do zobaczenia w Poznaniu za rok;)

Offline MaszTuChleba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 27, 2013, 17:09:59 »
Lepsza Straż niż baba ;D :straz:

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 28, 2013, 12:37:39 »
Lepsza Straż niż baba ;D :straz:

Jak baba będzie mądra to zrozumie i poczeka, jak nie to widać nie warto w nią inwestować:d

Offline JackDaniels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 28, 2013, 13:33:43 »
ja jak narazie zaprzestałem przygotowania bo niestety zmogła mnie choroba niestety ;/ najgorzej co mnie martwi to podciąganie na drążku, słabo mi to idzie a nie wiem jaki plan dobrać. pomożecie ? :)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline JackDaniels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 28, 2013, 16:30:15 »
i mówisz ze to przynosi efekty ? :)

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 28, 2013, 16:36:50 »
Mam pytanko,  też macie problemy z wyszukiwarką na forum? Tzn mam problem żeby wyszukać różne zadania w dziale testów, a konkretnie ich rozwiązania :(

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 28, 2013, 17:07:25 »
i mówisz ze to przynosi efekty ? :)

Ja zaczynałem od 4 na maksie a po tygodniu robiłem 6, a teraz to nie mam czasu robić bo jestem zawalony zadaniami z matmy i fizyki... :gwiazdki:

Offline MaszTuChleba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 28, 2013, 19:21:59 »
Cieszę się że mam jeszcze 3 lata na przygotowania , nie muszę lecieć na łapu capu.I wy powinniśćie pomyśleć wcześniej :)

Offline rafq25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 28, 2013, 19:42:42 »
Ja trenowałem mało na drążku jak zacząłem trenować to nie mogłem 8 razy się dźwignąć, a teraz na naborze z z ulicy max bez problemu. A nie trenowałem od lipca :D

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 28, 2013, 19:49:50 »
Ja trenowałem mało na drążku jak zacząłem trenować to nie mogłem 8 razy się dźwignąć, a teraz na naborze z z ulicy max bez problemu. A nie trenowałem od lipca :D
a jak dalsze postępowanie ci poszło w sprawie naboru?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 28, 2013, 20:47:29 »
jeśli chodzi o drążek to zdecydowanie polecam trening: www.podciaganie.pl

ja sobie to lekko zmodyfikowałem - trening co 3 dni a nie tak jak w tabelkach i dzień uważam za zaliczony, gdy zrobię wszystkie serie w takiej liczbie jak określona. po "zaliczonym dniu" dopiero przechodzę do następnego, nigdy wcześniej nie zaczynam dalszego dnia zanim nie skończę poprzedniego. nie robię "testu maximum" tylko po prostu przechodzę z treningu na trening w normalnym trybie - jeśli zaliczony to idę dalej.

polecam szczerze
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 28, 2013, 20:50:10 »
Ja trenowałem mało na drążku jak zacząłem trenować to nie mogłem 8 razy się dźwignąć, a teraz na naborze z z ulicy max bez problemu. A nie trenowałem od lipca :D

kolego startowales moze do Poznania?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 28, 2013, 20:55:53 »
ee tam wymyslacie z tymi treningami.. :P Jakbyscie trenowali przez caly rok tak jak co niektorzy jzu zaczeli to nawet z najgorszym planem treningowym osiagniecie te 10 powtorzen. Mysle, ze najwazniejsza to wytrwalosc i jeszcze raz wytrwalosc. Ja akurat podciagalem sie po 10 powtorzen a seri tyle az sie nie spompowalem  :szalony: jak juz robilem kolo 8 seri x 10 powtorzen to doczepialem sobie obciazenie do tulowia  -_-
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline JackDaniels

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 29, 2013, 10:24:04 »
no to czas sie wziąć za ten drążek :D tylko jak narazie musze wyzdrowieć. :) i co panowie widzimy sie w Krakowie ? :D