Autor Wątek: Ile zarabia naczelnik OSP  (Przeczytany 19849 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Ile zarabia naczelnik OSP
« dnia: Lipiec 20, 2013, 23:55:27 »
Witam mam pytanie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie tu na forum otóż  ile zarabia naczelnik OSP za utrzymanie sprzętu w gotowości itd? ile gmina płci naczelnikowi za miesiąc? kwota jest zależna od posiadanego sprzętu? (jeżeli coś źle powiedziałem proszę mnie poprawić)
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2013, 23:56:32 »
Chyba chodzi Ci o konserwatora którym może byc ale nie musi być naczelnik....

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2013, 23:58:26 »
no pewnie tak bo tak jak w mojej jednostce zajmuje się tym naczelnik OSP
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2013, 00:51:39 »
Czyli naczelnik jest gospodarzem/konserwatorem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2013, 09:53:27 wysłana przez taz_org »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2013, 07:47:15 »
Czyli naczelnik jest gospodarzem/konserwatorem. Z tego co wiem to otrzymuje nie więcej niż 300zł/miesiąc za utrzymanie sprzętu w gotowości

Wszystko zależy od kondycji finansowej gminy, może mieć 100 zł., może mieć 500 zł.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2013, 09:56:24 »
a prawdą jest że jeżeli jednostka jest w KSRG i posiada dodatkowo samochód ciężki to wtedy kwota wynagrodzenia jest większa? ostatnio tak właśnie słyszałem.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2013, 12:22:19 »
a prawdą jest że jeżeli jednostka jest w KSRG i posiada dodatkowo samochód ciężki to wtedy kwota wynagrodzenia jest większa? ostatnio tak właśnie słyszałem.
Bzdura, to nie ma nic do rzeczy, grzela już odpowiedział że zależy to tylko i wyłącznie od gminy. Jeśli w gminie ktoś przeforsuje pomysł płacenia 2 tysięcy miesięcznie konserwatorowi/naczelnikowi/kierowcy to tak będzie miał płacone. Jeśli ktoś przepchnie taką stawkę to może i równie dobrze może przepchnąć dodatek za KSRG i za ciężki wóz bojowy :rofl:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2013, 12:34:39 »
Cytuj
Bzdura, to nie ma nic do rzeczy, grzela już odpowiedział że zależy to tylko i wyłącznie od gminy. Jeśli w gminie ktoś przeforsuje pomysł płacenia 2 tysięcy miesięcznie konserwatorowi/naczelnikowi/kierowcy to tak będzie miał płacone. Jeśli ktoś przepchnie taką stawkę to może i równie dobrze może przepchnąć dodatek za KSRG i za ciężki wóz bojowy :rofl:
2 tysiaki to na pewno nie będzie chyba nigdy dostawał ^_^ gmina musiała by być mega bogata
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2013, 13:17:25 »

Cytuj

Wszystko zależy od kondycji finansowej gminy, może mieć 100 zł., może mieć 500 zł.

Może też nie mieć nic, albo mieć pełny etat.

U nas swego czasu były zatrudnione 4 osoby przez gminę. Trzech kierowców pełniących rolę konserwatorów oraz prezes miał etat komendanta gminnego, choć do końca nie wiem co miał robić. Po zmianie władzy jego etat skasowano.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2013, 13:41:31 »
BTW gmina może nawet utworzyć (przekształcić) i finansować całkowicie zawodową jednostkę... A co, jak fantazjować to fantazjować :P

Chętnie bym zobaczył gdzie taka jednostka w kraju funkcjonuje jak już się doczekamy jej założenia ;)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2013, 15:04:37 »
BTW gmina może nawet utworzyć (przekształcić) i finansować całkowicie zawodową jednostkę... A co, jak fantazjować to fantazjować :P

Chętnie bym zobaczył gdzie taka jednostka w kraju funkcjonuje jak już się doczekamy jej założenia ;)

http://bip.barcin.pl/g2/2012_02/069abf6dec3e20f0fbfae98988c01533.pdf

Szczegółów nie znam...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2013, 15:34:25 »
A to jest ciekawostka niezła... myślałem że gminy olewają temat jako że mają zabezpieczenie ze strony przynajmniej OSP.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2013, 19:38:58 »
Tym niemniej jest to ewenement w skali kraju - rzadko która gmina bierze na siebie pełnię kosztów utrzymania jednostek ochotniczych, a gminna zawodowa SP to raczej coś jak Yeti.

Zresztą co można zrobić z 5 etatami? Wystarczy na 4 kierowców zmieniających się w systemie 24/72 i zostaje raptem jeden etat, pewnie dla komendanta. Do JRG PSP jeszcze duuużo brakuje, ale przyznam że jak tak dalej pójdzie to gminy będą musiały zatrudniać kierowców żeby zapewnić gotowość bojową jednostek OSP.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2013, 21:45:43 »
No właśnie ciekawi mnie to - może te pięć etatów to np. kierowcy, skoro wg artykułu aktywnych - czyli w JOT? - jest ok. 30 ludzi? Ciekawe też jest, że jako siedzibę podano trzy remizy, oraz że realizuje zadania poprzez cztery OSP. To jest jakiś ciekawy twór prawny, nadzorujący jakby działania jednostek OSP, będących odrębnymi stowarzyszeniami - warto rozpoznać sprawę, może da się z tego wyciągnąć jakieś ciekawe wnioski dla siebie. Wśród zadań wymienionych w statucie GSP nie ma działalności ratowniczej, jest natomiast nadzór nad działalnością OSP... (opieram się tylko na zalinkowanym statucie GSP i artykule na facebooku - więcej szczegółów jak mówiłem wcześniej nie znam)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2013, 11:21:44 »
u mnie 4726,00 netto na rękę
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 24, 2013, 16:02:09 »
u mnie 4726,00 netto na rękę

Eeee no to nie tak dużo.......Nasz ma niemależe tyle co Premier z dietą poselską i dodatkami :fiuu:
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ile zarabia naczelnik OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:46:57 »
A u mnie kierowcy-konserwatorzy nie dostają od paru lat nic. Najpierw były cząstki etatów, później umowy zlecenia dwa razy w roku a teraz nic. Pani skarbnik w gminie ma z tym problem. Chłopaki za słabo krzyczą i robią społecznie albo nic nie robią.
A tamto rozwiązanie to nie zawodowa straz, to coś podobnego do zespołu administrującego szkół, jeśli dobrze zorganizowane może w całości zwalniać jednostki z pracy administracyjnej. Ciekawe tylko ile kosztuje?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2013, 20:59:00 wysłana przez Fredek »