Autor Wątek: Czy jest możliwy tak szybki awans ?  (Przeczytany 13789 razy)

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 11, 2013, 13:30:40 »
Cytuj
Tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli - pływanie powinno być jedną z wielu cech/umiejętności które zwiększają przydatność do służby, a nie tak jak obecnie że brak tej umiejętności kandydata eliminuje na starcie.
Po to właśnie są ustalane kryteria przyjęcia /testy sprawnościowe na przykład/ by można było weryfikować przydatność do służby. Dlatego brak pewnych podstawowych umiejętności dyskwalifikuje na starcie tych najmniej przydatnych pod względem fizycznym. Jasne że umiejętności inne niż na testach powinny być brane pod uwagę, czy tak samo inne specjalizacje. Natomiast bez podstawy nie ma co dalej weryfikować. Na dzień dzisiejszy podstawą jest drążek, bieg czyli to co najczęściej wykorzystujemy na PB. Dlatego też co poniektórzy upierają się i szukają dziury w całości, chuderlak czy nie chuderlak zaliczyć trzeba i koniec. Kryteria oceny są proste: jeżeli słabiej ci poszło na drążku bo masa nieodpowiednia to może podczas biegania sobie odrobisz stratę - tylko ta masa znowu może przeszkodzić..............Jeżeli potrafisz podciągnąć się 20 razy to z pewnością obsłużysz zestaw hydrauliczny ważący 20-25 kg, szczególnie że przy akcji nie jesteś sam, prawda?????
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 11, 2013, 19:34:00 »
Rozumię, że są upały ale czyzby kolegom aż tak dały we znaki :rofl: Test sprawności obecnie eliminuje możliwość zatrudniania plecaków jak to miało miejsce parę lat temu (oczywiście są jeszcze ułamkowe wyjątki) i basta. Przecież samo 'wygranie  sprawnościówki nie oznacza zwycięstwa weryfikacji. Liczy się posiadane wykształcenie np. ratownictwo medyczne (dla mnie podstawa), posiadane uprawnienia, przeszkolenia. Zbędne dla mnie i smieszne to konieczność zamieszkiwania (posiadania meldunku) w miejscu weryfikacji a juz debilizm to zarejestrowanie w pośredniaku.  A NAJWIEKSZYM DEBILIZMEM JEST TO, ŻE CO KOMENDA TO RÓŻNORODNOŚĆ ZASAD PRZYJĘCIA!!!!!!!

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 12, 2013, 09:50:05 »
Testy sprawnościowe nie eliminują prawdziwych plecaków, to raz ;) Za to potrafią zmieść naprawdę dobrych chłopaków - z moich znajomych z różnych OSP nie dostał się nikt, a większość była naprawdę niezła.

Dwa - jedyna "prawdziwa służba" jest na PB, ale straż to nie tylko PB, to też spora grupa innych ludzi, w tym wysokiej klasy specjalistów - informatyków, elektroników i innych. W obecnych czasach PSP nie jest w stanie konkurować z pracodawcami sektora prywatnego - jedyne co zostaje na zachętę to mundur.

Po trzecie - nie wiem czy się orientujecie, ale trochę zmieniły się zasady naboru... oczywiście na ostrzejsze, niezupełnie przemyślane.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

ekospecjalista

  • Gość
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 12, 2013, 12:53:38 »
Dodana jest konkurencja pływania, chyba tylko tyle się zmieniło. Ktoś pisał o sile używanej podczas pracy z urządzeniami hydraulicznymi, gdzie podobno szczupły nie ma szans. Nie do końca się z tym należy zgodzić. Dlaczego? Niestety, siła bez kondycji znaczy niewiele. Silny strażak bardzo szybko może „stracić energię” (wiąże się to z przemianami wewnętrznymi w mięśniach, zasobami energetycznymi np. glikogen, związane z układem krążenia – tętnem  i ukł. nerwowym), co prowadzi do jego bezsilności.
        Siła w podciąganiu na drążku może być sprawdzona przy podwieszaniu obciążenia (jeden podciągnie się z ciężarem 30 kg, a drugi 40 kg - jeśli pominiemy tu wagę ciała i współczynniki np. wilksa - ten drugi będzie silniejszy). Jeśli natomiast - jedna osoba robi 10 pociągnięć bez obciążenia, a druga 20 - ta druga ma większą wytrzymałość , nie siłę!

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 12, 2013, 12:56:37 »
Szanowny @boloyung
Chciałbym  przedstawić zasady naboru do służby dla Ciebie, widzę w tym temacie wielkiego fana siły fizycznej.
Znalazłem w necie zasady naboru w Olecku.
Na początek wyjaśniam że nie jestem stamtąd. Nie  znam nikogo z Olecka ( no poza Januszem Panasewiczem oczywiście).

http://www.straz.olecko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=17:zasady-naboru-do-suby&catid=40:admin&Itemid=95

Pokrótce wyjaśnię.
Jest tam II etap postępowania kwalifikacyjnego: test sprawności fizycznej.
Jest w nim napisane:
cyt” Indywidualne wyniki kandydata uzyskane w poszczególnych konkurencjach testu sprawności fizycznej przelicza się na punkty wg tabeli stanowiącej załącznik do procedury naboru do służby PK-1. Warunkiem zaliczenia testu sprawności fizycznej jest uzyskanie oceny minimalnej „DOBRYbez punktów preferencyjnych wg rozporządzenia MSWiA z dnia 27.10.2005 r w sprawie zakresu, trybu i częstotliwości przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. 261, poz.2191).”

Dla mnie ot jest jednoznaczne z przyjmowaniem do służby np. plecaków. Nie ważne, że ktoś inny ma np.: prawko C, Jest np. inż., ma kurs podstawowy, jest członkiem OSP, Inne kwalifikacje lub uprawnienia na danym stanowisku (np. uprawnienia do obsługi podnośników, drabin mechanicznych, płetwonurka, ratownika WOPR, sternika motorowodnego, stermotorzysty, SEP, obsługa agregatów prądotwórczych itp.)

Nie dostanie się do PSP bo za mało się na drążku podciągnął!

Cytuj
Za głupi jest człowiek nie potrafiący zrozumieć że dynamiczność sytuacji czasami nie pozwala na zachowanie szczególnej ostrożności.......przykre ale może z czasem i to się u ciebie  zmieni.
raf998 - gratuluję specyficznego poczucia humoru, ciekawe jakie jeszcze sytuacje cię śmieszą???Porównanie co najmniej na poziomie  przedszkolaka, ale każdy rozwija się inaczej.

To mnie śmieszyło, śmieszy i śmieszyć będzie. 
Co do rozwoju, to chyba jesteś na tym etapie, gdzie siła fizyczna tłumaczy wszystko.

Zgadzam się z oficerem;

Cytuj
Liczy się posiadane wykształcenie np. ratownictwo medyczne (dla mnie podstawa), posiadane uprawnienia, przeszkolenia. Zbędne dla mnie i smieszne to konieczność zamieszkiwania (posiadania meldunku) w miejscu weryfikacji a juz debilizm to zarejestrowanie w pośredniaku.  A NAJWIEKSZYM DEBILIZMEM JEST TO, ŻE CO KOMENDA TO RÓŻNORODNOŚĆ ZASAD PRZYJĘCIA!!!!!!!

@ boloyung w jednym z Tobą też się zgodzę co do siły fizycznej. Na każdej zmianie służbowej musi być jeden silny a głupi.

pozdrawiam


Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 13, 2013, 08:34:28 »
(...)
Dla mnie ot jest jednoznaczne z przyjmowaniem do służby np. plecaków. Nie ważne, że ktoś inny ma np.: prawko C, Jest np. inż., ma kurs podstawowy, jest członkiem OSP, Inne kwalifikacje lub uprawnienia na danym stanowisku (np. uprawnienia do obsługi podnośników, drabin mechanicznych, płetwonurka, ratownika WOPR, sternika motorowodnego, stermotorzysty, SEP, obsługa agregatów prądotwórczych itp.)

Nie dostanie się do PSP bo za mało się na drążku podciągnął!
(...)
@ boloyung w jednym z Tobą też się zgodzę co do siły fizycznej. Na każdej zmianie służbowej musi być jeden silny a głupi.

Twój tok rozumowania jest dla mnie co najmniej niezrozumiały. Jeżeli w naborze na jedno miejsce w JRG startuje blisko setka kandydatów, z których ponad połowa nie potrafi podciągnąć się 10 razy i zmieścić w czasie maksymalnym (1000/50), to czego oni tu szukają? Dodatkowe kwalifikacje... owszem, mile widziane ale na miłość boską... nie potrzebny nam przy działaniach zasapany ratownik medyczny czy kierowca, który ma problem z zaliczeniem testów okresowych bo nikt nie zwrócił przy naborze uwagi, że facet nie potrafi biegać. 
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline FFD

  • Str. - FF/EMT
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 13, 2013, 12:54:22 »
Wystarczy trochę chęci, zapału i zaparcia aby mieć dobre wyniki. Jeżeli komuś naprawdę zależy na służbie, będzie w stanie się przygotować. Ci, którym są naciągane wyniki, nigdy nie powinni dostać się do straży - bez względu jakie mają kwalifikacje dodatkowe... Druga sprawa, to punktowanie etapu z rozmową kwalifikacyjną - tak naprawdę to tam rozstrzyga się, kto się dostanie. Obecne zasady w tej kwestii to wielkie nieporozumienie, podobnie jak brak uwzględniania punktów ze sprawnościówki.

Jeżeli KG chciała by aby nabory były jednakowe i przejrzyste, to test wiedzy powinien przychodzić odgórnie, w formie zaplombowanej i odgórnie być sprawdzanym - jak egzaminy szkolne. Testy sprawnościowe powinny być nagrywane. Punktowania rozmowy kwalifikacyjnej myślę, że nie uda się przeskoczyć.

Natomiast jeżeli "plecak" ma się już dostać, to niech przynajmniej solidnie się przygotuje (skoro resztę ma już załatwioną). Jeżeli nie dla własnego sumienia, to przynajmniej dla ludzi, którzy będą z nim pracować.
Semper paratus!

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 13, 2013, 17:04:08 »
Druga sprawa, to punktowanie etapu z rozmową kwalifikacyjną - tak naprawdę to tam rozstrzyga się, kto się dostanie. Obecne zasady w tej kwestii to wielkie nieporozumienie, podobnie jak brak uwzględniania punktów ze sprawnościówki.

tak na akapicie zapytam, bo mnie to nurtuje.Jak nie jest brana punktacja ze sprawnościówki pod uwagę podczas naboru przecież  poźniej sie sumuje liczbe uzyskanych punktów miedzy innymi ze sprawnościówki ?

Bartek86

  • Gość
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 13, 2013, 17:28:29 »
W chwili obecnej nie puktuje sie juz sprawnosciówki jedynie trzeba uzyskac minimalne progi na ocene dobrą. Sumuje się tylko 3 etapy tj: 1 etap weryfikacja i gratyfikacja uprawnień 3 etap test wiedzy uzyskana liczba punktów dopisywana jest oraz 4 etap rozmowa z komisją. Następnie te 3 etapy są sumowane i najlepsze osoby przystępują do rozmowy z komendatem.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 13, 2013, 18:40:20 »
Cytuj
Twój tok rozumowania jest dla mnie co najmniej niezrozumiały. Jeżeli w naborze na jedno miejsce w JRG startuje blisko setka kandydatów, z których ponad połowa nie potrafi podciągnąć się 10 razy i zmieścić w czasie maksymalnym (1000/50), to czego oni tu szukają? Dodatkowe kwalifikacje... owszem, mile widziane ale na miłość boską... nie potrzebny nam przy działaniach zasapany ratownik medyczny czy kierowca, który ma problem z zaliczeniem testów okresowych bo nikt nie zwrócił przy naborze uwagi, że facet nie potrafi biegać.
Właśnie, ale niektórym się wydaje że jak ma papierek licencjata lub więcej to już nie musi umieć biegać lub być w ogóle sprawnym.
FFD - trafiłeś w samo sedno tej maszynki nie porozumień i zakłamania. Mała klarowność przepisów większe możliwości interpretacji pod sytuację albo człowieka.
Cytuj
@ boloyung w jednym z Tobą też się zgodzę co do siły fizycznej. Na każdej zmianie służbowej musi być jeden silny a głupi.
Czy u ciebie tak trudno połączyć siłę z rozumem??? No to masz problem człowieku.......
Oczywiście z kilkoma zdaniami muszę się zgodzić, plecaki byli, są i będą przyjmowani. Nieważne ile razy się podciągną, jak wolno będą biegać oni na starcie już zostali zakwalifikowani. Niestety ale co to ma wspólnego z tym czy ktoś się podciąga 10 czy 20 razy???
Cytuj
Dodatkowe kwalifikacje... owszem, mile widziane ale na miłość boską... nie potrzebny nam przy działaniach zasapany ratownik medyczny czy kierowca, który ma problem z zaliczeniem testów okresowych bo nikt nie zwrócił przy naborze uwagi, że facet nie potrafi biegać.
Dokładnie tak, tak samo opisał to jasno , precyzyjnie  i zrozumiale  ekospecjalista. Trzeba tylko chcieć zrozumieć albo czytać ze zrozumieniem. Tylko tyle.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 13, 2013, 19:28:24 »
Cytuj
Czy u ciebie tak trudno połączyć siłę z rozumem??? No to masz problem człowieku.......
Nazwij to jak chcesz, masz do tego prawo.........

Cytuj
tak na akapicie zapytam, bo mnie to nurtuje.Jak nie jest brana punktacja ze sprawnościówki pod uwagę podczas naboru przecież  poźniej sie sumuje liczbe uzyskanych punktów miedzy innymi ze sprawnościówki ?

Niestety NIE

Jeżeli ze sprawnościówki dostaniesz ocenę gorszą niż DOBRY nie przechodzisz do dalszego etapu choćbyś  i był inż po cywilnej SGSP.



 
Cytuj
ale na miłość boską... nie potrzebny nam przy działaniach zasapany ratownik medyczny czy kierowca, który ma problem z zaliczeniem testów okresowych bo nikt nie zwrócił przy naborze uwagi, że facet nie potrafi biegać. 

Znam ludzi, którzy biegają, podciągają się i dostają z testu WYBITNY, ale jak pot pocieknie po jajkach to i on i wysiadają :milcz:



Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 13, 2013, 19:30:10 »
Dlaczego nie przeprowadza się u nas naboru jak w Policji ? Tam robi to KW i dopiero potem kieruje się pozytywnie zakwalifikowanych do poszczególnych komend powiatowych. Jest to system który pozwala zachować w miarę jednolite zasady dla wszystkich kandydatów w każdej komendzie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 13, 2013, 20:10:28 »
@ryflak
W Rzeszowie tak robili - całkiem zresztą niedawno -  był nabór przez KW a później do poszczególnych komend wg potrzeb.
No i gość z Tarnobrzega mógł iść do Sanoka, bo akurat było miejsce...  :wall: :wall: :wall:
EGO = 1 / wiedza

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 13, 2013, 20:21:00 »
Cytuj
Czy u ciebie tak trudno połączyć siłę z rozumem??? No to masz problem człowieku.......
Nazwij to jak chcesz, masz do tego prawo.........

Cytuj
tak na akapicie zapytam, bo mnie to nurtuje.Jak nie jest brana punktacja ze sprawnościówki pod uwagę podczas naboru przecież  poźniej sie sumuje liczbe uzyskanych punktów miedzy innymi ze sprawnościówki ?

Niestety NIE

Jeżeli ze sprawnościówki dostaniesz ocenę gorszą niż DOBRY nie przechodzisz do dalszego etapu choćbyś  i był inż po cywilnej SGSP.



 
Cytuj
ale na miłość boską... nie potrzebny nam przy działaniach zasapany ratownik medyczny czy kierowca, który ma problem z zaliczeniem testów okresowych bo nikt nie zwrócił przy naborze uwagi, że facet nie potrafi biegać. 

Znam ludzi, którzy biegają, podciągają się i dostają z testu WYBITNY, ale jak pot pocieknie po jajkach to i on i wysiadają :milcz:

nie wiem czy sie zrozumieliśmy, wiem że aby zdać sprawnościówke i przejść do dalszego etapu zaliczyć na 56 min pkt.

chociaż na nowych wytycznych trzeba zaliczyć też harwarda na dobry a widać po ostatnim naborze z Olecka że przepuszczali na przeciętnym do dalszych testów sprawnościowych.

Wracająć do tematu, nie wiem ale jak przegladam etapy kwalifikacji od nowego roku to widze że wszedzie są sumowane pkt. za całosć i potem osoba z najwieksza ilością sie dostaje. Nie rozumiem natomiast tego jak "plecak" może sie dostać po zaliczeniu na dobry jeżeli bedzie niżej na liscie, do tego zmierząłem ?

razdwa

  • Gość
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 14, 2013, 07:41:51 »
Cytuj
Nie rozumiem natomiast tego jak "plecak" może sie dostać po zaliczeniu na dobry jeżeli bedzie niżej na liscie, do tego zmierząłem ?
Często, zwłaszcza stolica i okolice, nie wiem jak to w kraju wygląda ostatni są pierwszymi. Psycholog sieje spustoszenie. Ale temat psychologów był poruszany wielokrotnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2013, 09:08:53 wysłana przez robn »

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 14, 2013, 11:40:50 »
Cytuj
Wracająć do tematu, nie wiem ale jak przegladam etapy kwalifikacji od nowego roku to widze że wszedzie są sumowane pkt. za całosć i potem osoba z najwieksza ilością sie dostaje. Nie rozumiem natomiast tego jak "plecak" może sie dostać po zaliczeniu na dobry jeżeli bedzie niżej na liscie, do tego zmierząłem ?

Chodziło mi o to, że staje do naboru 20 chłopa na 8 miejsc. Pierwszy etap sprawnościówka. Kryterium przejścia ocena Dobry.
Staje plecak, który osiem klas robił w 12 lat. Szkołę średnią zaocznie w jeden rok. Wysportowany jest, to trzeba przyznać.
Drugi ma studia, masę kursów przydatnych w PSP.
Obydwaj są członkami OSP.

Pierwszy zdaje sprawnosciówkę na wybitny.
Drugi na dostateczny.
Pierwszy przechodzi dalej, drugi odpada.

Cytuj
W Rzeszowie tak robili - całkiem zresztą niedawno -  był nabór przez KW a później do poszczególnych komend wg potrzeb.
No i gość z Tarnobrzega mógł iść do Sanoka, bo akurat było miejsce...  :wall: :w
all: :wall:

TAk powinno być z absolwentami dziennej SGSP.

Powinni iśc tam gdzie jest aktualnie wolne miejsce w Polsce.

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 14, 2013, 11:56:03 »
Staje plecak, który osiem klas robił w 12 lat. Szkołę średnią zaocznie w jeden rok. Wysportowany jest, to trzeba przyznać.
Drugi ma studia, masę kursów przydatnych w PSP.
Obydwaj są członkami OSP.

Pierwszy zdaje sprawnosciówkę na wybitny.
Drugi na dostateczny.
Pierwszy przechodzi dalej, drugi odpada.

Pytanie tylko na jakie stanowisko jest ten nabór? Czy na technika w kwatermistrzostwie, odpowiedzialnego za np. łączność czy informatykę czy na ratownika. Jeżeli opcja pierwsza to życzę powodzenia, a jeżeli opcja druga to mam to gdzieś czy jest to plecak czy nie. Ważne żeby wykonywał polecenia przy działaniach, na ćwiczeniach i wypełniał swoje obowiązki (za które nie ma co liczyć na wysokie wynagrodzenie super specjalisty w korpo), był koleżeński, odpowiedzialny i rozsądny. Jeżeli dołożymy do tego studia wyższe, kursy, szkolenia i kwalifikacje podszyte AMBICJIĄ to frustracja murowana, a nie ma nic gorszego na PB niż frustracja.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline FFD

  • Str. - FF/EMT
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 14, 2013, 12:54:52 »
Pierwszy zdaje sprawnosciówkę na wybitny.
Drugi na dostateczny.
Pierwszy przechodzi dalej, drugi odpada.
I tak powinno być. Nie potrzeba wiele pracy aby zdać na ocenę dobrą. Na akcji też będzie liczyć, że posiadane "papierki" załatwią za niego całą robotę, zwłaszcza gdy startuje z ulicy?
Semper paratus!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 14, 2013, 13:09:31 »
TAk powinno być z absolwentami dziennej SGSP.
Powinni iśc tam gdzie jest aktualnie wolne miejsce w Polsce.

No i z tego co wiem idą chyba właśnie tam, gdzie jest zapotrzebowanie / wolny etat?
I dlaczego akurat SGSP a nie SA + CS + SGSP?

Co złego jest w tym, że ktoś 1, 2 czy 3 lata przed ukończeniem szkoły odwiedza KM/KP, deklaruje chęć podjęcia służby w danej KM/KP, stara się odbyć tam praktyki (jeśli jest taka możliwość), a potem, oczywiście z mocy 01 zostaje przyjęty tam do służby?

Pytam z czystej ciekawości.  :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 13:17:34 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 14, 2013, 13:20:28 »
Sheldon najwidoczniej SGSP się zbytnio wyróżnia na tle pozostałych szkół :P

raf998 dla Twojej świadomości, każdy absolwent szkoły pożarniczej rozpoczyna pracę tam gdzie jest zapotrzebowanie..., nawet na drugim końcu Polski od swojego rodzinnego miejsca zamieszkania.
 :straz:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 14, 2013, 13:29:45 »
Sheldon najwidoczniej SGSP się zbytnio wyróżnia na tle pozostałych szkół :P

Albo którąś KM/KP uszczęśliwili na siłę "kimś"  :wacko:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Czy jest możliwy tak szybki awans ?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 15, 2013, 15:49:55 »
Cytuj
Niestety NIE

Jeżeli ze sprawnościówki dostaniesz ocenę gorszą niż DOBRY nie przechodzisz do dalszego etapu choćbyś  i był inż po cywilnej SGSP.
Bo po co na PB łamaga z 10 papierkami różnych kursów i szkoleń jak nie ma podstawy, sprawności fizycznej??? Kto z taką ofiarą będzie chciał wejść w aparacie lub CUG-u podczas akcji???Papier to nie wszystko choć i takowy jest potrzebny w różnych sytuacjach. I nie postrzegajcie sprawnych fizycznie jako tych którzy nie mają wykształcenia.....to takie płytkie rozumowanie.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.