Autor Wątek: Ćwiczenie testu Harward  (Przeczytany 67713 razy)

Offline Torun1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 10, 2016, 14:38:10 »
Kolego tak naprawdę nie ma zlotej czy skutecznej rady na Twoje pytanie.
Albo inaczej...jest :) każdy Ci powie ze trzeba zapierdzielać, biegać, plywać, rower szosowy, crossfit. Wszystko to podniesie wydolnosc organizmu szybko szczególnie w pierwszych tygodniach np biegania.
Na wysoki wynik testu Harvarda sklada się bardzo dużo rzeczy..ba nawet szczegółów. Oddech przede wszystkim, rozniez poziom tkanki tłuszczowej na narządach (wiadomo ze serce bije wtedy szybciej ma ciężej). Większość osób młodych ma tzw niemiarowość oddechową. W skrócie że serce bije szybciej podczas wdechu a zwalnia na wydechu. Tego się nie leczy. Ale cos takiego moze wplynac na wynik.
Wielu ludzi ma genetycznie wysoki puls mimo ciężkiej pracy fizycznej czy treningów dlatego, że każdy z nas jest inny. Ja na jednym naborze od poczatku testu dziwnie sie zestresowałem i wiedziałem ze juz nie zaliczę tego czulem po pulsie. Drugi nabór konkretnie sie wyluzowalem i odplynalem wyobrażając sobie ze biegam po lesie 10km a to co robię to tylko zwykłe ćwiczenie :) I poskutkowało :) wynik rewelacja. Wiec jak widzisz czesc sukcesu jest w glowie.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 11, 2016, 14:10:01 »
Według mnie dobrym pomysłem jest robić sobie co jakiś czas to ćwiczenie bez pomiaru (nawet dłużej niż 5 minut). Chodzi o to by przyzwyczaić swój organizm do tego typu wysiłku. Nie twierdzę, że jest to idealna metoda, ale jestem pewien, że jakiś efekt powinna dać.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 13, 2016, 23:54:59 »
Według mnie dobrym pomysłem jest robić sobie co jakiś czas to ćwiczenie bez pomiaru (nawet dłużej niż 5 minut). Chodzi o to by przyzwyczaić swój organizm do tego typu wysiłku. Nie twierdzę, że jest to idealna metoda, ale jestem pewien, że jakiś efekt powinna dać.

Efekt będzie. Ćwiczyłem w ten sposób (stopniowe zwiększanie czasu ćwiczenia do 15-20 minut w masce treningowej, później dodatkowe kilogramy w kamizelce obciążeniowej). Wyniki w domu bardzo dobre (pow. 100), na naborze gorzej, bo zaledwie kilka punktów ponad dolnym progiem, ale test przynajmniej został zaliczony.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2016, 00:10:49 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Torun1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 14, 2016, 10:53:58 »
Tak bylo u mnie. Na naborze stres i myśli o kurde zaraz ja zaczynam, ten przede mną odpadł a ten po mnie dwa lata ostro się przygotowywał a ja? Jak mi nie pójdzie to się nie dostanę.
Co innego jest jak sam sobie mierzysz tętno a jak zareagujesz gdy ktoś obcy kładzie nam palce na szyi?

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 14, 2016, 12:12:17 »
Według mnie dobrym pomysłem jest robić sobie co jakiś czas to ćwiczenie bez pomiaru (nawet dłużej niż 5 minut). Chodzi o to by przyzwyczaić swój organizm do tego typu wysiłku. Nie twierdzę, że jest to idealna metoda, ale jestem pewien, że jakiś efekt powinna dać.

Efekt będzie. Ćwiczyłem w ten sposób (stopniowe zwiększanie czasu ćwiczenia do 15-20 minut w masce treningowej, później dodatkowe kilogramy w kamizelce obciążeniowej). Wyniki w domu bardzo dobre (pow. 100), na naborze gorzej, bo zaledwie kilka punktów ponad dolnym progiem, ale test przynajmniej został zaliczony.

Polecisz jakąś maske?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 14, 2016, 13:58:52 »
Polecisz jakąś maske?

Ćwiczyłem (i w zasadzie nadal ćwiczę) z Training Mask 2.0. Polecić mogę, ale nie daję żadnej gwarancji, że będą wyniki (chociaż powinny być).
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 14, 2016, 15:05:26 »
Słyszałem o takich maskach, wiem że niektórzy kulturyści w takich ćwiczyli. Efekty powinny być bardzo dobre, a jakby biegać w takiej masce? Nie mówie tam co trening ale z raz na tydzień, zrobić taki Hardkor? :D

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 14, 2016, 21:05:13 »
Słyszałem o takich maskach, wiem że niektórzy kulturyści w takich ćwiczyli. Efekty powinny być bardzo dobre, a jakby biegać w takiej masce? Nie mówie tam co trening ale z raz na tydzień, zrobić taki Hardkor? :D

Osobiście nie znam żadnego kulturysty, który by w niej ćwiczył ;) za to wśród fighterów wszelakiej maści jest ta maska całkiem popularna :)
Dobrze wchodzą w niej interwały i podbiegi wytrzymałościowe na stromizny.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 14, 2016, 22:14:03 »
Na przykład Karol Małecki w takiej masce ćwiczył ;)

Offline wojciechu93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 08, 2016, 12:18:35 »
Z autopsji polecam interwały i dosc krótke całość do 20-30min
oczywiscie skup sie rowniez na drazku
Rob sprinty po 50-100m i po tym 3-4 razy dluzsze w czasie biegi w lekkim tempie

Ja dzisiaj zaliczyłem Harvarda na 126,7... :))
Drażek machne kolo 23-25razy do pelnego wyprostu
50 nie wiem jak ale ponizej 6,9 zejde
najgorzej 1000m bo nie lubilem nigdy tego dystansu ale motywacja jest taka ze trzeba i tyle !

a ps. przy harwardzie nawazniejsze jest oddychanie w trakcie wykonywania testu jak i w spoczynku podczas pomiaru.W trakcie testu gelbokie wdechy i wydechy ustami nie nosem (bo mniejsza przepustowosć) a po tescie podczas pomiaru glebokie wdechy i baaaaaaardzo dlugie wydechy wtedy tetno zejdzie ladnie

Offline smerfik202

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 08, 2016, 21:02:00 »
maske sobie darójcie takie rzeczy to uwazam ze dla osob zaawansowanych moze dla kolegi z wynikiem 126 gratki. Ja na szczescie puls mam w miare niski miedzy 55-64 w spoczynku ale nie mam za to kondycji. Ja do konca lipca bede biegac zeby podniesc wydolnosc i codziennie pary razy harvarda zeby przyzwyczaic organizm do takiego wysilku i na pewno wycwicze najlepsza dla mnie pozycje i oddech.Nie wiem jak wy ale za pierwszym razem jak robilem harvarda nie skonczylem go i uwazam ze harvard strasznie przetrzebi ludzi. Dla ludzi ktorzy chociaz pare razy nie przecwicza go to licze ze zrobi go z 2 osob 10 , więc moim zdaniem mozliwe jest ze moze nawet odpasc 100-200 conajmniej.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 08, 2016, 22:21:33 »
Faktycznie, Harward jest dosyć ciężką wbrew pozorów próbą, sam jak robię a jestem dosyć wyćwiczony to lewa noga pali a pot leje się strumieniem :straz:

Nie wie ktoś czy dopuszczalna jest zmiana nogi gdzieś w połowie próby po 2,5 min? Chociaż ze zmianą nogi można się wybić z tempa.

Offline Radek1993

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 08, 2016, 22:25:50 »
Wystarczy ze stojąc na stopniu zamiast opuścić lewą nogę opuścisz prawą :D (lub na odwrót). I nic Cię z rytmu nie wybije.

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 08, 2016, 22:31:08 »
przepisy chyba nie pozwalają, jest czarno na białym napisane która noga idzie pierwsza. Chociaż fakt, że lewa męczy sie bardziej, ale te 5 minut to idzie przetrzymać :D

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 08, 2016, 23:12:58 »
jezeli cwiczacy nie bedzie w stanie utrzymac tempa przez 20sec cwiczenie przerywa sie i proba traktowana jest jako niezaliczona,a harvarda sie nie poprawia.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 08, 2016, 23:15:35 »
próba nie jest nie zaliczona tylko inaczej przelicza się wynik końcowy proszę doczytać rozporządzenie (ćwiczenie się przerywa ale nie jest niezaliczone)

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 08, 2016, 23:22:37 »
skoro wiesz to jak sie przelicza bo jestem ciekawy?

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 08, 2016, 23:58:28 »
Wystarczy ze stojąc na stopniu zamiast opuścić lewą nogę opuścisz prawą :D (lub na odwrót). I nic Cię z rytmu nie wybije.
No w sumie można i tak chociaż raz już próbowałem zmienić nogę po 2,5 minuty i skończyło się tak że stanąłem a takty leciały, więc na egzaminie raczej nie będę kombinował. Dzisiaj robiłem bez zmiany nóg i w porządku nie jest tak źle, z palcem w tyłku idzie utrzymać tylko potem takie dziwne uczucie, lewa noga dojechana a prawa prawie nic nie tknięta  ^_^

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 09, 2016, 08:53:44 »
Próba Harwardzka ma na celu sprawdzenia naszej wydolności a najprostszym sposobem jej poprawy jest bieganie.

Offline smerfik202

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 09, 2016, 10:49:43 »
W ostateczności zostaja jeszcze jakies leki uspokajajace i zmniejszajace cisnienie a zarazem puls ale nie wiadomo jak organizm na to zareaguje :)

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 09, 2016, 11:43:20 »
skoro wiesz to jak sie przelicza bo jestem ciekawy?

          czas pracy w s x 100
Fl = -----------------------------------
         2 x suma trzech pomiarów tetna

Badany, który nie jest w stanie wykonac próby w założonym czasie, powinien przerwac próbe wczesniej. Próbe
przerywa sie również, jesli badany w ciagu ok. 20 s nie jest w stanie skorygowac lub utrzymac rytmu
wykonywania cwiczenia. Badanym tym oblicza sie wskaznik wydolnosci, wstawiajac do licznika wzoru cyfre
odpowiadajaca ilosci sekund wykonywania cwiczenia x 100. Pomiary tetna wykonuje sie w sposób omówiony
powyżej.


czyli jak przerwie np. po 3 minutach to czas wynosi 180 sekund prawda ? troszkę pokory i czytanie ze zrozumieniem się kłania. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2016, 12:11:06 wysłana przez Kowal1906 »

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 15, 2016, 22:12:49 »
Możecie mi powiedzieć czy jak mam harward na poziomie 125 to jest dobrze czy źle? bo nie wiem czy jak jest tak wysoki to jest dobry. pozdro

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 16, 2016, 05:44:25 »
Jeżeli wskaźnik wysoki tym lepiej może sobie źle liczysz
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 16, 2016, 19:04:13 »
Liczę tak jak jest przykazane i wychodzi mi 125. To o harward jestem spokojny nawet jak się lekko zestresuję :) dzięki za info

Offline ElBanditos

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 28, 2016, 21:56:26 »
Znacie może znane metody na obniżenie tętna w trakcie testu harvardzkiego i również w trakcie badania? Byłbym wdzięczny za wszelkie porady ;)