Autor Wątek: SGSP 2013- alternatywna droga  (Przeczytany 1655 razy)

Offline W0jtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
SGSP 2013- alternatywna droga
« dnia: Czerwiec 18, 2013, 22:17:13 »
Witam,
Z góry chciałbym zaznaczyć, że przeczytałem sporo tematów na tym forum. Po części jednak nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Jeśli moderator uzna, że temat jest niepotrzebnie założony- proszę o usunięcie.
Jestem tegorocznym maturzystą. Wyniki szacuję tak: mat rozszerzona +90%, fiz rozszerzona ok. 70%. Niestety z własnej głupoty nie zdążyłem złożyć wymaganych dokumentów do 31 maja. Dzwoniłem do szkoły do Pani od rekrutacji- nie ma szans na jakiekolwiek rozpatrzenie moich dokumentów. Nie mam już kompletnie pomysłu co zrobić z tym fantem. Rozważałem pójść na studia cywilne, ale przeniesienie się potem na studia dla strażaków jest niemożliwe (oczywiście zdawając sprawnościówkę) bez podejścia do początkowej rekrutacji. Żaden drugi nabór nie jest prowadzony. Pytanie do osób, które studiują, bądź skończyły te szkołę: Czy w czasie waszego pobytu w tej szkole zdarzyła się sytuacja, że jakaś osoba została "dokoptowana" do strażaków?
Odpowiedź zapewne będzie jedna- startowanie za rok. Jednak nadzieja umiera ostatnia. Możecie mnie tej nadziei pozbawić.  :straz:
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 22:21:29 wysłana przez W0jtek »

Offline Skinner

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: SGSP 2013- alternatywna droga
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2013, 23:41:52 »
Nie studiuję wprawdzie w SGSP, ale nie ma opcji, żebyś dołączył jakkolwiek do najbliższej pierwszej kompanii. Możesz zdawać na cywilne i trochę się zaznajomisz z ludźmi, szkołą, wykładowcami - zobaczysz czy to na pewno Cię interesuje. Lub czekać, uczyć się do matury jeśli chcesz poprawić, iść do pracy i startować za rok. I pilnować terminu.

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: SGSP 2013- alternatywna droga
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2013, 08:19:09 »
Nie ma opcji, jedyna droga to podejście do rekrutacji za rok.

Offline W0jtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: SGSP 2013- alternatywna droga
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2013, 09:29:50 »
Dzięki za odpowiedzi. Trudno w takim razie i do zobaczenia za rok, jeśli się zdecyduję.