Autor Wątek: Wypadek na służbie i odmowa o wypłacie odszkodowania!!!  (Przeczytany 3400 razy)

Offline wordek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Wypadek na służbie i odmowa o wypłacie odszkodowania!!!
« dnia: Czerwiec 15, 2013, 17:36:52 »
Witam, jak w tytule mam taki oczywiście mały problem i niewiele czasu na decyzje.
Uległem wypadkowi w służbie co prawda na planowanych zajęciach WF. Komisja przyznała mi kilka % uszczerbku na zdrowiu. Szacowna komisja w mojej KP uznała że ten wypadek był z mojej winy i wydała decyzję odmowną. Tzn. odnośnie wypłaty odszkodowania.
Pilnie proszę o pomoc bo czas działa na moją niekorzyść.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Wypadek na służbie i odmowa o wypłacie odszkodowania!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2013, 20:24:18 »
Może podasz więcej informacji np dot samego wypadku, jaka komisja przyznała a jak  odmówiła i jaką podstawę prawną podała?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Wypadek na służbie i odmowa o wypłacie odszkodowania!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2013, 20:33:54 »
Przede wszystkim, co zostało ustalone w protokole powypadkowym. Czy zdarzenie zostało tam uznane za wypadek w służbie?

Offline wordek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypadek na służbie i odmowa o wypłacie odszkodowania!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2013, 13:12:29 »
Komisja w mojej komendzie postanowiła odmówić przyznania jednorazowego odszkodowania za wypadek w związku ze służbą. I uzasadniła to powołując się na podstawę art. 4 Ustawy o odszkodowaniach przysługujących w razie wypadków i chorób pozostających w związku ze służbą w Policji z 16.12.1972 r. (Dz.U. Nr 53, poz. 345).
Komisja ustaliła iż wyłączną przyczyną wypadku była nieostrożność i nieuwaga.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Wypadek na służbie i odmowa o wypłacie odszkodowania!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2013, 16:41:18 »
Słuchaj jeżeli chcesz się cokolwiek dowiedzieć lub poradzić to musisz wszystko opisać. Rodzaj zajęć, czy przeprowadzono rozgrzewkę, pod czyim nadzorem, rodzaj uszczerbku, okoliczności, co wpisano w protokół i co dokładnie napisała komisja, jedna i ta która nie zakwalifikowała zdarzenia jako wypadek. Jeżeli była jakakolwiek wina po twojej stronie to nie można mówić o wypadku przy pracy.......
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Wypadek na służbie i odmowa o wypłacie odszkodowania!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2013, 18:08:59 »
Poczytaj tu http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=4179
Nie wiemy co mialeś zapisane w protokole powypadkowym i z czym się zgodziłeś zapoznajac się a potem podpisując ten protokół powypadkowy.
Zawsze pozostaje prawo wniesienia odwołania od decyzji.

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Wypadek na służbie i odmowa o wypłacie odszkodowania!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2013, 20:02:42 »
Masz prawo do wglądu do dokumentów Twojego BHPowca , zapoznaj się z nimi i, no i masz prawo do odwołania od ich decyzji, poproś o pomoc związki, jęsli ich szefostwo  to nie klęczniki a prawdziwi faceci z jajami mający na względzie  dobro strażaka potrafią porozmawiać z szefostwem i przekonać ich do zmiany decyzji.
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Wypadek na służbie i odmowa o wypłacie odszkodowania!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2013, 15:48:31 »
szefostwo  to nie klęczniki a prawdziwi faceci z jajami mający na względzie  dobro strażaka potrafią porozmawiać z szefostwem i przekonać ich do zmiany decyzji.
Tak nie do końca
Sąd może wydać decyzje aby zmieć decyzje
Zespól powypadkowy musi zebrać dowody itd na zaistnienie wpp
Jeśli się z nim nie zgadzasz z decyzją na PP o  możesz wznieść zastrzeżenia opierając się na świadkach .Zespół może uwzględnić i przebadać jeszcze raz całość zdarzenia . Taka decyzja jaką powziął zespół powypadkowy ciekawa jak nie ma mocnych argumentów - możesz zaskarżyć do sądu .