Autor Wątek: Brak palca a przyjęcie do służby  (Przeczytany 9453 razy)

Offline bez palca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Brak palca a przyjęcie do służby
« dnia: Czerwiec 03, 2013, 13:58:10 »
Witam otóż mam taki problem kończę gimnazjum i stoję przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i moim marzeniem jest zostanie strażakiem albo policjantem.
I zdecydowałem się na liceum strażackie i mam do was bardzo ważne pytanie czy jak miałem amputowany palec środkowy u lewej ręki (około 2.5 cm ) to mam jakieś szanse podczas rekrutacji do straży ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2013, 14:12:03 wysłana przez bulon »

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2013, 14:31:41 »
Najczęściej używanym w straży palcem jest palec wskazujący prawej ręki, więc jeszcze nie jest tak źle, choć i jego brak można zastąpić antenką od radiostacji :) Oczywiście dotyczy to tylko kandydatów na wyższe stanowiska:)

Offline bez palca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2013, 14:56:19 »
powiedzmy że mi pomogłeś i nie pomogłeś :D
troszku namieszałeś albo ja nie zrozumiałem
czyli co mam szanse na zostanie strażakiem ?  ^_^

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2013, 16:36:04 »
Raczej nie zrozumiałeś, bo był to żart (ale nie pod Twoim adresem, nie obrażaj się), którego nie mogłem sobie odmówić, a zrozumieją to tylko Ci którzy "specyfikę" straży już poznali. Myślę, że niebawem odezwie się ktoś, kto rozwieje Twoje wątpliwości na serio.

Offline bez palca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2013, 18:37:06 »
Raczej nie zrozumiałeś, bo był to żart (ale nie pod Twoim adresem, nie obrażaj się), którego nie mogłem sobie odmówić, a zrozumieją to tylko Ci którzy "specyfikę" straży już poznali. Myślę, że niebawem odezwie się ktoś, kto rozwieje Twoje wątpliwości na serio.

wiem bo nie zakumałem :D
spoooko nie mam Ci za złe :D
tylko wiesz potrzebował bym takich konkretnych wypowiedzi.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2013, 19:50:33 »
Znam przypadek, gdzie chłopak miał odcięty kawałek opuszka i komisja lekarska powiedziała tak: wszędzie może się pan starać, ale do straży NIE. ...więc zostaje Ci policja

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:06:18 »
Witam otóż mam taki problem kończę gimnazjum i stoję przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i moim marzeniem jest zostanie strażakiem albo policjantem.
I zdecydowałem się na liceum strażackie i mam do was bardzo ważne pytanie czy jak miałem amputowany palec środkowy u lewej ręki (około 2.5 cm ) to mam jakieś szanse podczas rekrutacji do straży ?

Wydaje mi się że najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby wybranie się do najbliższego lekarza, który pracuje w szpitalu MSWiA i żeby on to ocenił. Nie wiem spróbować prywatnie się umówić albo coś. My tutaj na forum nie mamy tytułu lekarz medycyny specjalista chirurg czy specjalista dermatolog.
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:30:17 »
Przecież wystarczy zajrzeć do Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 2 listopada 1995 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

http://static1.money.pl/d/akty_prawne/pdf/DU/1995/146/DU19951460712.pdf

Dział XVII - Kończyny pkt. 83

Offline bez palca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2013, 21:06:21 »
Przecież wystarczy zajrzeć do Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 2 listopada 1995 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

http://static1.money.pl/d/akty_prawne/pdf/DU/1995/146/DU19951460712.pdf

Dział XVII - Kończyny pkt. 83

dzięki za pomoc
A i mam takie pytanie do Pana czy to "N" oznacza że mam szansę na przyjęcie ?

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2013, 21:51:36 »
"Z" - Zdolny do służby
"N"- Niezdlony do służby

reszta liter są to kategorie z książeczki wojskowej? dobrze rozumiem?
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2013, 22:02:46 »
Napisałem o lekarzu bo różnie to bywa z interpretacją przepisów ciężko powiedzieć co kolega ma na myśli 2,5 cm (jak on to zmierzył) Ja sam mam sporą bliznę na palcu od zmiażdżenia ale na szczęście jest cały i mam w nim czucie
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline bez palca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2013, 06:44:18 »
Napisałem o lekarzu bo różnie to bywa z interpretacją przepisów ciężko powiedzieć co kolega ma na myśli 2,5 cm (jak on to zmierzył) Ja sam mam sporą bliznę na palcu od zmiażdżenia ale na szczęście jest cały i mam w nim czucie
zmierzyłem linijką :D
ale jeszcze mam tak jakby z około 1 cm takiej narośniętej skóry
bo ten palec był urwany i wystawała mi kość i tą kość spiłowali żeby nie była ostra i wszyli mi w pod brzuchem (nwm jak to fachowo nazwać)
i on był tam wszyty miesiąc a potem go odcięli od tego i zaszyli i zostały mi 2 blizny na palcu i tam pod brzuchem (ale to pewnie nie jest istotne)
Palec normalnie mogę zginać i mam w nim czucie tylko trochę mniejsze w tej części tam gdzie miałem tą kość obszytą skórą.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:18:02 »
Warto od czasu do czasu przeczytać dopiski.

Za brak palca uważa się:
- w przypadku kciuka: przynajmniej brak paliczka paznokciowego;
- w przypadku innych palców: przynajmniej dwóch paliczków.

Więc, jak piszesz, że brakuje Ci tych 2,5 cm to wydaje mi się, że to łapać się będzie pod brak jednego paliczka (dalszego). Nawet gdyby stwierdzili, że nie ma także środkowego paliczka, to przecież jest mowa o "PRZYNAJMNIEJ" dwóch. Wobec czego raczej nie powinno być z tym problemów.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:59:02 »
Warto od czasu do czasu przeczytać dopiski.

Za brak palca uważa się:
- w przypadku kciuka: przynajmniej brak paliczka paznokciowego;
- w przypadku innych palców: przynajmniej dwóch paliczków.

Więc, jak piszesz, że brakuje Ci tych 2,5 cm to wydaje mi się, że to łapać się będzie pod brak jednego paliczka (dalszego). Nawet gdyby stwierdzili, że nie ma także środkowego paliczka, to przecież jest mowa o "PRZYNAJMNIEJ" dwóch. Wobec czego raczej nie powinno być z tym problemów.

Ale w pkt 4, 5 jest mowa o częściowym braku palca u ręki z upośledzeniem chwytu i bez upośledzenia chwytu i też jest N.
W objaśnieniach pkt 2-7 wymagana jest ocena lekarza chirurga ortopedy.

Offline bez palca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8

Offline bez palca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2013, 06:49:44 »
tak dla rozwiania waszych wątpliwości kciuki jeszcze mam :D
musiałem przyciąć zdjęcia żeby je na forum wrzucić

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2013, 19:41:58 »
Brak jednego paliczka i brak upośledzenia sprawności ruchowej palca jakmmówisz... Czyli teoretycznie lekarz nie powinien wystawić negatywnej opinii, choć wszystko zależy od jego widzimisie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline bez palca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2013, 20:26:09 »
Odświeżam temat bo za wiele się nie dowiedziałem

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Brak palca a przyjęcie do służby
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2013, 20:45:26 »
Odświeżam temat bo za wiele się nie dowiedziałem

Jak za wiele się nie dowiedziałeś? Czytałeśw oogóle posty, które zostały napisane w odpowiedziach?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.