Autor Wątek: Praca w KPSP  (Przeczytany 7823 razy)

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Praca w KPSP
« dnia: Czerwiec 02, 2013, 19:58:24 »
Witam, z tego co wiem pozmieniały się przepisy dotyczące kształcenia w PSP. Chciałbym się zorientować jak to wygląda w 2013 roku. Jestem strażakiem ochotnikiem, mam ukończony kurs Podstawowy, w najbliższych tygodniach będę robił KPP, nie mam Kursy ratownictwa technicznego, gdyż moja gmina jeszcze nie prowadziła takich szkoleń.

Powiedzmy się dostaję się do PSP z Kursem Podstawowym i KPP. Co dalej? Czy będę musiał zrobić techniczny? Jeżeli tak to jak to będzie przebiegać? No i jeżeli już będę miał ukończone Rat.techniczne jak wygląda moje dalsze kształcenie w zawodzie strażaka? Czy czeka mnie potem jakaś szkółka? Jedni mówią ,że podoficerska, bo się przepisy zmieniają. Jeżeli tak to jaki stopień się otrzymuje po niej i ile trwa i gdzie ma miejsce. P

Pozdrawiam

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2013, 22:32:12 »
Kolego wszystko jest na forum wałkowane kilka razy wystarczy poszukać  :kwit: poczytaj tutaj na kilku ostatnich stronach pisze http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7962.0.html
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2013, 17:41:04 »
Każdy pisze ,że wszystko jest tu na forum. Linka ,którego mi podesłałeś czytałem już wcześniej kilka razy i odpowiedzi na moje pytania nie widziałem.
Pytania, są one teraz na "czasie". Każdy mówi co innego, widziałem wytyczne Komendanta Głównego ale moje pytania ponawiam. Po zrobieniu Kursu Podstawowego,KPP i technicznego można jeździć do akcji ale na czym polega wysłanie na kurs już w PSP ( jednoetapowy)
Pozdrawiam

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2013, 18:16:09 »
Jeżeli masz szkolenie podstawowe OSP, ratownictwo techniczne i kurs kpp to możesz pracować. Pracujesz do najblizszego terminu kursu jednoetapowego. Idziesz wtedy na 5 miesięcy właśnie na ten kurs jednoetapowy.

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2013, 18:17:20 »
a na kurs idziesz w swoim województwie czy mogą cię wysłać do innego, jak to jest?

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2013, 18:59:38 »
Na tą chwile kursy robi tylko Bydgoszcz i Częstochowa.

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:17:57 »
A jeżeli nie masz technicznego, to jak wygląda przebieg jego wykonania?
Powiedzmy ,że jadę na ten kurs 5ci miesięczny do Bydgoszczy, wracam do komendy jaki mam stopień?

Pozdrawiam

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2013, 21:04:45 »
Strażak  :huh: dopiero po stażu możesz liczyć na awans :straz:

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2013, 21:23:32 »
Nie pojedziesz na kurs dopóki nie będziesz miał kursu osp, rat. tech i kpp! To jest wymóg.
Kossa a ja słyszałem, że po tym kursie powinno dostac się już st.strazaka a po zakonczeniu stażu od razu sekcyjnego bo przeciez skonczyłeś podoficerke-szkolenie jednoetapowe.

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:14:53 »
Witam, słyszałem ,ze od razu otrzymuje się Sekcyjnego po kursie gdyż jest on podoficerski. Tylko nie wiem ile w tym prawdy?

Jest możliwość zrobienia Kursu Technicznego? Komenda Powiatowa w moim mieście dotychczas organizowała 1 taki kurs i to kilka lat temu...Pozdrawiam

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:42:05 »
Jesli Cię przyjmą po naborze to Ci zrobią kurs ratownictwa technicznego w komendzie. Sekcyjnym na stażu? Raczej nie możliwe.

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:21:22 »
Czekam na kurs KPP, jeżeli nie da rady to gdzie można zrobić kurs KPP punktowany do PSP? Słyszałem ,że kosztuje 800zł ale nie wiem gdzie można go zrobić w mieście powiatowym.

Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2013, 10:16:38 »
Witam, słyszałem ,ze od razu otrzymuje się Sekcyjnego po kursie gdyż jest on podoficerski. Tylko nie wiem ile w tym prawdy?

Sekcyjnym na stażu? Raczej nie możliwe.

Ten kurs nie jest kursem potocznie nazywanym "podoficerskim" tylko szkoleniem jednoetapowym w zawodzie strażaka.

A co do stopni nikt jeszcze nie zmienił Ustawy o PSP  :kwit:

Cytuj
Art. 54.
1. Kolejny wyższy stopień może być nadany stosownie do posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz w zależności od zajmowanego stanowiska i opinii służbowej.
Nadanie tego stopnia nie może jednak nastąpić wcześniej niż po przesłużeniu
w stopniu:
1) strażaka – 1 roku;
2) sekcyjnego – 2 lat;

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2013, 11:23:21 »
Czekam na kurs KPP, jeżeli nie da rady to gdzie można zrobić kurs KPP punktowany do PSP? Słyszałem ,że kosztuje 800zł ale nie wiem gdzie można go zrobić w mieście powiatowym.

Pozdrawiam
...Przecież nikt nie wie skąd jesteś bo nie napisałeś! Poszukaj w okolicy firmy, które to organizują. Zapytaj może w WOPR, GOPR.

spik3r

  • Gość
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2013, 16:00:06 »
wlasnie, jak zrobic kurs ratownictwa technicznego jezeli w przynalezacej osp nie robia?

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2013, 10:29:22 »
Nie da się zrobić kursu Rat. technicznego na własną rękę(Tylko PSP do ,której podlegasz może zorganizować)...Mam pytanie Posiadam SP+KPP, Pilarki Mechaniczne.

Co mógłbym jeszcze zrobić, mam ponad 2 miesiące do naboru..jakieś propozycje? Łatwo i tanio oczywiście.


Pozdrawiam

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2013, 11:24:06 »
Nie da się zrobić kursu Rat. technicznego na własną rękę(Tylko PSP do ,której podlegasz może zorganizować)...Mam pytanie Posiadam SP+KPP, Pilarki Mechaniczne.

Co mógłbym jeszcze zrobić, mam ponad 2 miesiące do naboru..jakieś propozycje? Łatwo i tanio oczywiście.


Pozdrawiam
jaka to komenda robi nabór?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2013, 12:42:53 »
Skoro nabór był rok temu w maj/czerwiec to wkrótce powinien być kolejny. Minął rok.
Zadałem pytanie, odpowiesz?

Pozdrawiam

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2013, 13:35:18 »
Skoro nabór był rok temu w maj/czerwiec to wkrótce powinien być kolejny. Minął rok.
Zadałem pytanie, odpowiesz?

Pozdrawiam

Kolego to tak nie działa.
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2013, 14:13:10 »
Więc jak? Odpowiedz mi na pytanie jakie kursy można zrobić tanio i szybko, które są dobrze punktowane. Pozdrawiam

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 11, 2013, 15:32:14 »
Skoro nabór był rok temu w maj/czerwiec to wkrótce powinien być kolejny. Minął rok.
Zadałem pytanie, odpowiesz?

Pozdrawiam
Kolego nabór może być nawet za 2 lata to jest zależne od komendy wystarczy zadzwonić i zapytać bo nie jest powiedziane ze co rok musi być to wszystko zależne od komendy
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 11, 2013, 17:38:50 »
Ok, muszę zadzwonić. A na temat kursów możesz mi coś powiedzieć ( tanio i szybko)?

Pozdrawiam

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Praca w KPSP
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 11, 2013, 17:49:12 »
Ok, muszę zadzwonić. A na temat kursów możesz mi coś powiedzieć ( tanio i szybko)?

Pozdrawiam
Kolego co do kursów to też zależy to od komendy bo ona będzie wymagać od kandydatów co oni chcą a wiadomo trochę wymagają ^_^ teraz dobrze mieć prawko C nawet i autobusy ^_^ plus kursy te podstawowe(kurs podst, rat tech, kpp) dobrze tez mieć ratownictwo wodne plus podesty ruchome a reszta zależy co komenda będzie chcieć 
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor