Autor Wątek: Bieganie. Ból łydki.  (Przeczytany 5009 razy)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Bieganie. Ból łydki.
« dnia: Maj 30, 2013, 17:42:54 »
Biegam wcale nie tak krótko, bo od początku lutego na bieżni i w terenie i od pewnego czasu podczas biegu odczuwam ból w jednej łydce, właściwie boli mnie jakby piszczel... Nie zawsze także się on pojawia, zmienia się także jego intensywność - czasami jest to delikatne kłucie, a czasami jest na tyle intensywny, że utrudnia mi nawet chodzenie.

Miał ktoś może podobny problem? Lub wie jak sobie z tym poradzić?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2013, 17:49:56 »
Plus ratio quam vis

Offline InfoOdBoga

  • SAPSP Krk
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2013, 18:11:09 »
A podczas wychodzenia po schodach i tak dalej też miałeś takie problemy?:) + stuknąłeś się kiedyś w ten piszczel? To mogą być naprawdę skomplikowane objawy. :) Pisz PW jak coś :)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2013, 18:53:26 »
Duzo osob to ma, jak wroce do domu to napisze jak to zniwelowac.

@Edit
Dobra jestem. Dużo początkujących biegaczy miało to, ja też. Jak masz buty z twardą podeszwą np. halówki to zmień na takie z miękką, nawet kup buty do biegania. Do tego jak czujesz ból to zatrzymujesz się i robisz wznosy na palcach, tak z 20 powtórzeń. Potem rozciąganie czterogłowego z tym, że palce stopy przybliżasz jak najbliżej pleców.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 20:35:58 wysłana przez REEN »

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2013, 21:10:59 »
Może musisz zrobić kilka dni przerwy? Miałem podobny problem ale olałem ból i trenowałem(2 mc).. Przez to musiałem zrobić 1 mc przerwy ale pomogło. Teraz boli tylko jak mocno pobiegam. Napisz coś wiecej jak trenujesz.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2013, 21:28:23 »
Zamiast po asfalcie staraj się biegać po trawie. Ból może być od kiepskiej amortyzacji.
Druga sprawa to rozciągaj łydki przed bieganiem.
Stań sobie pół metra od ściany, oprzyj łokcie na ścianie. Jedna noga do przodu i jedna do tyłun Staraj się ciągnąć kolano do ziemi, tak żebyś czuł na łydce, że Cię ona ciągnie.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2013, 21:36:35 »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2013, 22:10:24 »
Zawsze się rozciągam przed bieganiem, nazwijmy to "statycznie", tj. mięśnie rozciągam w sposób jednostajny, bez nagłych naciągnięć.

Wcześniej ze względu na tragiczne warunki pogodowe biegałem na bieżni stacjonarnej, jak tylko pogoda się poprawiła przeniosłem się na dwór. Po asfalcie biegam na prawdę rzadko, jakby policzyć to może 2-3 dni w miesiącu.
Buty amortyzowane, można je podciągnąć pod biegówki.

Już nie biegam prawie że od tygodnia, ale za 2 tygodnie zawody i coś niecoś muszę pobiegać. Przy czym staram się na prawdę solidnie porozciągać mięśnie nóg, jednak efekty są raczej wymierne, bo ból (co prawda mniej intensywny, ale zawsze) nadal odczuwam...

W zeszłym roku też trochę biegałem, jednak takie problemy z mięśniami mam pierwszy raz. Nie miałem także żadnych urazów tej łydki czy w ogóle mięśni czy stawów.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2013, 23:03:02 »
Ja po moich problemach z piszczelem na początku treningu jak już troche się porozciągam i pobiegam to chodze i biegam na różnych częściach stopy (palce pięta we/zewnetrzna część stopy). Na początku troche spinało mi mięśnia ale dało rade. Wydaje mi się, że mógłbyś spróbować teraz jak masz przerwe w treningiach, to starać się wmacniać poprzez ww ćwiczenia.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2013, 23:18:27 »
Dokładnie, musisz zrobić przerwę sobie, przed biegiem trzeba porozciągać mięśnie nóg żeby podczas biegu nie nabawić się kontuzji, także i po bieganiu trzeba rozciągnąć mięśnie
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2013, 23:20:51 »
Hm, hm... Jak przeczytałem ten artykuł to może to być spowodowane owymi crossami, między innymi po pagórkowatym terenie. Do tego kiedy zaczynało mnie delikatnie boleć, próbowałem to przeforsować i rozbiegać  :wall:

Jutro wolny dzień to popróbuję z różnymi sposobami rozciągania łydek. A nóż widelec coś okaże się efektywne.

Dzięki za pomoc wszystkim.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2013, 23:54:07 »
Głownie sprawdź buty, mi dało wielką poprawę zamiana halówek na zwykłe do biegania.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2013, 13:03:21 »
Dokładnie zmień buty jak Ci kolega radzi ale daj też nodze troche odpocząć. Jak wznowisz treningi to delikatnie tak aby nie czuć bólu + dobra rozgrzewka. Powodzenia
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2013, 20:57:05 »
Tak jak pisałem wcześniej, buty mam dostosowane do biegania (stosunkowo gruba podeszwa wykonana z amortyzującej pianki). Za 2 tygodnie zawody strażackie, więc do tego czasu będę się starał zbytnio nie nadwyrężać mięśni bolących, do tego jakieś ćwiczenia na siłowni skierowane na rozwój mięśni nóg, szczególnie łydek. Żeby tylko się nie pogorszyło do tego czasu  :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2013, 22:15:20 »
Może przez te 2 tygodnie zacznij pływać np. 3 razy w tygodniu. Wiem, że to troche kosztuje.. Ja gdy miałem kontuzje to przez ten okres kiedy nie mogłem biegać to pływałem 4-5 razy w tygodniu po ok 3-4km na treningu. Po miesiącu jak wróciłem biegać to byłem mile zaskoczony bo kondycja poszła a noga się podleczyła na tyle, że to już 4 miesiąć idzie i biegam bez problemów.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2013, 22:31:21 »
Może przez te 2 tygodnie zacznij pływać np. 3 razy w tygodniu. Wiem, że to troche kosztuje.. Ja gdy miałem kontuzje to przez ten okres kiedy nie mogłem biegać to pływałem 4-5 razy w tygodniu po ok 3-4km na treningu. Po miesiącu jak wróciłem biegać to byłem mile zaskoczony bo kondycja poszła a noga się podleczyła na tyle, że to już 4 miesiąć idzie i biegam bez problemów.

Pływam także ;) 1-2 w tygodniu w miarę możliwości, przy czym teraz ze względu na ograniczenie ruchu ta liczba się zwiększy. Mam to szczęście że honorowi krwiodawcy nie płacą u mnie w mieście za basen ;)
Nic, trzeba szukać jakichś alternatyw.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

pejwon

  • Gość
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2013, 12:02:51 »
A próbowałeś biegać ze stabilizatorem na łydkę ? Może i ból Ci od tego nie ustąpi, ale pozwoli na normalny bieg :)

Offline SemperFidelis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Bieganie. Ból łydki.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2013, 13:10:45 »
http://www.bieganie.pl/?cat=25&id=939&show=1 - autorze poczytaj to co wcześniej Ci podali, zajrzyj także na forum tej strony, wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę. Stabilizatory nic nie dadzą, bo ból powodują słabe mieśnie przy piszczelu.
Tak jak pisałem wcześniej, buty mam dostosowane do biegania (stosunkowo gruba podeszwa wykonana z amortyzującej pianki). Za 2 tygodnie zawody strażackie, więc do tego czasu będę się starał zbytnio nie nadwyrężać mięśni bolących, do tego jakieś ćwiczenia na siłowni skierowane na rozwój mięśni nóg, szczególnie łydek. Żeby tylko się nie pogorszyło do tego czasu  :straz:
Paradoksalnie buty do biegania "ze stosunkowo grubą podeszwą piankową" mogą przysporzyć wiele innych problemów np. schorzenie "itbs", czego sam byłem(odpukać) świadkiem - takie "klocki piankowe" na nogach nie są naturalne dla nóg, wymuszają nienaturalny bieg ze spadaniem na piętę ale to już osobny temat nie na to forum.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 13:17:15 wysłana przez SemperFidelis »