Autor Wątek: WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??  (Przeczytany 3153 razy)

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??
« dnia: Maj 22, 2013, 22:09:59 »
Witam

Jak wiadomo zbliża okres przyznawania dotacji z KSRG. Mam pytanie dotyczące Wentylatora MW22000 FOGO.
http://www.sprzet-poz.pl/index.php?action=showProductDetails&idKategorieWybrana=10000225&idProduktyWybrany=2690

Trzeba przyznać że cena jest kusząca w porównaniu do konkurencji zwłaszcza dla jednostki w której się nie przelewa z pieniędzmi.
Mam pytanie do was poznaliście ten sprzęt w boju?? Jak się sprawuje.??

Mam też pytanie czy na taki sprzęt potrzebne są jakieś dopuszczenia, atesty np. z CNBOP??
Czy na te wentylator można rozliczyć bez problemu dotacje z KSRG?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2013, 22:17:22 »
Parametry kuszące, nie powiem.
ALE - jeden z PL wentylatorów zapewnia podobne, a po zapodaniu mu maksymalnych obrotów, w odległości około metra, trzeba szukać przed nim miejsca, w którym powietrze przepływa, ponieważ jego przepływ jest tak cudownie zaburzony, że momentami naprawdę można o..ujeć i zdziwić się. "Stożek" okazał się całkowitym mitem.

Jeśli macie taką możliwość - spróbujcie poprosić o takie urządzenie na testy i po prostu sprawdźcie je w działaniu - znajdźcie jakieś pomieszczenie, zadymcie je i zobaczycie skuteczność. Po gównianych wentylatorach od razu widać, że są gówniane. Sprawdzałem kilka, uwierz mi, że różnice widać na oko. Nawet, jeśli producenci podają te same parametry.

Co do CNBOP - tego typu urządzenia nie wymagają certyfikacji.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2013, 22:34:50 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2013, 22:46:39 »
Pracuję  w PSP miałem odczynienia z kilkoma wentylatorami różnych typów, wielkości od służących do nadmuchiwania skokochronu poprzez małe Turbo. Wielkość nie czyni wydajność.
Dlatego zastanawia mnie ten fakt bo parametry są bardzo dobre w porównaniu do ceny. Rozmawiałem z jedną osoba która go testowała (porównywała z KOBRĄ) i niebyło różnicy poza tym że jest troszkę głośniejszy.
Ale chciałbym uzyskać opinie szerszej grupy osób którzy może do używali podczas działań.

 Dodam jeszcze że będzie on służył w OSP w niedużej miejscowości gdzie korzystanie z niego będzie sporadyczne być może nawet znikome.

Czyli jeżeli nie są wymagane dodatkowe dopuszczenia nie będzie problemy rozliczenia tego sprzętu z dotacji KSRG?

Offline Jadzia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Ale o co chodzi?
Odp: WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2013, 12:15:31 »
Problem jest wówczas kiedy kupisz sprzęt co do którego konieczne jest świadectwo dopuszczenia, a on go nie ma, natomiast jeżeli kupisz sprzęt który nie jest ujęty w rozporządzaniu o badaniach w CNBOP to świadectwo nie jest wymagane i wówczas nie ma problemu.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2013, 15:44:46 »
Dlatego zastanawia mnie ten fakt bo parametry są bardzo dobre w porównaniu do ceny. Rozmawiałem z jedną osoba która go testowała (porównywała z KOBRĄ) i niebyło różnicy poza tym że jest troszkę głośniejszy.
Kobra i Skorpion nie są punktami odniesienia najwyższych lotów. Ale to moje zdanie.

Nawet, jeśli będzie używany sporadycznie - jeśli już coś kupować, to nie warto ładować się w badziew. Ale niech ktoś jeszcze się wypowie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2013, 15:54:43 »
cenowo to rewelacyjna oferta, ale trzeba jeszcze sprawdzić jakość tego wentylatora. Jeśli dorównuje Kobrze czy Skorpionowi, to za tą cenę śmiało możecie to brać. Oczywiście Kobra i Skorpion to żaden szał, ale to samo za połowę ceny, użytkowane sporadycznie powinno wam wystarczyć.
Raczej nie wydacie kilku razy więcej na porządny wentylator Leader'a, Tempest'a czy Ramfan.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2013, 21:54:53 »
I tak się chyba właśnie stanie, że go kupimy. Cena ma duże znaczenie dla nas.
Szkoda tylko że nikt się jeszcze z nim nie spotkał osobiście i nie może wyrazić swojej opinii.

Offline kjas5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2015, 23:41:44 »
Witam.
Troszkę odgrzebię wątek, ale nie chcę zakładać nowego. Padło pytanie o wentylator Fogo MW 22000. Czy w międzyczasie ktoś miał do czynienia z takim wentylatorem. Ewentualnie czy kolega Bulson taki wentylator zakupił do siebie? Jeśli tak to chciałbym zasięgnąć opinii jak się ten sprzęt sprawuje.
Tym razem my szukamy wentylatora, który byłby dobry, a zarazem jak łatwo się domyślić niedrogi.
Z góry dzięki za wskazówki.

Offline kjas5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2015, 19:42:40 »
Brak odpowiedzi, brak również innych tematów, które wskazały by wady czy zalety poszczególnych wentylatorów. Znalazłem jakiś stary wątek, jednak link do porównania poszczególnych modeli wentylatorów już wygasł, nie ma zatem możliwości dowiedzenia się czegoś więcej.
W temacie wentylacji jesteśmy zieloni. Troszkę kopałem, żeby w ogóle znaleźć różnicę pomiędzy wentylatorami, a turbowentylatorami. Z tego co znalazłem to najprościej mówiąc wentylator ma szerszy strumień powietrza i wypycha dym z całego pomieszczenia, podczas gdy turbowentylator dmucha zwartym strumieniem powietrza, który wyciąga dym na drodze od otworu wlotowego do wylotowego.
Jeśli coś zrozumiałem źle to proszę o sprostowanie i wytłumaczenie na chłopski rozum.
Oprócz wentylatora FOGO znaleźliśmy jeszcze taki wentylator: http://www.ppoz.sklep.pl/wentylatory-i-turbowentylatory/866-wentylator-oddymiajacy-mglowy-ph-vp450.html
I tutaj pojawiają się kolejne pytania. W opisie można znaleźć informacje o głowicy mgłowej. Czy korzysta się z tego do wentylowania czy może do gaszenia? Czy jeśli zamiast wody do tego wentylatora dostarczyć wodny roztwór środka pianotwórczego to czy da się wyprodukować pianę gaśniczą?

Offline marcinp17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: WENTYLTOR FOGO MW22000 czy warto ??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2015, 14:32:05 »
Rok temu zakupiliśmy z dotacji KSRG wentylator fogo mw2200. Kosztował niewiele, jakieś 2500zł. Jak dotąd nie widział jeszcze żadnego pożaru.
Oczywiście zrobiłem test.
Ogólne wrażenie - sprawuje się dobrze. Wykonanie przyzwoite.
Struga powietrza jest jednorodna na odcinku ok. 5m, później zaczyna się "rozchodzić" na szerokość ok. 2m.
Wentylator nawet na umiarkowanych obrotach dmucha wydajnie, na maksymalnych jest głośny, ale podmuch powietrza silniejszy.
Wady:
 - brak rękojeści i kółek do transportu - jedna osoba ma ciężko, muszą nieść dwie.
 - regulacja kąta pochylenia wykonana niezbyt dokładnie, zacina się czasami.
 - brak przewodu do odprowadzania spalin silnika (jest tylko kolanko które zakłada się w przeciwną stronę do kierunku przepływu powietrza)

Poza tymi wadami wentylator godny polecenia za tą cenę.