Autor Wątek: Chicago Fire - o straży w USA  (Przeczytany 6403 razy)

Galeppo

  • Gość
Chicago Fire - o straży w USA
« dnia: Maj 18, 2013, 09:51:34 »
Hej, ostatnio natrafiłem na nowy serial poruszający tematykę straży w USA.
Krótki opis:
"Żadna praca nie jest bardziej stresująca, niebezpieczna, czy ekscytująca niż strażaków - członków Oddziału Ratunkowego i sanitariuszy z Chicago Firehouse 51. Są to odważni mężczyźni i kobiety, którzy stają oko w oko z niebezpieczeństwem, reagują, gdy wszyscy inni boją się podjąć działanie. Jednak ogromne obowiązki w pracy odbijają piętno na ich życiu osobistym. Gdy tragedia spotyka jednego z członków zespołu, w powietrzu unosi się sporo poczucia winy i żalu. Porucznik Matthew Casey (Jesse Spencer) stara się pracować normalnie, lecz nie może porozumieć się z porucznikiem Kelly Severidem (Taylor Kinney), z Oddziału Ratunkowego, z którym wzajemnie obwiniają się o śmierć jednego z członków zespołu. Gdy jednak zachodzi wyższa konieczność, są w stanie zakopać wojenny topór i stanąć na wysokości zadania, ratując życie potrzebującym pomocy. "

Jest ciekawy i bliski sercu, może ktoś jeszcze ogląda lub skusi się.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2013, 19:29:18 »
Serial świetny. Jestem na bieżąco z każdym odcinkiem wyczekując środy ale ostatnie odcinki powoli przekształcają serial w telenowele. Wiele wątków poza dziedziną strażacką. Ale ogólnie serial bardzo przyjemny do oglądania. Polecam również:)

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2013, 20:43:23 »
Czekam na SE2  . Nie wiadomo kiedy bedzie. Pierwszy sezon ujdzie. Liczę na więcej.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2013, 22:24:20 »
SE1 już się skończył? ja skończyłem na 23 odc to ostatni?

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2013, 23:40:06 »
Z tego co doczytałem w necie to odcinków 1 sezonu ma być 24 czyli ostatni za tydzień, ale nie jestem pewny. A co do drugiej serii to wogóle nic nie mówią nigdzie więc nie wiadomo. Może ktoś ma jakąś potwierdzoną wersje? Jeśli ma być to ewentualnie kiedy ?

Offline stvari

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2013, 00:31:42 »
Z tego co doczytałem w necie to odcinków 1 sezonu ma być 24 czyli ostatni za tydzień, ale nie jestem pewny. A co do drugiej serii to wogóle nic nie mówią nigdzie więc nie wiadomo. Może ktoś ma jakąś potwierdzoną wersje? Jeśli ma być to ewentualnie kiedy ?

Druga seria ma mieć premierę jesienią tego roku. Link do źródła (angielska Wikipedia): http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Chicago_Fire_episodes#Series_overview

Offline Rubicon

  • Station 7
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2013, 13:30:37 »
Ogladam w kazda srode...ale bardziej jako serial komediowy bo jest bardzo duzo bledow i rzeczy ktorych wrecz nie wolno robic. I zgadzam sie z radk177 - w ostatnich odcinkach serial zmienia sie w opere mydlana.
Si vis pacem, para bellum.

www.facebook.com/StrazakwUSA

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2013, 13:43:37 »
Dzięki stvari :) W każdym razie pewne jest że wyjdzie:) szkoda że tak późno. A co do Rubicon to też trochę trzeba mieć podejscie że to ameryka i co u nich jest na porządku dziennym to w PL było by karane :)

Offline Rubicon

  • Station 7
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2013, 14:10:30 »
A co do Rubicon to też trochę trzeba mieć podejscie że to ameryka i co u nich jest na porządku dziennym to w PL było by karane :)

Tyle ze ja wlasnie tu mieszkam i pracuje dlatego widze te wszystkie bledy.
Si vis pacem, para bellum.

www.facebook.com/StrazakwUSA

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2013, 21:33:49 »
A to szacun :) i przyznaje racje :) Opowiedz może co jest największymi błędami serialu ?

Offline Rubicon

  • Station 7
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2013, 23:01:08 »
Najwiekszym....rozdzielanie sie zepolow podczas akcji...szczegolnie przy pozarach. Np dwa odcinki temu jak byl pozar kliniki to w pewnym momecie w srodku zostali tylko Kesey I Severide - dowodcy dwoch roznych zespolow. Widac tez jak w pewnym momecie z budynku wychodzi samotnie Mouch - takie rozbicie zespolow jest niedopuszczalne w realnej akcji - wchodziny i wychodzimy razem.
To samo jak batalion chief wywolywal ich przez radio...jak by faktycznie sie nie odzywali tak jak w seraialu to byl by rozkaz zeby zespol ratowniczy szykowal sie do wejscia.
Kolejny z tego samego odcinka: w przypadku pozaru nikt nie wchodzi do budynku na zywca - zawsze najpierw donoszony jest w poblize sprzet ratunkowy - narzedzia do wywazania, pila i duza butla z powietrzem i conajmniej dwoch strazakow stoi przy tym gotowi do akcji jako zespol ratunkowy jak by w srodku jakis strazak potrzebowal pomocy.
Jest tez sporo bledow w karetkach....ogolnie dlugo bym mogl pisac.
Moja zona sie ze mnie smiej ejak ogladamy bo jak tylko cos zauwaze to zaraz wytykam glosno....a zaloze sie ze sporo bledow mi umyka.
Si vis pacem, para bellum.

www.facebook.com/StrazakwUSA

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2013, 23:59:14 »
Czyli tak samo jak oglądając to  ( i inne o tematyce strażackiej) z naszej strony...

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 20, 2013, 10:46:44 »
i tak nie jest już tak źle jak np. w przypadku Backdraft - "ściągnij maskę, oszczędzaj tlen" ;)
ale błędy daje się zauważyć gołym okiem - podnoszenie samochodu pod którym leży kobieta przy uruchomionym silniku i zablokowanym pedale gazu - kto to wymyśla?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2013, 12:15:43 »
Na jakim kanale to leci?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 20, 2013, 12:39:19 »
na amerykańskim, ale możesz ściągać np. z chomikuj.pl wersje z napisami.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...

Offline Rubicon

  • Station 7
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2013, 14:17:46 »
Na nbc.com tez sa pelne odcinki.
Si vis pacem, para bellum.

www.facebook.com/StrazakwUSA

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 21, 2013, 20:09:40 »
Oglądam.
Ale z góry przygotowałem się, że jest to serial fabularny - czyli pod publikę. I w tym przypadku musi być chyba tak, że nawet jeśli przy filmie pracują jako konsultanci specjaliści od straży pożarnej czy medycyny to na koniec i tak dostaniemy serial dla wszystkich. Nie tylko dla strażaków.
Mnie akurat nie dziwią te błędy typowo "techniczne" bo pewnie jakby robili wszystko wg. procedur to serial zrobiłby się nudny.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2013, 19:10:14 wysłana przez Piotr_W »

Offline Rubicon

  • Station 7
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 23, 2013, 19:25:51 »
Na koncu finalowego odcinka zapowiedzieli drugi sezon....ale musimy poczekac az do jesieni.
Si vis pacem, para bellum.

www.facebook.com/StrazakwUSA

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 23, 2013, 20:25:32 »
polecam www.kinomaniak.tv  -wszystkie odcinki z napisami po polsku. Ostatni 24 jeszcze nie ma napisów ale myślę że dla większości to nie będzie problem.

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2013, 07:19:23 »
24 września będzie pierwszy odcinek sezonu drugiego. Świetny serial, ciekawe motywy :)
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline Rubicon

  • Station 7
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 25, 2013, 08:43:00 »
Pierwszy odcinek nowego sezonu nie najgorszy...najbardziej mi zal samochodu Severide'a  :'(

A o gaszeniu pozaru bez zalozonej maski nie bede sie wypowiadal...podobnie jak o tym ze chief poszedl na spotkanie do biura w spodniach od nomexu  :rofl: :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 08:57:03 wysłana przez Rubicon »
Si vis pacem, para bellum.

www.facebook.com/StrazakwUSA

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Chicago Fire - o straży w USA
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 25, 2013, 09:09:54 »
nie opowiadaj, u nas do ściągnięcia wersja z tłumaczeniem pewnie dopiero jutro lub w piątek ;)

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!