Pożarnictwo > Ratownictwo Wysokościowe

ratownik wysokościowy

<< < (2/4) > >>

paulka1995:
chciałabym się dowiedzieć jeszcze czy ciężki jest kurs na tego ratownika wysokościowego i wg? bo ja się wspinam od małego i wysokość nie jest mi obca ani techniki linowe i mam nadzieję, że to mi właśnie pomoże w tym, żeby się dostać do tego ratownictwa tylko teraz mam coraz większe obawy czy się dostane tam....

Aquarius:
Jak masz doświadczenie z linami i we wspinaczce, to powinnaś dać sobie radę na kursie.  :straz:

Natomiast nie wiem na ile zagłębiałaś temat. Aby iść na kurs wysokościowy i być ratownikiem musisz być funkcjonariuszem PSP. Więc skoro nie chcesz iść do szkoły aspiranckiej, pozostaje Ci albo szkoła oficerska, albo nabór "z ulicy". Ratownictwo wysokościowe jest dodatkową specjalizacją i na codzień wykonujesz "normalne" obowiązki strażaka. Czyli jeździsz do wypadków, pożarów, kotów na drzewie i na szmacie  ^_^ Niestety nie da się na skróty i nie da się być tylko ratownikiem wysokościowym.

paulka1995:
mhm rozumiem a może mi ktoś powiedzieć jak wygląda ten nabór z ulicy do psp?

tayron:

--- Cytat: paulka1995 w Czerwiec 19, 2013, 17:20:22 ---mhm rozumiem a może mi ktoś powiedzieć jak wygląda ten nabór z ulicy do psp?

--- Koniec cytatu ---

Tutaj znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7962.0.html

paulka1995:
aha no to już mogę sobie tylko pomarzyć o tym ale dziękuję bardzo za informacje :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej