Pożarnictwo > Ratownictwo Wysokościowe

ratownik wysokościowy

(1/4) > >>

paulka1995:
Witam. Mam pytanie czy ktoś się orientuję gdzie bym musiała po liceum iść żeby się dostać na ratownictwo wysokościowe? I czy w ogóle biorą tam kobiety? Bardzo proszę o odpowiedź mieszkam na górnym śląsku i jeżeli był by ktoś w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie będę wdzięczna! :)

Jaś:
Witam Panią
odpowiadając to co to znaczy ,, gdzie bym musiała po liceum iść żeby się dostać na ratownictwo wysokościowe?" chodzi o szkolenie czy do pracy w straży gdzie jest grupa ratownictwa wysokościowego ?
 I czy w ogóle biorą tam kobiety? tak znam kilka kobiet które są ratownikami wysokościowymi w straży.
pozdrawiam i życzę uporu ,,,, kobietom
Janusz

paulka1995:
to znaczy chodzi mi o to gdzie mogę zrobić takie szkolenie i od razu do pracy iść, bo strasznie mi na tym zależy a nie mam jak na razie wystarczających informacji na ten temat a gdy będę już miała wystarczające informację będę robiła wszystko by się tam dostać! :)

Jaś:
Nabór do PSP odbywa się 2 drogami: pierwszy to szkoły ( aspirantów i SGSP ) drugi to przyjęcie ale tutaj pewne poważne wymagania: po pierwsze srednie wykształcenie, prawo jazdy kategorii C dodatkowe wymagania ustala dany komendant. Jezli w danej komendzie jest Specjalistyczna Grupa ratownictwa Wysokościowego SGRW to może w dodatkowych wymaganiach (punktach ) zawrzeć zapis dotyczący szkolenia w tej specjalizacji. Może ale nie musi.  Szkolenie w specjalizacji ratownictwo wysokościowe realizowane jest w oparciu o programu zatwierdzone przez KG . Tutaj na początku szkolenie wstępne (bez uprawnień ) i szkolenie podstawowe (pierwszy tytuł w młodszy ratownik wysokościowy ksrg),
nie wiem czy pomogłem ale wytrwałości ...
Jaś

paulka1995:
dziękuję bardzo za informacje ale jeśli chodzi o szkołę aspirancką to mogę sobie tylko pomarzyć bo praktycznie nie ma tam dziewczyn bo mają te same kryteria co mężczyźni przy rekrutacji więc mogę o tym zapomnieć i właśnie szukam czegoś na skróty by dostać się do ratownictwa wysokościowego nie idąc do aspirantki....

Zarejestruj się, to nic nie kosztuje a nie będziesz musiała czekać na zatwierdzanie postów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej