Autor Wątek: Drzwi otwarte w OSP  (Przeczytany 2123 razy)

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Drzwi otwarte w OSP
« dnia: Maj 07, 2013, 21:28:15 »
http://elka.pl/content/view/64100/434/
Co myślicie  o takiej inicjatywie OSP dla społeczeństwa?
Organizujecie też takie coś w swoim OSP
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Drzwi otwarte w OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2013, 22:46:25 »
My u siebie także organizujemy corocznie podobną imprezę w szczególności dla dzieci.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Drzwi otwarte w OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2013, 02:52:56 »
Bardzo fajna impreza, skoro jednostka ma pomysł i wyposażenie którym może się pochwalić przed gośćmi. Słyszałem że w mojej okolicy OSP również robiła festyn z okazji dnia strażaka, ale nie znam szczegółów. Wiem tyle że plany nieco pokrzyżował im deszcz. W każdym razie miał to być festyn, a przy okazji możliwość obejrzenia sprzętu OSP.

U nas natomiast jest troszkę inne nastawienie do kwestii autopromocji. Raz w roku, na współorganizowanym przez nas festynie odbywa się pokaz sprawności MDP. A tak, wyposażenie i wyszkolenie z bliska mogą oglądać przedszkolaki (akurat było dwa dni temu ;)) oraz uczniowie z SP i gimnazjum. To jest grupa, u której nie musimy się obawiać braku zainteresowania i ewentualnej niskiej frekwencji ;) A odbywa się to właśnie w terminie majowo- czerwcowym, czyli okolice Floriana/Dnia dziecka. Ponadto także przy okazji wizyt w szkole. Mniejsze dzieci są z natury zaciekawione, starszym przepadają jakieś lekcje, więc też jest super :wacko: A przy okazji jakaś wiedza zostanie w głowie.
Plus ratio quam vis

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Drzwi otwarte w OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2013, 21:56:33 »
No właśnie nie tylko obejrzenie sprzętu ale i może nauka. Można by zrobić miejsce z fantomem i udzielenie pierwszej pomocy. mogli by skorzystac nie tylko młodsi widzowie ale i starsi by mogli zasięgnąć wiedzy.
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Drzwi otwarte w OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2013, 02:01:26 »
Można by zrobić miejsce z fantomem i udzielenie pierwszej pomocy. mogli by skorzystac nie tylko młodsi widzowie ale i starsi by mogli zasięgnąć wiedzy.
Z tymże niekażda jednostka ochotnicza posiada fantoma. Szczerze to w mojej okolicy nie słyszałem o takim sprzęcie w OSP. Czasem przydałby się, ale niestety trzeba sobie radzić bez niego. I podejrzewam że chłopaki ze Sławy też go nie mają.
Plus ratio quam vis

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Drzwi otwarte w OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2013, 06:28:57 »
Jeśli mogę coś podpowiedzieć to my fantoma pożyczaliśmy z JRG.

W gminie obok jest OSP, której (jeśli dobrze pamiętam) osoba prywatna ufundowała fantoma.

Offline Piotr_strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Drzwi otwarte w OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2013, 12:29:37 »
U  nas od 3 lat  prowadzimy  szkolenia z pierwszej pomocy głownie to :szkoły ,stowarzyszenia, ośrodki wychowawcze oraz dla mieszkańców dzielnicy,  dobry sposób na promowanie się, oprócz tego pokazy na festynach ,dożynkach manewry ratownicze itp .
 Mojej  jednostce  w tym roku udało się pozyskać z dodatkowego budżetu miasta pieniądze na fantomy oraz ze wspólnego projektu wspólnie ze szkołą podstawową  gdzie otrzymaliśmy   kasę z wydziału oświaty , warunek był jeden że będziemy szkolić  uczniów szkoły z naszej dzielnicy oraz mieszkańców, dla nas nie było to problemem bo podobne szkolenia robiliśmy od kilku lat  tylko na fantomowych pożyczonych z PCK .Prośbę o kasę dla nas i dla zaprzyjaźnionej jednostki z naszego miasta,  przedstawiłem na walnym zebraniu, jednym ze głównych argumentów było to ze szkolimy na pożyczonym sprzęcie a na dodatek  że z innego miasta a stare powiedzenie brzmi ,,dobry zwyczaj nie pożyczaj "  i udało się ,  dzięki wspólnemu projektowi kupiłem fantoma a z miasta za za oszczędzoną kasę  kupiłem deskę pediatryczną według nowych zaleceń,  choć nie jesteśmy w KSRG  ale standardy spełniamy w 100% i wyjazdów ponad 100.Słuchajcie koledzy spróbujcie pogadać ze dyrektorami szkół o wspólnym projekcie napisze do wydziału oświaty może się uda .Pozdrawiam