Autor Wątek: A Co Z Emeryturą?  (Przeczytany 6842 razy)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
A Co Z Emeryturą?
« dnia: Luty 02, 2006, 22:54:40 »
Mam kontakt z Policjantami i SG i wszyscy są zaniepokojeni projektem ustawy emerytalnej mundurowych. szukam i nie mogę znaleźć tego projektu. Może ktoś wie gdzie go znajdę?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2006, 23:42:36 »
E... póki trwają róźne "rządowe" przepychanki napewno jako takiego, go nie znajdziesz <_< a nawet...
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline magick69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2006, 23:55:03 »
jak na razie tylko się mówi, nawet słowa nie ma na papierze
 

Offline Dasko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2006, 01:02:59 »
Jeszcze będą gadac i gadac a i tak 15 lat zostanie. Bo kto widział strażaka lub policjanta w trakcie pełnienia swoich obowiązków przy lasce. A jak będzie źle to proponuję spotakac się przy Wiejskiej na "wspólnym" pikniku. Pamiętajcie że jesteśmy razem - mundury MSWiA.

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2006, 17:07:44 »
Nikt nic nie słyszał i nie widział...I jaki z tego wniosek?Nic narazie się nie zmieni,a jakby co to mundurowi na górze pierwsi zaczną spierdalać.Przepraszam za wyrażenie ale tak to trzeba ująć.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2006, 12:46:26 »
Ajax a tam zaglądałeś http://www.kgp.gov.pl/ i zmiany w prawie jest tam plik w pdf-ie poczytaj !!! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2006, 12:46:45 »
Gratuluję spokoju ducha, ale projekt zmian ustawy o SG przewiduje zmiany w ustawie z 18 lutego o emeryturkach.  Warto się wczytać http://nszzfsg.bazafirm.pl/index.php?stron..._artykul&id=137
Jak ruszają pograniczniaków to i strażaczków nie oszczędzą.

 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2006, 13:32:27 »
sam_go co Ty tam o wieku wyczytałeś? Ja raczej widzę, że co niektórzy nie będą mogli przed odpowiedzialnością słuzbową spier... na "wcześniejszą" lub "zasłużoną" no... i te L-4. Zauważ jednak, że zarobki w SG były i są jednymi z najwyższych w resorcie. <_<
Pozdr.
 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2006, 14:04:20 »
Poczekamy, zobaczymy. Ja o wieku nic nie pisałem, a podam ci przykład: strażak sprał gościa, który pobił jego leciwego ojca. Paradoksalnie dostał zawiasy i co? po emeryturce. Ja sam byłem na zwolnieniu po wypadku w czasie akcji - poparzenia II i III stopień i co? emeryturkę zmniejszyć? bo sam wlazłem w ogień?
Ja mam świadomość, że najwięcej procentów do emerytury za uszczerbek na zdrowiu dostają biurowi, bo wiedzą jak to zrobić, ale nie można z tego powodu uwalać wszystkich. Pozdrawiam.

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2006, 23:14:45 »
Witam wzsystkich.Ja po prostu myślę że z tymi L-4 to tyczyć się będzie głównie tych co dużo chorują bo tak chcą i ewentualnie a może przede wszyskim tych co to idą na "roczny zasiłek przedemerytalny" i w ten sposób to chce się ukrócić ten proceder.Pozdrawiam.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2006, 08:28:33 »
sam_go gdyby wzięli pod uwagę sondę i jej wyniki (na tej stronie co podałeś) to nie grzebaliby w ustawie !! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2006, 18:18:13 »
Maślak pisze:
Cytuj
Witam wzsystkich.Ja po prostu myślę że z tymi L-4 to tyczyć się będzie głównie tych co dużo chorują bo tak chcą i ewentualnie a może przede wszyskim tych co to idą na "roczny zasiłek przedemerytalny" i w ten sposób to chce się ukrócić ten proceder.
aaa, to że lekarz spieprzył mi nogę (miałem naderwane scięgno Achillesa - zdarzyło się na słuzbie i nie podczas zajęć sportowych) , a wielki fachowiec z Polikliniki MSWiA - ortopeda- spieprzył sprawę na tyle, że dostałe zakrzepowego zapalenia zył głebokich, a w nastepstwie zatoru płucnego (i jak się okazuje cudem przeżyłem, ale jejstem teraz w trakcie wielomiesięcznego leczenia) to mam być jeszcze według Ciebie dodatkowo ukarany?! To to nazywasz procederem?! Mam uprawnienia emerytalne i jak się okaże, ze nie moge wrócić do słuzby, a stojąc przed alternatywą wybiorę emeryture, to ma znaczyć, że oszukuję służbę będąc obecnie na wielomiesięcznej rehabilitacji!!?? zastanów się co piszesz człowieku, bo każdego z nas może coś kieyś dopaść i wcale to nie znaczy, że stara się o większe procenty do emerytury!!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2006, 20:23:16 »
No i co wy na to?
Nikomy nie życzę, ale sam też miałem 2 wypadki podczas służby i też w czasie akcji Bogu dzięki, że z tego się wygrzebałem, ale gdyby??????
Zdaję sobie sprawę, ze są zwolnienia kombinowane z takiego lub innego względu, ale nie mogą przez to tracić strażacy faktycznie poszkodowani. Przecież nie zrobili sobie kuku u cioci na imieninach.

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
OdpA Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2006, 20:38:22 »
Witam !
O ile dobrze przeczytałem w prasie to L 4 będzie płatne 100% o ile wypadek był w związku z służbą .Prawdę mówiąc to trochę tych fuch  z opiekami jest i każdemu to L 4 kiedyś się przydało .
Pozdrawiam  "Sam_go",   - na razie nic szczególnego z tą ustawą nie kombinują .

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2006, 10:05:15 »
Rober pisze:
Cytuj
O ile dobrze przeczytałem w prasie to L 4 będzie płatne 100% o ile wypadek był w związku z służbą
OK, więc koledzy którzy pozostają na zwolnieniu lekarskim, którego przyczyna jest zaistnienie choroby nie związane ze służbą powinni mieć obniżoną palce??!! Ludzie myślcie troche, każdemu z nas może sie coś przydazyć i to nie tylko na słuzbie. Temat idzie wogóle nie w tą stronę moim zdaniem, powinniśmy bronic naszego przywileju (bo chyba jako taki należy traktować 100% L4) bez rozgraniczania na tych co na słuzbie i tych poza słuzbą. jak już wspominałem jestem w trakcie rehabilitacji i prawie codziennie przebywam jak nie w Poliklinice MSWiA, to PSk Klinika Hematologii, lub w Klinice Hematologiii w warszawie i spotykam wielu znajomych strazaków (nie tylko zresztą policjantów i SG), którzy obecnie ciężko chorują i nie wolno dopuscić do sytuacji żeby w związku z tą chorobą dodatkową karą dla nich samych i dla ich rodzin było obniżenie płacy!! I nie podawajcie mi przykładów pracowników cywilnych, że oni to maja inaczej, ni interesuje mnie to!! My mamy tego co mamy wspónie bronić! bez względu na poglądy polityczne choroba nie wybiera, a dowszystkich zdrowych i młodych: stres i praca wraz z latami prawdopodobnie spowodują, że chcąc czy nie, kiedys też traficie do lekarzy specjalistów!
Przykaldy dla zatwardziałych oponetów:
1. Kolega strażak (ok 40 lat) u którego rok temu wykryto raka mózgu: dzisiaj już na wózku widoczne postępy choroby, w trakcie rehabilitacji, rokowania...?
2. Kolega strażak (ko 40 lat) miesiąc temu wykryto postępujący zanik mięśni lewej ręki - całe zycie "orano" nim przy każdej okazji, przy akcji, przy pracach gospodarczych - praktycznie niezastąpiony

Czy takim to własnie ludziom chcielibyscie zabrać 100% pałtność L4?? Powtarzam ostatni raz: brońmy tego wszyscy razem, bo nie wiadomo kiedy nam samym sie to może przydac?! 
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2006, 10:26:55 »
robard wszystko ok. pięknie i ładnie. Jestem jak najbardziej za, ale jak wyplenić - wyrwać chwasty z własnego podwórka? Znam takie/ich/ - wręcz śmieją się w oczy z niezaradności jakowej :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2006, 11:09:34 »
Wyplenić można, tyle tylko,ze trzeba na to KM z jajami. Takiego, który nie bedzie sam chodził po lekarzach i swirowal przed emeryturką, a może przeciez korzystać ze swoich uprawnień tzn. kontrolować ludzi, którzy podejzranie długo, lub często przebywają na zwolnieu lekarskim, tyle tylko, ze nikt tego nie robi, przynajmniej u mnie. A wiele razy widze w mieście (np. na zakupach) strażaków, którzy to sa tak chorzy, że przed świętami biorą zwolnienie ( bo nie dostali ws na święta), lub pracują podaczas zwolnienia, przy budowie swojego domu. Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt się nie wychyla, a juz najmniej komendant!
Dlatego uwazam, ze pomysłem na emerytury w PSP byłoby przyznawanie wcześniejszych emerytur (lub procentów do emerytury) tylko osobom, które parcowały w systemie zmianowym! Mogłoby to byc w formie proporcjonalnych % za lata przepracowane w systemie zmianowym.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2006, 11:23:25 »
Ho,Ho, ale się zagalopowałeś. % do emerytury dostaje się za uszczerbek na zdrowiu spowodowany warunkami pracy. Nie można pozbawiać tego pracowników biurowych (sam znam takiego, który ma więcej czynnego udziału w akcjach niż stażacy z podziału) a i jak oko długopisem się komuś zepsuje, bo przysnął nad decyzją adm., to co procentów ma nie dostać?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2006, 11:26:33 »
hm..no fakt, przepraszam...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline jurek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2006, 23:22:25 »
Wyplenić można, tyle tylko,ze trzeba na to KM z jajami. Takiego, który nie bedzie sam chodził po lekarzach i swirowal przed emeryturką, a może przeciez korzystać ze swoich uprawnień tzn. kontrolować ludzi, którzy podejzranie długo, lub często przebywają na zwolnieu lekarskim, tyle tylko, ze nikt tego nie robi, przynajmniej u mnie. A wiele razy widze w mieście (np. na zakupach) strażaków, którzy to sa tak chorzy, że przed świętami biorą zwolnienie ( bo nie dostali ws na święta), lub pracują podaczas zwolnienia, przy budowie swojego domu. Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt się nie wychyla, a juz najmniej komendant!
Dlatego uwazam, ze pomysłem na emerytury w PSP byłoby przyznawanie wcześniejszych emerytur (lub procentów do emerytury) tylko osobom, które parcowały w systemie zmianowym! Mogłoby to byc w formie proporcjonalnych % za lata przepracowane w systemie zmianowym.

Przepraszam wszystkich z JRG ,że kalam swoje gniazdo ale to co opisujecie jest żenujące, coś Wam opowiem jak to sie ma do rzeczywistości pracuję w JRG na południu polski gdzie na zmianie powinno być 22 strażaków a jest  od 9 do 15 a dlaczego ano dlatego ,że pięciu ma firmy budowlane ,2 prowadzi nauki jazdy pozostali prowadzą Usługi p.poż. i co dalej ano po 24 godzinach zostaję ja i moi koledzy bo przedsiębirczy strażacy mają fuchę i są na zwolnieniach L-4 i co wy na to ja myślę ,że nadszedł czas aby za straż pożarną wzięli się twardą ręką, bo to co w tej chwili się dzieje w pożarnictwie to woła o pomstę do nieba, błedy za błędami podczas akcji gaśniczych, niekompetencja przy ratownictwach medycznych i drogowych, a przy większych akcjach tzn.powodziach,churaganach i przy takich gdzie biorą udział OSP w siłach kompani zawodowcy z JRG nie mają zielonego pojęcia jak to opanować i doprowadzić akcję do końca.Wiele zdarzeń jest opisywane tylko ci co to robią nie mają zielonego pojęcia jak w rzeczywistości ma to wyglądać lub na teren akcji są nie dopuszczani pod pozorem ,że jest to niebezpieczne a to jest kamuflowanie niedociągnięć ze strony JRG .Dlaczego o tym piszę  ano dlatego, że byłem w Kuźni Raciborskiej, byłem na Opolszczyźnie podczas powodzi w 97 roku brałem szereg razy udział w akcjach w sile kompani ,prowadziłem ćwiczenia kompanijne w masywach leśnych oraz w dużych zakładach przemysłowych jakim kiedyś był CPN a później ORLEN .Moim zdaniem ta formacja winna wyglądać w następujący sposób:

Komendant główny winien być tylko dyrektorem w MSWiA
Komendant wojewódzki dyrektorem w wydziale Zarządzania Kryzysowego Wojewody
Komendant powiatowy jak wyżej tylko w powiecie i całość Komendy  podporządkowana Staroście.
Admiinistracja w Komendach Powiatowych ograniczona do służby operacyjnej która będzie nadzorować prace OSP należące do KSRG ,szkolić ich i prowadzić ćwiczenia, D-cy JRG i Zastępcy którym będzie podporządkowana JRG i to tyle ,całość winna być umundurowana tylko i wyłącznie w mundury koszarowe oraz mundury bojowe, mundury wyjściowe w JRG są zbędne ponieważ funkcjonariusze w mundurach tych występują jedynie podczas "Dnia Strażaka" i to nie wszędzie
Taka reorganizacja w strażach byłaby wskazana i oszczędna a pieniądze zaoszczędzone przeznaczyć na wymianę sprzętu i odzeży ponieważ NOMEXY są w JRG sporadycznym ubiorem. ratowników.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: A Co Z Emeryturą?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2006, 08:36:57 »
Oj dzięki Bogu, że to są tylko Twoje wizje. Takimi pomysłami przysłużyłbyś się Straży jak cholera.
Zwłaszcza z przejściem pod starostów. Zapytaj starszych kolegów, to Ci powiedzą, że SP nie zawsze nazywała się PSP. I pomimo całej kupy prowizorek, niedociągnięć itp powinna nadal zostać PSP. Moim skromnym zdaniem problem nie tkwi w tym, że straż nie podlega pod starostów i podział ma mundury wyjściowe - to nie są oszczędności. Problem tkwi w marnotrawionej kasie i ludziach, którzy ją wyrzucają dosłownie w błoto.
Co do braków w wyszkoleniu strażaków, to zazdroszczę Ci jednostki, gdzie to strażacy nie chcą się szkolić tylko "kręcą lody na boku. W większości przypadków JRG to Jednostki Remontowo Gospodarcze, gdzie rękami strażaków komendanci robią sobie "prasę", jacy to oni są zaradni, a cały procers doskonalenia to jeden wielki pic.
Pozdrawiam.