Autor Wątek: Czas wybrać, ale co? Czyli szkoła przed pracą w PSP  (Przeczytany 2446 razy)

Offline Skwarek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Czas wybrać, ale co? Czyli szkoła przed pracą w PSP
« dnia: Kwiecień 30, 2013, 20:24:03 »
Witam druhów!
Mam kilka pytań więc przejdę od razu do rzeczy. Mianowicie, jak wygląda zatrudnienie w PSP w obecnych czasach? Chodzi mi o to, że uczęszczam teraz do technikum informatycznego, a już niedługo będę jednym z rekrutantów jakiejś jednostki na Pomorzu.
Jeżeli chodzi o studia - od zawsze chcę być strażakiem żeby coś robić a nie siedzieć na krześle w papierach. Więc oczywiście po szkole będę starał się o przyjęcie do SGSP lub SA PSP w Poznaniu.
Jeżeli się nie dostanę (każdy tu chyba wie co jest największą przeszkodą) to uderzam w JRG i startuję od zera.
I właśnie... Załóżmy, że skończyłem technikum informatyczne i zakwalifikowałem się do straży. Czy moje miejsce będzie na PSK, bo z wykształcenia będę informatykiem? Bo słyszałem, że tak najprawdopodobniej będzie.
Pozdrawiam!

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Czas wybrać, ale co? Czyli szkoła przed pracą w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2013, 15:41:37 »
Załóżmy, że skończyłem technikum informatyczne i zakwalifikowałem się do straży. Czy moje miejsce będzie na PSK, bo z wykształcenia będę informatykiem?

Nie. Tak samo jak gość z wykształcenia będący technikiem technologii chemicznej nie będzie jeździł tylko na 'chemiku'. KP/KM ogłasza nabór np. na stanowisko ratownik-kierowca, więc w tym przypadku Twoje wykształcenie nie będzie miało zbyt wielkiego znaczenia.
pozdrawiam.

Offline Skwarek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czas wybrać, ale co? Czyli szkoła przed pracą w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2013, 16:06:40 »
Dzięki wielkie za odpowiedź kolego.
Nigdy nie zagłębiałem się bardziej w kwestie naboru do PSP więc moja wiedza na ten temat jest niewielka.
Kolejna sprawa. Jak wyglądają tam nabory? Chodzi o test sprawnościowy. Jakie są progi, co jest brane pod uwagę?
Od siebie dodam tyle, że cała moja rodzina w tym siedzi, od dziecka należę do OSP (wcześniej do MDP) więc obycie z ogniem i rannymi mam.
Regularnie ćwiczę na siłowni i biegam. Mój czas na dystansie kilometra wynosi 3:10sek. Natomiast jeżeli chodzi o naukę to i z tym nie mam problemu :)
Pozdrawiam

Online roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Czas wybrać, ale co? Czyli szkoła przed pracą w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2013, 20:11:30 »
Dzięki wielkie za odpowiedź kolego.
Nigdy nie zagłębiałem się bardziej w kwestie naboru do PSP więc moja wiedza na ten temat jest niewielka.
Kolejna sprawa. Jak wyglądają tam nabory? Chodzi o test sprawnościowy. Jakie są progi, co jest brane pod uwagę?
Od siebie dodam tyle, że cała moja rodzina w tym siedzi, od dziecka należę do OSP (wcześniej do MDP) więc obycie z ogniem i rannymi mam.
Regularnie ćwiczę na siłowni i biegam. Mój czas na dystansie kilometra wynosi 3:10sek. Natomiast jeżeli chodzi o naukę to i z tym nie mam problemu :)
Pozdrawiam




Piszesz że cała twoja rodzina w tym siedzi to nie lepiej ich zapytać i ci wszystko wytłumaczą A nie zakładasz temat i czekasz na odpowiedz przejrzyj forum jest tego sporo jak to wszystko wygląda

Offline Skwarek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czas wybrać, ale co? Czyli szkoła przed pracą w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2013, 22:45:31 »
Gdybym wszystko wiedział to nie zaśmiecał bym forum. Rodzina siedzi w pożarnictwie, w OSP.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Czas wybrać, ale co? Czyli szkoła przed pracą w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2013, 11:31:09 »
Więc odnośnie naborów jest masa informacji na forum.

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Czas wybrać, ale co? Czyli szkoła przed pracą w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2013, 12:19:13 »
Samo posiadanie "technika" nie jest wykształceniem branym pod uwagę w PSP. Wiadomo, że na rozmowie kwalifikacyjnej wypadniesz lepiej od gościa po liceum i tutaj możesz dostać 1-2 pkt więcej (tak słyszałem). Ja się dowiedziałem, że idąc do JRG bez szkoły strażackiej, lepiej iść z tytułem inżyniera o kierunku przydatnym w PSP. A czemu ? Chociażby kwestia tego, kogo po paru latach kiedy będzie możliwość wysłać kogoś z podziału na zaocznych aspirantów czy do WaWy, wiadomo że lepiej wysłać z danej komendy gościa który "dobrze rokuje" (czytaj dodatkowe kursy i wyższe wykształcenie) niż gościa po liceum który kiedyś w sumie reprezentował PSP w zawodach ale teraz już zbliża się do 30stki i w sumie już nie trenuje bo mu się nie chce :D Tym bardziej, że o szybszej emce można już zapomnieć, bo minimum 25 lat trzeba służyć już
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Czas wybrać, ale co? Czyli szkoła przed pracą w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2013, 15:44:21 »
Wiele naborów przeglądałem z ciekawości i bodajże raz się spotkałem z pktami za 'technika'. Była to rekrutacja Komendy w Wadowicach i punkty były wsumie nie tyle za co technika, co za skończenie technikum budowlanego :) coś koło 4 albo 5 punktów, gdzie za C było 10, także bez szału ale zawsze coś