Autor Wątek: Dodatkowy płatny urlop przy egzaminach Państwowych  (Przeczytany 2068 razy)

Offline czater

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Dodatkowy płatny urlop przy egzaminach Państwowych
« dnia: Kwiecień 29, 2013, 09:42:42 »
Witam

Mam pytanie odnośnie dodatkowego urlopu płatnego podczas Państwowych egzaminów. Przejrzałem ustawę o PSP z 1991 r. ale nie znalazłem na ten temat informacji.
Zostałem skierowany na przemienny kurs aspirancki ( tryb zaoczny ) w czerwcu mam egzamin zewnętrzny państwowy i czy w związku z tym prawdą jest że strażakowi przysługuje 6 dni dodatkowego urlopu płatnego przed egzaminem państwowym ?
 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dodatkowy płatny urlop przy egzaminach Państwowych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2013, 10:39:45 »
Witam

Mam pytanie odnośnie dodatkowego urlopu płatnego podczas Państwowych egzaminów. Przejrzałem ustawę o PSP z 1991 r. ale nie znalazłem na ten temat informacji.
Zostałem skierowany na przemienny kurs aspirancki ( tryb zaoczny ) w czerwcu mam egzamin zewnętrzny państwowy i czy w związku z tym prawdą jest że strażakowi przysługuje 6 dni dodatkowego urlopu płatnego przed egzaminem państwowym ?

Cytuj
Art. 71d.
Strażakowi podnoszącemu kwalifikacje zawodowe lub uzupełniającemu wykształcenie ogólne można udzielić płatnego urlopu szkoleniowego, stosując odpowiednio przepisy, wydane na podstawie art. 103 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, w części dotyczącej urlopów szkoleniowych pracowników.
 
Art. 71e.
1.Urlopów, o których mowa w art. 71, 71a, 71c i 71d, udziela się w dni, które są dla strażaka dniami służby lub dyżuru, z wyjątkiem dyżuru domowego, o którym mowa w art. 35 ust. 8, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu służby, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego czasu służby lub dyżuru w danym dniu. Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom służby lub dyżuru
.

Temat był częściowo poruszany:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,18021.0.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2013, 10:44:25 wysłana przez grzela »