Autor Wątek: ZDZ czy LO  (Przeczytany 1685 razy)

Offline MKS16

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
ZDZ czy LO
« dnia: Kwiecień 27, 2013, 23:29:25 »
Witam chciałem zapytać czy po gimnazjum wybrać naukę w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego czy w LO ? co bardziej mi sie przyda? z góry dzięki :)

Offline MKS16

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: ZDZ czy LO
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2013, 23:33:28 »
''Zakres kształcenia w klasach mundurowych jest regulowany programem nauczania dla wybranego typu szkoły i kierunku. Dzięki temu po zakończeniu nauki i zdaniu egzaminu końcowego, uczniowie i słuchacze uzyskują tytuł technika w wybranym zawodzie. Co jednak bardzo ważne, absolwenci klas mundurowych nabywają dodatkową wiedzę i umiejętności, poszerzające ich kompetencje i zwiększające szanse na zatrudnienie.''

Gdy dostane tytuł technika , to po tej szkole przyjmą mnie od razu do PSP ?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: ZDZ czy LO
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2013, 23:36:45 »
LO, a potem SAPSP (technik) lub SGSP (inżynier)


Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: ZDZ czy LO
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2013, 00:05:55 »
Mat-fiz lub biol-chem. Na biol-chemie będziesz miał trochę trudniej jeżeli myślisz o sgsp, aczkolwiek skończyłem taki profil i póki co nie narzekam (zobaczymy wyniki matur   :rofl: )

Offline MKS16

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: ZDZ czy LO
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2013, 00:10:06 »
a wiesz może coś o tym czy trudno sie dostać później do sgsp?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: ZDZ czy LO
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2013, 00:22:31 »
W jakim sensie trudno? Jak się w miarę uczysz i napiszesz dobrze maturę to nie. Napewno łatwiej niż na medyczny %) Nie zapomnij o torze i badaniach lekarskich. A za 3 lata to jeszcze mogą się warunki zmienić :P

gościu102

  • Gość
Odp: ZDZ czy LO
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2013, 13:56:43 »
Najlepiej idź do renomowanego technikum mechanicznego, fizyka i matematyka w takich szkołach zawsze jest na wysokim poziomie, do tego przedmioty zawodowe ułatwiają zrozumieć zagadnienia w namacalny sposób, poza tym w technikach mechanicznych/logistycznych? są refundowane z EFS kursy na prawo jazdy kat C co daje dodatkowy atut przy starcie np do SAPSP. Uczyć się, pilnować mat fiz chem dbać o zdrowie i kondycje i będzie dobrze