Autor Wątek: Przesunięcie na równoważne stanowisko bez wyrażenia zgody  (Przeczytany 2068 razy)

laskowiak

  • Gość
Przesunięcie na równoważne stanowisko bez wyrażenia zgody
« dnia: Kwiecień 27, 2013, 14:22:02 »
Witam! Jestem w służbie 24lata na stanowisku starszy operator sprzętu specjalnego, mój dowódca jednostki chce przenieść mnie na dow. zastępu na co ja nie wyrażam zgody, oznajmił że czas skończyć z kierownicą i pobiegać z wężami. Pytanie mam,czy może bez mojej zgody moje stanowisko zmienić, czy mogę się odwołać?

Poprawiłem błędy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2013, 17:44:33 wysłana przez robn »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przesunięcie na równoważne stanowisko bez wyrażenia zgody
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2013, 17:31:43 »

Cytuj
Art. 37a.
Strażakowi można powierzyć pełnienie obowiązków służbowych zgodnie z jego kwalifikacjami na innym stanowisku w tej samej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej na okres do 6 miesięcy w roku kalendarzowym. W okresie tym strażakowi przysługuje uposażenie stosownie do zajmowanego stanowiska, lecz nie niższe od dotychczasowego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2013, 17:44:12 wysłana przez robn »

laskowiak

  • Gość
Odp: Przesunięcie na równoważne stanowisko bez wyrażenia zgody
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2013, 21:41:29 »
Tzn.bez mojej zgody może zmienić mi stanowisko ale tylko na 6 miesięcy,tak?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przesunięcie na równoważne stanowisko bez wyrażenia zgody
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2013, 06:02:21 »
nie jest potrzebna zgoda strażaka, żeby mianować go na inne stanowisko w tej samej miejscowości, o ile nowe stanowisko jest co najmniej równorzędne z dotychczasowym; oceniając równorzędność należy wziąć pod uwagę również maksymalny stopień etatowy; powierzenie obowiązków to zupełnie insza inszość; Twój Komendant jeśli będzie chciał Cię posadzić z prawej strony, to to zrobi, ale jeżeli posiada chociaż minimum wiedzy z zakresu HR i odrobinę wiedzy życiowej, to zapewne słyszał o tym, że z niewolnika nie ma dobrego pracownika... szczera rozmowa może wiele pomóc;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie